„Mes turime dvi ausis ir vieną burną, todėl galime klausytis dvigubai daugiau nei kalbėti“, - sakė romėnų filosofas, vėlyvojo stoicizmo ir eklektikos atstovas Epiktetas. Archyvo nuotrauka

Dažnai neįvertiname pastangų, kurių reikia norint pasiekti tikslą, ir kuriame planus remdamiesi tik žinomomis aplinkybėmis. Tačiau gyvenimas paradoksalus: tai, kas kažkam buvo duota per sunkų darbą, mums atrodo labai lengva, o norint užsidirbti, reikia į ką nors investuoti – ar tai būtų mokymai, ar pelningas turtas.

 

Rašytojas ir investuotojas Sahilas Bloomas  savo „Twitter‘io“  paskyroje pateikė ir išanalizavo garsiausius paradoksus. Skelbiame jo vertimus.

  1. Įtikinėjimo paradoksas

Ar pastebėjote, kad aktyviausi debatininkai retai ką nors įtikina? Įtikinamiausi žmonės nesiginčija – jie stebi, klauso, klausinėja. Todėl mažiau ginčykitės, daugiau įtikinėkite. Įtikinėjimas yra subtilus menas, kuris bjaurisi tiesmukiškumu.

  1. Pastangų paradoksas

Turite įdėti daugiau pastangų, kad kas nors atrodytų lengva. Tai dažniausiai būna ilgos ir įtemptos praktikos rezultatas. Paprastumas apgauna.

  1. Išminties paradoksas

„Kuo daugiau išmokstu, tuo labiau suprantu, kiek daug nežinau“ – sakė Albertas Einšteinas.

Perfrazuojant jo žodžius galima pasakyti, kad kuo daugiau mokomės, tuo labiau atsiveriame nežinomybei. Bet tai turėtų būti įkvepiantis, o ne gąsdinantis dalykas. Priimkite savo nežinojimą ir padarykite  tai taisykle mokytis visą gyvenimą.

  1. Augimo paradoksas

Augimas užtrunka daug ilgiau, nei mes manome. Tai vyksta palaipsniui, o paskui staiga. Tai suvokę, pradedame elgtis kitaip.

  1. Produktyvumo paradoksas

Kuo ilgiau dirbame, tuo mažiau darome.  Pagal Parkinsono dėsnį, darbas išplečiamas, norint užpildyti laiką, skirtą jam atlikti. Kitaip tariant, nustatę fiksuotas darbo valandas, randame neproduktyvių būdų jį užpildyti.

  1. Greičio paradoksas

Kartais reikia sulėtinti tempą, norint ką nors greičiau atlikti. Tai suteikia laiko apmąstyti savo veiksmus, susikaupti, kaupti energiją ir efektyviau naudoti išteklius. Tai leidžia sutelkti dėmesį į skolos naštą, o ne į pastangas. „Judėkite lėtai, kad judėtumėte greitai“, – sako rašytojas ir investuotojas Sahilas Bloomas.

  1. Pinigų paradoksas

Norėdami užsidirbti pinigų, turite išleisti. Kiekvienas sėkmingas investuotojas ir kūrėjas turi  neįkainojamos patirties, išmoktos iš didelių nesėkmių. Kartais reikia mokėti, kad ko nors išmoktum. Pasiruoškite aukotis.

  1. Naujienų paradoksas

Kuo daugiau naujienų disponuojame, tuo daugiau klaidingai esame informuoti. Nassimas Talebas šią problemą paaiškina taip: kuo giliau pasineri į informacijos srautą, tuo daugiau triukšmo. Dėl to mes mažiau žinome, kas vyksta. Norite sužinoti daugiau apie jus supantį pasaulį? Apribokite gaunamos informacijos srautą.

  1. Ikaro paradoksas

Ikaras sukūrė sparnus, bet nuskrido per arti saulės, todėl jie ištirpo, ir jis krito, sutikdamas savo mirtį. Tai, kas daro jus sėkmingą, gali sukelti jūsų žlugimą. Kartais dėl pernelyg didelio pasitikėjimo savo jėgomis būna sunku suprasti aplinkybes. Būkite budrūs.

  1. Nesėkmės paradoksas

Norint, kad pasisektų, turite dažniau patirti nesėkmių. Mūsų didžiausi augimo momentai dažnai yra tiesiogiai susiję su didžiausiomis mūsų nesėkmėmis. Nebijokite klaidų: išmokite jas priimti ir daryti išvadas.

  1. Tony‘io Robbinso paradoksas

Investuojant noras prisipažinti, kad neturite konkurencinio pranašumo, gali būti didelis konkurencinis pranašumas. Apmąstymai padeda priimti kokybiškus sprendimus, o per didelis pasitikėjimas savimi dažnai tik kenkia. Apmąstykite save ir elkitės atitinkamai.

  1. Susitraukimų paradoksas

Augimas niekada nėra linijinis. Kartais vystymuisi reikia kažko atsisakyti. Gali atrodyti, kad balasto atsisakymas yra žingsnis atgal, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tai būtina. Žingsnis atgal, du žingsniai pirmyn – tai nuoseklios ir ilgalaikės sėkmės receptas.

  1. Neigimo paradoksas

Imkitės mažiau, pasieksite daugiau. Raktas į sėkmę yra susikaupimas: susitelkite ties tuo, kas svarbu, ir atsisakykite nesvarbių dalykų. Rūpinimasis savo laiku yra vertinga dovana.

  1. Kalbos paradoksas

„Mes turime dvi ausis ir vieną burną, todėl galime klausytis dvigubai daugiau nei kalbėti“, – sakė romėnų filosofas, vėlyvojo stoicizmo ir eklektikos atstovas Epiktetas. Taigi, jei norite, kad jūsų žodžiai ir idėjos būtų išgirstos, pradėkite mažiau kalbėti ir daugiau klausyti. Tada jūsų žodžiai turės daugiau svorio. Kalbėkite mažiau, kad būtumėte daugiau išgirsti.

  1. Bendravimo paradoksas

Kuo labiau palaikome ryšį, tuo labiau atsiribojame. Padedant išmaniesiems telefonams ir socialiniams tinklams, nuolat gauname pranešimų ir naujų dopamino dozių. Bet tai atima iš mūsų tiesioginio bendravimo galimybę. Todėl padėkite ragelį, pažiūrėkite kam nors į akis ir pradėkite pokalbį. Kvėpuokite grynu oru.

  1. Chirurgo Talebo paradoksas

Fizinė išvaizda kartais yra blogiausias kompetencijos rodiklis. Kažkas, kas yra kitoks, turi įveikti daug daugiau, kad pasiektų savo statusą. Jei tenka rinktis, atkreipkite dėmesį į žmogų, kuris iš pažiūros atrodo netinkamas.

  1. Žvilgsnio paradoksas

Kartais jūs turite nustoti ieškoti, kad rastumėte tai, ko ieškote. Tada tai, ko ieškote, gali jus rasti pats. Tai taikoma gyvenimui, verslui ir investicijoms.

  1. Nuolatinių pokyčių paradoksas

„Kai baigi keistis, tada viskas baigta“, – sakė Benjaminas Franklinas. Vienintelis pastovus dalykas gyvenime yra pokyčiai. Tai vienintelis dalykas, kuriuo visada galite pasikliauti. Priimkite tai – būkite dinamiški ir lankstūs.

  1. Kontrolės paradoksas

Kuo daugiau ką nors kontroliuojate, tuo mažiau kontroliuojate. Tai veikia tiek asmeniniuose santykiuose, tiek darbe. Žmonės sukurti nepriklausomi – bet kokie bandymai tam pasipriešinti susilauks pasipriešinimo.

  1. Baimės paradoksas

Tai, ko labiausiai bijome, dažnai yra tai, ko mums labiausiai reikia. Baimės riboja mūsų augimą ir tobulėjimą. Įpraskite artėti prie savo baimių. Tada galėsite ieškoti naujų galimybių.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą