Žinia, vardai daro didelę įtaką žmogaus charakteriui ir likimui. Kai kurie moteriški vardai pasižymi ypač stipria energija, suteikiančia galimybę jų savininkėms daug pasiekti. Žinoma, vardų su stipria energija yra daugiau, tačiau išvardyti yra bene populiariausi. Štai taip išsirikiavo moteriškų vardų dešimtukas, kuriuos pradėjome nuo dešimtosios vietos.

Jei norėtumėte sustiprinti savo energiją, tuomet patartina naudoti moteriškus talismanus, pasirinkdamos juos pagal savo vardą.

 

10.Barbora

Tai moteriškas vardas, kilęs iš sen. gr. βάρβαρος („barbarė“). Šis vardas krikščioniškoje tradicijoje paplito nuo ankstyvųjų krikščionių kankinės Šventosios Barboros, kuri, kaip tikima saugo nuo perkūnijos ir gaisrų.

Vardas Barbora paplito per krikščioniškąją vardų suteikimo tradiciją po daugelį tautų: Barbara (anglų, vokiečių, italų, slovėnų, kroatų, lenkų, vengrų, prancūzų), Bárbara (portugalų, ispanų), Варвара (rusų, ukrainiečių, bulgarų), Bairbre (airių), Βαρβάρα (graikų) ir kt. Be to, atsirado daug išvestinių šio vardo lyčių: Barby, Barbie, Babbie, Barb (anglų),  ‘Basieńka, Basia, Baśka (lenkų), Babette (prancūzų), Bärbel (vokiečių) ir kt.

Šis vardas susijęs ne tiek su tuo, kokiomis savybėmis pasižymi jo turėtoja, kiek su jo reikšme. Pagal vieną versiją, šis vardas  kilo iš indoeuropiečių kalbos ir reiškia apsaugą. Tačiau tai nereiškia, kad tik turėdamas tokį vardą mergina ar moteris gali apsisaugoti nuo piktų jėgų ir užkalbėjimų. Tam reikalui, pavyzdžiui,  galima naudoti įprastą druską. Tačiau yra ir kita versija – antroji šio vardo prasmė. Tikėtina, kad jis atsirado iš senovės romėnų ar graikų: barbarai yra genčių grupė, nepriklausanti graikų-romėnų kultūrai. Faktiškai nepažįstamus žmones jie galėjo vadinti barbarais. Kokios yra Barboros savybės? Ji kukli, kantri, darbšti ir visada primena mažą mergaitę. Be to, Barbora – puiki šeimininkė ir tiesiog patraukli ponia.

Žinomos moterys: Barbora Radvilaitė

 

9.Аleksandra

Šis vardas yra vyriško vardo Aleksandras atitikmuo, o jo reikšmė aiškinama kaip „ drąsi gynėja“ ar net „vyriška“. Daugeliu atvejų Aleksandra iš tikrųjų yra bebaimė ir pasižymi vyrišku, tvirtu, užsispyrusiu charakteriu. Nepaisant visų sugebėjimų įgyti autoritetą tarp vyriškos lyties atstovų, ji išlieka patraukli vyrams, nes  jos šekspyriškos aistros liejasi per kraštus. Paprastai Aleksandra daugiau domisi ekstremaliu sportu ar kelionėmis, o ne namų ruošos darbais. Nepaisant to, ji visada pasirodo esanti gera mama ir ištikima žmona.

Žinomos moterys: Aleksandra Čartoriskytė-Oginskienė;

 

8.Regina

Tai lotynų kilmės vardas, kurio reikšmė „karalienė“.

Šio vardo reikšmė labai tiksliai atspindi šio vardo nešėjų charakterį – išdidi, ori, turinti savigarbos, aristokratiška. Šio vardo turėtojos visada atranda aukso vidurį santykiuose su žmonėmis, todėl sėkmingai išvengia konfliktų, neatsiejamų nuo tradiciškai vyriškų ir moteriškų interesų. Ji aktyvi ir žino, kada reikia parodyti pasipriešinimą ar atvirkščiai, sušvelninti spaudimą. Todėl Reginos neretai užima svarbias ir atsakingas pareigas profesinėje veikloje, o jų šeimos yra stiprios.

Žinomos moterys: televizijos vedėja Regina Jokūbauskaitė,  aktorė Regina Arbačiauskaitė;

 

7.Viktorija

Šio vardo reikšmė žinoma daugeliui: jis kilo iš pergalės deivės vardo. Todėl merginos ir moterys, turinčios vardą Viktorija, yra tvirtos ir užsispyrusios, jos užtikrintai ir pamažu siekia sėkmės, kurios, žinoma, ir pasiekia. Neretai stebina aplinkinius puikiais jų rezultatais. Jų stipriosios charakterio stiprybės gali ne iškart pasireikšti ir net priversti atsitraukti, iškilus problemoms. Tačiau mokydamasi iš savo klaidų, Viktorija nesunkiai atsikrato šio trūkumo. Būdama temperamentinga, ji retai kada atleidžia įžeidimus. Merginos su tokiu vardu gali tapti puikiomis organizatorėmis, talentingomis kūrėjomis. Geriausia, kad jos parodytų save tokiuose darbuose, kur viskas priklauso tik nuo jų pačių.

Žinomos moterys: Viktorija Siegel, televizijos vedėja Viktorija Šaulytė, dizainerė Viktorija Jakučinskaitė;

 

6.Bronislava

Tai slavų kilmės vardas.  Be jokios abejonės tai vyriško vardo Bronislovas atitikmuo. Šio vardo reikšmė gana paprasta: Bronislava (Bronė) – tai „ginti, saugoti“ + slava „šlovė“, „ginanti šlovę“. Arba net „šlovingoji meilužė“, arba „turinti šlovę“. Šio vardo nešėja visada nori būti tarp pirmųjų ir  siekia lyderio pozicijų. Jos charakteryje labai aiškiai pasireiškia nepriklausomybė, ji pasitiki savo sugebėjimais ir yra nepriklausoma. Turėdama tokį gerą savybių rinkinį, Bronislava gyvenime dažnai pasiekia  savo jėgomis beveik viską, ko nori. O jei abejonės trukdo pasiekti tikslą, tikrai nereikia skubėti kaltinti savo vardą: nefrito akmens talismanas padės pritraukti sėkmę ir tvirtai atsistoti ant kojų.

Žinomos moterys: žurnalistė Bronė Vainauskienė;

 

5.Dorotėja

Tai graikų kilmės vardas. Trumpa reikšmė: doron „dovana“ + teos „dievas“ – „dievo dovana“. Bet šis vardas turi keletą reikšmių: „Dievo suteiktas“ ar „suteiktas“, „Aukščiausiojo palaima“ ir panašiai. Tačiau tai gali būti  ir vyriško vardo „Darius“ versija, reiškianti „gėrio turėtojas“ arba „laimėtojas“. Dorotėja yra apdovanota gebėjimu suvokti  ir priimti labai didelį informacijos kiekį. Ji pasižymi ryškiu, iš kitų išsiskiriančiu intelektu ir pasireiškia kaip originali ir savita asmenybė. Ji gali ir dvejoti, ir abejoti daug kuo, bet žino, kaip pasiekti lyderystės. Nepaisant stipraus emocingumo, šio vardo turėtoja elgiasi tik remdamasis loginėmis išvadomis.

Žinomos moterys: modelis Dorotėja Vaisova;

 

4.Irena

Irenos vardas kilo iš senovės graikų deivės Eiren vardo, kuri buvo taikos ir tylos globėja. Kitaip tariant, Irenos vardo trumpa reikšmė: „taika, ramybė“. Šis vardas turi ir savo variantų – Rena,  Arina, Ina. Šio vardo turėtojos visiškai pateisina jo reikšmę. Jos ne tik sėkmingai išvengia kivirčus ir konfliktus, bet dažnai ir sutaikina kitus. Irenos net pasirenka profesiją, kuri yra susijusi su žmonėmis ir bendravimu. Todėl tarp jų nemažai mokytojų, medikių. Pasižyminčios puikiomis diplomatinėmis savybėmis, jos lengvai suartėja ir randa bendrą kalbą su skirtingo mąstymo žmonėmis. Irena visada rūpestinga ir patraukli. Šio vardo savininkė turi tik vieną trūkumą: ją galima lengvai įžeisti ir ji ilgai to nepamiršta.

Žinomos moterys: atlikėja Irena Starošaitė;

 

3.Natalija

Išvertus iš lotynų kalbos, šis vardas reiškia „gimusi per Kalėdas“. Jis taip pat aiškinamas kaip „gimtoji“. Paprastai šio vardo nešiotojos yra gana impulsyvios, užtat jų nepaprastai stipri moteriška energija. Todėl gana ramiai imasi  ir sunkaus, iš pirmo žvilgsnio neįveikiamo darbo ir jį sėkmingai atlieka. Natalija yra lyderė iš prigimties, bet paprastai atrodo gana rami ne tik iš išvaizdos, bet ir savo vidumi. Turėdamos pakankamai aukštą intelektą, moterys, turinčios šį vardą, puikiai sugeba analizuoti  ir įvertinti net ir pačias kebliausias situacijas. Tiesa, jos nemėgsta kritikos ir dažnai pasižymi materialistine pasaulėžiūra. Tačiau pasižymėdamos ir nepaprastai stipria moteriška energija, jos tiesiog pakerėja ir užvaldo priešingos lyties atstovus.

Žinomos moterys: atlikėja Natalija Bunkė;

 

2.Маrgarita

Margaritos vardas – tai meilės ir grožio deivės Afroditės vardo epitetas, išvertus iš graikų kalbos reiškia „perlą“. Romėnų mitologijoje ji žinoma kaip Venera. Nereikia nė sakyti, kad moterys tokiu vardu yra ne tik patrauklios vyrams, bet ir savotiškas moteriškumo atspindys. Nepaisant to, šio vardo savininkės pasižymi ir analitiniu protu, kuriuo sėkmingai naudojasi. Net būdamos labai emocingos, jos gali tapti ir puikiomis lyderėmis, ir rūpestingomis žmonomis, ir motinomis.

Žinomos moterys: dailiojo čiuožimo žvaigždė Margarita Drobiazko;

 

1.Janina

Šis vardas kilo iš hebrajų (sen. žydų): „Jahvės (dievo) išklausytas, palaimintas“. Iš graikų kalbos išverstas Janinos vardas reiškia „įkūrėją, organizatorę“. Beje, moterys, turinčios šį vardą, visiškai pateisina šią reikšmę. Mat jos linkusios pačios susikurti savo gyvenimą, bet žino, kaip užkariauti vyrus, kurie dažnai būna netgi stipresni už juos energetiškai. Bet kuri Janina sugeba pastovėti už save. Todėl atsižvelgiant į tai, kad jos taip pat pasižymi  ir valdingais charakterio bruožais, nesunkiai pasiekia vadovaujančias pareigas darbe, jei tik to nori. Nuo vaikystės šio vardo turėtojos būna užsispyrusios, todėl vėliau atkakliai grumiasi kovoje dėl vietos po saule.

Žinomos moterys: dainininkė Janina Miščiukaitė, režisierė Janina Lapinskaitė;

3 KOMENTARAI

 1. My brother suggested I might like this web site.

  He was entirely right. This post truly made my day.
  You can not imagine simply how much time I had spent
  for this information! Thanks!

 2. Greetings from Ohio! I’m bored to death at work so I decided
  to check out your site on my iphone during lunch break.
  I really like the knowledge you provide here and can’t wait to take a look when I
  get home. I’m amazed at how quick your blog loaded on my mobile ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, good site!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą