Vertingiausia, anot Gretos, jos patirtyje – galimybė įkvėpti kitus žmones. „Daugelis jau būdami 40–45 metų jaučia, kad jiems jau per vėlu pradėti kažką naujo ar įgyvendinti savo svajonę. Džiaugiuosi, kad galiu juos įtikinti ir parodyti, kad taip nėra“, - teigė moteris. "Facebook" nuotrauka

Šokiai ant stulpo tik iš išorės atrodo kažkas  labai paprasto ir lengvo. Tiesą sakant, tai baisus, alinantis, kasdienis darbas. Norint grakščiai sukiotis ant tokio stulpo, reikia kasdien stiprinti raumenis, daryti tempimus, lavinti lankstumą ir jėgą. Anksčiau manėme, kad šokiai ant stulpo yra skirti tik jaunimui. Tačiau yra moteris, kuri  daryti viražus ant stulpo pradėjo būdama 59 metų. Ir jai sekasi, ne prasčiau nei jos jaunosios varžovės, rašo polepassion.blogspot.com.

 

Buvo sunku, nors ir turėjo panašios patirties

Amerikietė Greta Pontarelli iš Kalifornijos pirmą kartą pradėjo šokti ant stulpo būdama 59 metų. Dabar šiai moteriai jau per septyniasdešimt metų, tačiau ji vis dar „skrenda“ virš stulpo, stebindama visus savo stangria figūra ir puikia fizine forma.

Greta nusprendė pradėti šokti ant stulpo, kai sužinojo, kad abi jos seserys turi osteoporozės požymių. Moteris sunerimo supratusi, kad ji taip pat genetiškai linkusi sirgti šia liga. Gydytojas Gretai patarė atlikti jėgos treniruotes, kad sustiprėtų ir užsiaugintų raumenų masę bei užkirstų kelią ligai.

Greta ėmė ieškoti sau tinkamo užsiėmimo. Gydytojų rekomenduotas paprastas svorio kilnojimas jai pasirodė nuobodus, todėl ji pradėjo žiūrėti „YouTube“ vaizdo įrašus. Tada moters akis ir patraukė  vaizdo įrašai su šokiais ant stulpo. Gretai ši idėja patiko ir ji užsiregistravo pirmajai nemokamai treniruotei vietinėje studijoje.

„Buvo sunku, nors ir turėjau panašios patirties – jaunystėje užsiimdavau gimnastika, bet daug metų to nedariau. Žinoma, mano mokytoja manė, kad aš niekada negrįšiu prie tų dalykų, bet ji klydo“, – sakė Greta Pontarelli.

Po dvejų metų Greta jau dalyvavo pirmajame konkurse. Jai teko varžytis su 18-20 metų merginomis. Nepaisant to, kad moteris buvo gerokai vyresnė už varžoves, ji pasižymėjo ne ką mažiau lankstumu ir lengvumu nei jaunos merginos.

Žinoma, negalima visiškai ignoruoti amžiaus. Greta pastebi, kad kai kuriuos judesius jai atlikti daug sunkiau nei jaunoms varžovėms. „Kai esi jaunesnis, kūnas yra lankstesnis, stangresnis. Manau, jei prieš 41 metus nebūčiau metusi gimnastikos ir toliau dariusi japoniškus tempimus bei stovėjimą ant rankų, tikriausiai dar galėčiau tai daryti. Bet sustojau ir mano kūnas  pradėjo priešintis. Lankstumas yra sunkiausia dalis“, – sakė moteris.

Žinoma, visi šie akrobatiniai triukai jai nebuvo lengvi. Šokiai ant stulpo yra pragariškas darbas. Greta treniruojasi 6 dienas per savaitę, dvi valandas per dieną. Ji prisipažįsta, kad jai padėjo tai, jog prieš 40 metų jaunystėje ji užsiimdavo gimnastika.  „Kiekvieną dieną treniravausi po kelias valandas. Buvo labai sunku, bet ir neįtikėtinai šaunu. Man net išsivystė savotiška priklausomybė. Per mėnesį pajutau, kad judesiai man palengvėjo. Pradėjo kažkas gautis. Figūra sustangrėjo, raumenys tapo lankstesni, dingo nugaros skausmai“, – tvirtino Greta.

 

Vertingiausia jos patirtyje – galimybė įkvėpti kitus žmones

Paklausus Gretos, kuo šokiai ant stulpo skiriasi nuo striptizo, ji pradėjo juoktis. „Šokiai ant stulpo – ne striptizas, – primena Greta. – Šokiai ant stulpo – tikras akrobatinis šou. Tai iš tikrųjų yra sportas, suteikiantis optimalų krūvį kūnui. Skirtingai nuo jėgos treniruočių, čia krūvio vaidmenį atlieka ne svarmenys, o žmogaus kūnas“.

Anot jos, jei žmonės nežino, kas tai yra, tai  ji klausia, ar matė „Cirque du Soleil“?

„ Aš jiems sakau, kad galėčiau būti gimnastė ir dirbti su lygiagrečiais, bet dabar treniruojuosi ant vertikalios juostos, nes lygiagretės yra tarsi blakstiena prie kūno. Tiesą sakant, į gimnastiką bandžiau grįžti maždaug prieš septynerius metus, bet tai pasirodė per sunku mano nugarai. Taigi išsirinkau tinkamesnį variantą“, – sakė Greta Pontarelli.

Vertingiausia, anot Gretos, jos patirtyje – galimybė įkvėpti kitus žmones. „Daugelis jau būdami 40–45 metų jaučia, kad jiems jau per vėlu pradėti kažką naujo ar įgyvendinti savo svajonę. Džiaugiuosi, kad galiu juos įtikinti ir parodyti, kad taip nėra“, – teigė moteris.

Vienintelis dalykas, kurį dabar Gretai primena jos amžius, tai periodinės traumos, kurias ji patiria pamiršusi, kiek jai metų: „Visai neseniai atsigavau po peties traumos, per toli bandžiau mesti sunkų sviedinį. Pečiai sugijo nuostabiai, nors užtruko vos kelias savaites, bet buvo skausminga, teko naudoti ledą, akupunktūrą. Dabar jau beveik viskas sugijo, ir manau, kad man labai pasisekė, nes gydymas galėjo užtrukti daug ilgiau“, – sakė ji.

Greta Pontarelli, be mėgstamo pomėgio, daug metų vadovauja koučingo įmonei. Anot jos, savo pavyzdžiu ji padeda klientams suprasti, kuo buvo įsitikinusi pati: niekada nevėlu svajoti ir įgyvendinti savo svajonę.

Greta Pontarelli / Facebook nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą