Ang Jiaxin buvo vos 14 metų, kai ji tapo gleivių („slime“) kūrėja, o būdama  15- kos, ji sumokėjo už savo šeimos kelionę į Tailandą, panaudodama pinigus, kuriuos uždirbo iš savo pačios susikurto verslo.  Vidutiniškai per savaitę paauglė pripildo 200–300 šlamo indelių, o vienas indelis mažmeninėje prekyboje kainuoja nuo 4 iki 8 Singapūro dolerių (2.51 – 5.01 Eurai). Dabar ji per mėnesį uždirba maždaug 3000 Singapūro dolerių. Kaip  paauglei labai neblogai, – rašo „AsiaOne“.

 

Buvo gana sunku derinti verslą ir mokyklą

Moksleivė iš Singapūro Ang Jiaxin, sugalvojo pradėti gaminti gleives – šlamus, kuriuos labai pamėgo pirmiausiai vaikai ir paaugliai. Gleivės arba „slime“ yra lipnus kramtomosios gumos tipo antistresinis produktas. Ang Jiaxin  gamina jas picos, ledų, vaisių kokteilių pavidalu, todėl jos šlamai yra itin populiarūs tarp vietos gyventojų.

Vidutiniškai mergina per savaitę pagamina 200–300 šlamo indelių, kainuojančių nuo keturių iki aštuonių Singapūro dolerių (2.51 – 5.01 Eurai). Taip Ang kas mėnesį uždirba apie 3000 Singapūro dolerių (1879.07 Eurų). Pradžioje jos uždarbis siekė net 7000 Singapūro dolerių (4384.49 Eurų).

Paauglė neslepia, kad buvo gana sunku derinti verslą ir mokyklą. Norėdama neatsilikti nuo mokslų,  Ang turėjo palikti savo verslą šešiems mėnesiams ir sutelkti didesnį dėmesį pamokoms. Mergina taip pat skundėsi, kad neturi pakankamai laiko bendrauti su draugais.

„Norėčiau daugiau laiko praleisti su draugais, nes vidurinėje mokykloje dažnai juos apleisdavau“, – sako mergina.

 

Veža pagamintus produktus lagaminais ir viešuoju transportu

Iš pradžių tėvai skeptiškai žiūrėjo į savo paauglės dukters verslą. Tačiau, kai 15 metų duktė sumokėjo už visos šeimos kelionę į Tailandą, jie persvarstė savo požiūrį ir ėmė ją palaikyti bei  padėti.

Visų pirma tėvai padėjo pristatyti klientams pagamintus produktus, kad jų dukra galėtų šiek tiek pailsėti ir daugiau laiko skirti mokslams. Juk išvežioti į pardavimų vietas didelį pakuočių skaičių yra gana sunkus krūvis.

„Aš vežu pagamintus produktus lagaminais ir viešuoju transportu, – juokiasi Ang. – prisimenu, vieną dieną mane sustabdė saugos tarnyba ir net po to, kai aš viską paaiškinau apsaugininkui, vis tiek turėjau eiti į prekybos salę ir  įrodyti personalui, kad šiuos produktus atnešu, o ne išsinešu“.

Žurnalistės paklausta apie patarimus pradedantiesiems verslininkams, mergina atsakė:

„Apsvarstykite žmonių norus. Būtinai įsiklausykite į patarimus, kuriuos jie jums duoda – ar tai būtų šeima, ar draugai, nes būtent iš to galima suprasti, ko labiau reikia žmonėms. Taip pat mėgaukitės tuo, ką darote, o ne tik žiūrėdami į pelną. Tai mane palaikė pastaruosius penkerius metus“.

 

„Facebook“ nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą