Taip prasidėjo Zojos kelionė į mados pasaulį. Pasiūlymams nebuvo galo. Zoja reklamavo „Disney“ prekės ženklą, atstovavo „Tvoe“ prekės ženklą, „Randevu“ madingus batus ir tapo Europos kompanijos „Junona Fashion House“ veidu. Nuotrauka @zoyakukushkina

Leidinyje „Femmie“ rašoma, kad neįmanoma nepastebėti jauno rusų modelio  Zojos Kukuškinos. Mergina angelišku veidu ir ryškiai mėlynomis akimis atrodo kaip pasakos herojė. Ji dalyvauja mados šou ir  pozuojareklamose, pati sugalvoja įvaizdžių ir užsiima labdara. Jos istorija taip pat yra tarsi stebuklas, nes prieš išgarsėdama pasauliniu mastu Zoya užaugo vaikų namuose. O pirmasis jos susitikimas su tėvu ir močiute įvyko 10 metų.

 

Abu kartus ji buvo grąžinta dėl sveikatos problemų

Vaikų globos namų auklėtinė Zoja Kukuškina yra modelis, jauniausia mados dizainerė ir labdaros organizacijos „Change One Life“ ambasadorė. Apie šią 11 metų mergaitę kalbama, kad ji yra antroji Natalija Vodianova – supermodelis.  Zoja išgarsėjo visoje šalyje, o vėliau  apie ją imta klabėti ir užsienio šalyse, kai jai buvo 8 metai. Tačiau 5 iš jų ji praleido paprasčiausiuose vaikų globos namuose, rašo wday.ru.

Kaip Zoja atsidūrė kūdikių namuose, apie ką ji svajojo labiau už viską pasaulyje ir kaip jos globėjų šeima mergaitės gyvenimą pavertė pasaka? Bet tai dar ne viskas. Pernai jau išgarsėjusi mažoji manekenė studijoje „Let Them Talk“ pirmą kartą susitiko su savo biologiniu tėvu ir močiute.

Ši mėlynų akių gražuolė pateko į Kemerovo vaikų globos namus dar būdama kūdikis, ir viskas dėl to, kad būdama 10 mėnesių liko be mamos. Pirmiausiai mažylė dėl sveikatos buvo patalpinta į ligoninę, iš kurios kūdikio niekas nepaėmė. Tačiau Zoja turėjo ir tėtį, ir močiutę, bet jie bijojo prisiimti atsakomybę už vaiką, kuriam buvo skirta 4-oji neįgalumo grupė.

Įtėviai iki šiol nesako, kokios Zojai buvo nustatytos diagnozės, tačiau mergaitei kasdien reikia brangaus ir daug laiko reikalaujančio gydymo. Močiutė bijojo nesusitvarkyti, o tėvas tiesiog dingo. Du kartus šią gražuolę buvo bandyta įvaikinti ir paimti į šeimą, tačiau abu kartus ji buvo grąžinta  dėl sveikatos problemų.

Taip buvo tol, kol Tatjana, mažo Zainsko miestelio Tatarstane gyventoja, pamatė 4 metų Zojos vaizdo įrašą „VKontakte“. Ji nustebo, kad tokios gražios mergaitės dar niekas nepasiėmė. Tatjanos Kukuškinos šeimoje jau buvo du jos vaikai: vyriausia Tatjanos dukra iš pirmosios santuokos ir bendras sūnus, tačiau jiedu su vyru norėjo daugiau vaikų ir svarstė galimybę įsivaikinti.

Kai Tatjana paskambino  į Kemerovo vaikų globos namus, jai buvo pasakyta, kad mergaitė yra specializuotuose vaikų namuose. Ją įvaikinti eilės nėra – juk mergaitė turi 4-ą neįgalumo grupę. Tai išgirdusi Tatjana taip išsigando, kad padėjo ragelį. Tačiau jos veidas neišėjo moteriai iš galvos. Savaitę Tatjanos šeima mąstė, internete tyrinėjo Zojos diagnozes, bendravo su tokių vaikų tėvais. Galiausiai meilė nugalėjo baimę. Tatjana jau įsivaizdavo, kaip mergaitė gyvens jų šeimoje.

Moteris vėl paskambino į vaikų globos namus ir pasakė, kad bilietai jau nupirkti, ir ji su vyru atskris į Kemerovą.  Tada Tatjana su sūnumi buvo ligoninėje ir negalėjo iš karto atvykti. Tačiau dieną prieš išvykimą vaikų globos vadovė jai paskambino ir pasakė, kad kažkokia moteris išsivežė Zoją į Maskvą. Tatjanos sielvartui nebuvo ribų. Tačiau nieko nebuvo galima pakeisti.

Bet stebuklai nutinka: po dviejų mėnesių paaiškėjo, kad mergaitė grąžinta į vaikų namus. Tatjanos vyras, kuris buvo komandiruotėje, iškart nuskubėjo į Kemerovą pas Zoją. Iš ten vyras išėjo su „nauja“ dukra ir maišu vaistų, bijodamas nežinios.

Bet viskas pavyko gerai. Mergaitės charakteris pasirodė nuolankus. Ji iškart pradėjo vadinti įtėvius mama ir tėčiu, susidraugavo su kitais namų vaikais. Tačiau kartais ji supainiodavo savo tėvus, vadindama mamą tėčiu ir atvirkščiai. Kaip vėliau paaiškėjo, tokiu būdu pasireiškė daugybė vaiko negalavimų. Bet apskritai viskas buvo labai gerai. Kadangi Zojos mama mirė, o net mergaitės močiutė apie tėvą nieko nežinojo, Tatjanos šeima nusprendė mergaitės neįvaikinti, o paimti ją globoti. Todėl mergaitė, sulaukusi 18 metų, turėjo teisę gauti nuosavą būstą ir kitas išmokas.

Tatjana daug laiko skyrė įvaikintai dukrai, jos turėjo bendrą pomėgį – fotografiją. Ryški Zojos išvaizda visada traukė aplinkinių dėmesį. Kai tik Tatjana internete pradėjo skelbti mergaitės nuotraukas, užplūdo žinutės, kad tokios išvaizdos mergaitė gali tapti modeliu. Tatjana į šiuos patarimus nežiūrėjo rimtai. Tačiau vieną dieną žaidimų aikštelėje Maskvoje prie jų priėjo vyras su fotoaparatu ir pasiūlė nufotografuoti Zoją. Buvo aišku, kad šis žmogus yra profesionalas, o jo pasiūlymas buvo gana rimtas. Jis pakvietė motiną ir dukrą į bandomąjį filmavimą savo studijoje ir pateikė visus savo duomenis.

 

Viešumas įnešė naujų vėjų į Zojos ir jos mamos gyvenimą

Vyriškis pasirodė esąs legendinis fotografas. Jo vardas buvo Aleksejus Vasiljevas. Būtent jis kažkada atvėrė mados pasauliui Olgą Kurelenko, Iriną Shayk, dirbo su Vodianova ir kitais geriausiais modeliais. Po to, kai padarė Zojos profilį, jaunąją gražuolę užvertė filmavimo pasiūlymais. Susidomėjimas Zoja tik augo. Ji buvo pakviesta filmuotis Europoje, ji ne kartą pasirodė žurnalų viršeliuose. „Disney“ padarė ją savo prekės ženklo veidu. Zoja buvo pradėta vadinti gražiausia planetos mergaite.

Tačiau mergaitės talentai tuo nesibaigė. Ji visada mėgo piešti ir pradėjo  kurti drabužius. Tada mama Tatjana sugalvojo: ji su dukra surengė labdaros šou, kuriame Zoja atliko savo prekės ženklo dizainerės vaidmenį. Visos pajamos buvo skirtos  organizacijai „Change One Life“, remiančiai  našlaičius.

Viešumas įnešė naujų vėjų į Zojos ir jos mamos gyvenimą. Jas užplūdo laiškai, esą jų giminaičiai. Tatjana ignoravo visus šiuos „apgavikus“, kol pamatė vaizdo įrašą su mergina, labai panašia į jos naują dukterį. Ji prisistatė Zojos seserimi, o šalia jos buvo močiutė. O vėliau pasirodė vyras, tvirtinęs esąs vaiko tėvas, kuris tiesiog neturėjo laiko susitvarkyti dokumentus, patvirtinančius, kad Zoja yra jo biologinė duktė. Tada Tatjana papasakojo įdkrai, kad turi giminaičių, kurių niekada gyvenime nematė.

Pati Zoja norėjo susitikti su seserimi, močiute iš tėvo pusės ir pamatyti savo tėvą. Mergaitei buvo suorganizuotas susitikimas vienoje žinomojoje televizijos laidoje, bet biologinis tėvas neatėjo į studiją, o pasirodė vaizdo skambučio metu, kaip ir jos močiutė iš motinos pusės.

Vyresnioji Zojos sesuo pasakojo, kad tėvas paliko ją ir mamą taip, kaip kadaise paliko Zoją vaikų globos namuose ir dingo daugeliui metų. Apie jį žinoma tik tiek, kad jo vardas yra Dmitrijus ir jis dirba staliumi. Močiutė iš tėvo pusės studijoje buvo nepaprastai emocinga ir su ašaromis dėkojo Tatjanai už anūkės  gražų gyvenimą.

Zojos tėvas dėl visko kaltino jos močiutę, tai yra jos dukrą, kuri neva žadėjo užregistruoti mergaitę sau, tačiau to nepadarė. Tačiau svarbiausias dalykas, kuris kėlė nerimą visiems studijoje – ar vyras norės atlikti DNR testą, įrodyti savo tėvystę ir pareikšti pretenzijas į vaiką. Dmitrijus visus nuramino sakydamas, kad nesikiš į mergaitės gyvenimą. Zoja ir jos vyresnioji sesuo iškart rado bendrą kalbą. Matyti, kad jos jau bendravo prieš susitikdamos studijoje.

Gerai, kad viskas baigėsi be kivirčų ir skandalų, o merginos psichikos nesugadino suaugusiųjų ginčai. Dabar Deniso ir Tatjanos, paėmusios Zoją iš vaikų globos namų, šeimoje auga penki vaikai: vyriausia Tatjanos dukra iš pirmosios santuokos, 10 metų bendras sutuoktinių sūnus ir trys įvaikintos dukterys – 9,10 ir 18 metų.  Jie visi yra nepaprastai draugiški ir laimingi.

Zoja ir jos mama ir toliau užsiima madų šou. Mergaitė turi gana populiarią „Instagram“ paskyrą, kurioje jau pasirodė nuotraukos su  vyresniąja seserimi. Belieka tik išreikšti susižavėjimą Zojos įtėviais, o mergaitei palinkėti sveikatos, laimės ir tolesnės kūrybinės sėkmės. Ir svarbiausia, kad jos širdis būtų maloni, o sėkmė ir populiarumas jos nesugadintų.

 

Jos mama mirė gimdymo metu

Leidinyje „Femmie“ rašoma, kad neįmanoma nepastebėti jauno rusų modelio  Zojos Kukuškinos. Mergina angelišku veidu ir ryškiai mėlynomis akimis atrodo kaip pasakos herojė. Ji dalyvauja mados šou ir  pozuoja reklamose, pati sugalvoja įvaizdžių ir užsiima labdara. Jos istorija taip pat yra tarsi stebuklas, nes prieš išgarsėdama pasauliniu mastu mergaitė užaugo vaikų namuose.

Zoja gimė  2011 metais Kemerove. Mergaitė anksti liko našlaitė. Jos mama mirė gimdymo metu, o skyrelyje  „tėvas“ buvo padėtas brūkšnys. Kūdikis nuo gimimo turėjo sveikatos problemų. Močiutė negalėjo paimti Zojos, todėl mergaitė atsidūrė našlaičių namuose.

Stebuklai prasidėjo, kaip ir turėtų, netikėtai. Merginą atsitiktinai pamatė populiarios laidos „Ką? Kur? Kada?“ vedėjas Nikita Starūnas. Jis  padėjo nufilmuoti vaizdo anketą, kuri buvo patalpinta internete.

Siužetas apie Zoją „užkabino“ Tatjaną ir Denisą Kukuškinus iš totorių miesto Zainsko. Jų klestinti ir pasiturinti šeima jau turėjo keturis vaikus – savo ir įvaikintus. Tatjanai pavyko sujungti konditerijos fabriko komercijos direktoriaus pareigas su vaikų auginimu.

Moteris pasakojo, kad pamatė neįprastai gražią merginą ir negalėjo jos pamiršti. Stebino tai, kad tokia princesė dar nebuvo paimta į šeimą.

Kukuškinai ėmėsi ryžtingų veiksmų. Tatjana išsiaiškino, kokių dokumentų reikia įvaikinti, ir pradėjo maratoną per valstybines įstaigas. Pasirodė, kad tai nėra taip sunku, kaip atrodė iš pradžių.

Kai buvo surinkti visi popieriai, Kukuškinai susisiekė su vaikų globos namų, kuriuose mergaitė buvo auginama, administracija. Tatjana buvo nuoširdžiai įspėta, kad Zoja turi ketvirtą sveikatos neįgalumo grupę ir visą sąrašą sunkių ligų.

Bet numatytu laiku pasiimti mergaitę kelionė žlugo: Tatjana su jauniausiu sūnumi buvo paguldyta į ligoninę.  Tada ir paaiškėjo, kad mergaitę pasiėmė kita moteris ir išsivežė į Maskvą. Tatjana verkė, paskambino visoms valdžios institucijoms su prašymu grąžinti jai vaiką. Ji jau labai norėjo pamatyti mergaitę, bandė pasižiūrėti kitų vaikų anketas, bet visi atrodė svetimi.

Tačiau netrukus Zoja buvo grąžinta į vaikų namus. Tatjana buvo tokia laiminga, kad net nenurodė priežasties. Vyras atvyko tiesiai iš komandiruotės į Kemerovą. Denisui buvo pasakytos visos Zojos diagnozės, išsamiai instruktažas apie jos gydymą ir įspūdingas vaistų paketas.

Lėktuve žmonės suglumę žiūrėjo į keistą porą. Zoja džiaugsmingai spurdėjo tarp sėdynių, o ką tik „iškeptas“ naujas tėtis negalėjo jos nuraminti. Be to, mergaitė nuolat klausė, ar jis yra jos tėvas ir kur yra jos mama.

Tatjana oro uoste pasitiko savo vyrą ir Zoją. Kukuškinai sakė, kad didelių sunkumų nebuvo. Zoja gana greitai prisitaikė ir rado bendrą kalbą su visais šeimos nariais. Tiesa, ir ligos leido apie save žinoti. Mergina turėjo atminties problemų, ji ilgą laiką painiojo tėvą su mama ir negalėjo prisiminti, kad negalima piešti ant sienų.

Aplinkiniai dažnai sakydavo, kad tokiai gražiai mergaitei reikia tapti modeliu. Tam ji turi visus duomenis: ryškią išvaizdą, fotogeniškumą, atvirą ir spontanišką charakterį, natūralų žavesį.

Ir tada vėl įvyko stebuklas. „Vaikų pasaulyje“ į  Zoją kreipėsi vyras, kuris, kaip jau buvo minėta aukščiau, buvo fotografas Aleksandras Vasiljevas. Jis padarė keletą nuotraukų ir pakvietė mergaitę į atranką.

Taip prasidėjo mergaitės kelionė į mados pasaulį. Pasiūlymams nebuvo galo. Zoja reklamavo „Disney“ prekės ženklą, atstovavo „Tvoe“ prekės ženklą, „Randevu“ madingus batus ir tapo Europos kompanijos „Junona Fashion House“ veidu.

Pasak Tatjanos Kukuškinos, Zoja spindi ant podiumo, rado savo pašaukimą. Mergaitė pati mėgsta sugalvoti madingus įvaizdžius. Kartu su mama jos sukūrė prekės ženklą „Zoykukushkina“ ir kuria naujas kolekcijas.

Tačiau Zoja nėra tik „mados mergina“. Ji ne kartą klausė mamos, kaip padėti kitiems vaikų globos namų vaikams surasti savo šeimas. Jaunosios dizainerės siūlymu organizuojami labdaros šou, iš kurių pinigai skiriami fondo „Keisk vieną gyvenimą“ plėtrai. Beje, Zoja su kitomis merginomis modeliais ne konkuruoja, o draugauja.

Zoja Kukuškina vaidino socialiniame vaizdo klipe „Gerumo rožė“ kartu su aktoriumi Sergejumi Bezrukovu, kuris taip pat daug užsiima labdara. Mergina nepozuoja prieš kamerą, o tiesiog pasakoja savo nepaprastą istoriją su laiminga pabaiga. Ir būtent tokie pavyzdžiai įkvepia viltį ir tikėjimą, kad šis pasaulis nėra beviltiškas.

Nuotraukos  „Instagram“ @zoyakukushkina

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą