11 metų Mikaila Ulmer savo svajones pavertė medaus limonado imperija.  Ji yra kompanijos „Me & the Bees Lemonade“ įkūrėja ir bendrasavininkė. Savo verslą pradėjo pardavinėdama limonadą įvairiuose jauniems verslininkams skirtuose renginiuose. Prieš kelerius metus 11 metų mergaitės idėjomis patikėjo investuotojas ir vienas amerikiečių realybės šou „Shark Tank“ komisijos narių, investavęs į jos projektą 60 tūkst. JAV dolerių.

Ėmėsi verslo, norėdama išgelbėti nykstančių bičių populiaciją

Prieš kelerius metus 11 metų mergaitė, gyvenanti Teksase, pasirašė sutartį su kompanija „Whole Foods“ dėl savo gamybos produkcijos – limonado, sukurto pagal Mikailos prosenelės receptą dar 1940 metais, tiekimo į keturias pietines Amerikos valstijas – Teksasą, Oklahomą, Arkanzasą ir Luizianą. Medaus limonadas pardavinėjamas „Whole Foods“ kompanijai priklausančiose 55 parduotuvėse.

„Aš užsiimu verslu grįžusi iš mokyklos ir paruošusi pamokas. Taip pat ir per išeigines bei moksleivių atostogas“, – sakė Mikaila savo interviu NBC televizijos kanalui.

Mergaitė pasakojo, kad kai jai buvo ketveri metai, jos susitikimas su bitėmis baigėsi liūdnai. Per savo interviu Mikaila parodė dar šviežius dviejų bičių įgėlimus. Tačiau tokia patirtis su bitėmis ją tik įkvėpė naudoti medų vietoj cukraus kaip pagrindinį ingredientą limonado gamyboje.

„Aišku, man nepatinka, kad bitės gelia. Mane net išgąsdino. Aš siaubingai bijojau bičių ir apskritai, kai tik kas nors apie jas užsimindavo. Bet paskui man tapo smalsu, kas tai per sutvėrimai. Ir aš ėmiau jas tyrinėti. Sužinojau, ką jos daro man ir mūsų šalies ekologinei sistemai. Ir tada  pagalvojau: o jei aš ką nors sukurčiau ir tuo pačiu padėčiau bitėms? Ir tada prisiminiau  savo nuostabiausios prosenelės Helenos receptą…“, – sakė mergaitė. Таip ir gimė saldus bičių limonadas („BeeSweet Lemonade“), išgaunamas iš linų sėklų.

Vienuolikmetė išsiaiškino, kad bičių populiacija pasaulyje sparčiai nyksta dėl greito atšilimo ir klimato kaitos. Pavyzdžiui, 2013 metais daugelis JAV bitininkų patyrė nuostolių iki 40-50 proc., o kai kuriose valstijose ir daugiau. Ir kad buvo atliekamos komercinės operacijos su bitėmis: dirbtinai perkeliamos į didžiausius šalies regionus apdulkinimui. Pavyzdžiui, Kalifornijos migdolų medžių trąšoms gaminti. Taip pat mergaitė išsiaiškino, kad bitės – labai svarbi ir maisto produktų grandis ir joms reikalinga žmonių pagalba, kad išliktų produktyvios. „Ir štai aš sugalvojau limonadą, norėdama išgelbėti bičių populiaciją. Tik vaikas nuoširdžiai tiki, kad gali pakeisti pasaulį, padedant limonadui“, – teigė Mikaila. Be to, mažoji verslininkė sužinojo, kad bičių ir drugelių populiacija mažėja daugiausia dėl pesticidų naudojimo. Iš tikrųjų, daugiau nei 80 mokslininkų padarė išvadą, kad pesticidai, dėl žmonių sukelto visuotinio atšilimo, daro įtaką masiniam bičių išnykimui.

Vaikai mato galimybes ten, kur suaugusieji mato problemas

Todėl  mergaitė įsitikinusi, kad jos gaminamas produktas turėtų padėti spręsti šią didėjančią problemą. Ji paaukojo dali savo pajamų įvairioms labdaroms organizacijoms, padėsiančioms didinti bičių populiaciją ir stabdyti ekstremalų jų išmirimo lygį.

Suprantama, jaunosios verslininkės finansiniai pelno rodikliai nebuvo paviešinti, tačiau jei pardavimai dideli, limonadu numatoma prekiauti ir kituose šalies miestuose, tikėtina, jie neblogi.

 Per samito „The United State of Women“, kurį organizavo tuometinė pirmoji šalies ponia Michele Obama, susitikimą, Mikaila papasakojo, kaip vaikas gali sėkmingai pradėti savo verslą vien smalsumo vedamas. Ir net tada, kai jaučia didžiulę baimę ir atsakomybę. „Jums tikriausiai įdomu sužinoti, ką gali papasakoti 11 metų vaikas apie savo verslą? Prezidentas Baracas Obama sakė, kad jei turite gerą idėją ir esate pasirengę darbuotis iš peties, jums tikrai  pasiseks. Ir man patiko jo mintys! Bet aš galvoju, kad šis dalykas turi dvi medalio puses“, – sakė savo interviu mažoji verslininkė. Anot jos, verslininkai tai tie žmonės, kurie įgyvendina savo svajones. „O kas geriausi svajotojai? Aišku, kad vaikai! Bet mes svajojame apie didelius dalykus, kurie net neegzistuoja gamtoje. Svarbiausia, kad mes tikime savo svajonėmis. Mes galime anksti ryte pašokti iš lovos, nes tuo metu į galvą šovė kokia nors neįtikėtina idėja ir mes nekantraujame ją įgyvendinti tikrovėje. Mes tikime, kad nėra neįmanomų dalykų. Mes matome galimybes ten, kur suaugusieji mato problemas. Mano patarimas visiems norintiems pradėti savo verslą – labai paprastas: Nieko nebijokite! Tikėkite neįmanomais dalykais! Ir svajokite taip, kaip svajoja vaikai“, – sakė mažoji verslininkė.

parengta pagal hergoodnews.com

nuotr.Instagram

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą