Vyras manipuliuoja moterimi

Neretai vyras, vengdamas atsakomybės ar įsipareigojimų, gali imti manipuliuoti savo partnere. Skiriamos keturios pagrindinės manipuliavimo technikos, kuria neretai naudoja vyrai. Mat jie mėgsta staiga pradingti, o po kiek laiko pasirodę, nusprendžia išsisukti, manipuliuodami moterimis.

Pavyzdžiui, moteris nuoširdžiai sako: „Kodėl, kas atsitiko?“.  Bet jie visada vengia  tiesių atsakymų ir logiškų paaiškinimų. Tokie vyrai iš prigimties nelinkę atsiprašyti ir teisintis, nes jie „niekada neklysta“.

Taigi, jūsų dėmesiui keturios tipinės narciziško elgesio scenarijai, kurie vengia atsakomybės ir rimtų santykių.

  1. Viską neigia

Net jei pagavote jį už rankos, net jei yra nepaneigiamų ir neginčijamų įrodymų, jis vis tiek neigs. O po to moteris gali ir pati pradėti abejoti savo pretenzijų teisingumu.

– Apie ką tu kalbi? – klausia moteris.

–  Apie ką nors kitą, nei tu manai, – atsako vyras.

–  Vis dėlto galvoji?

– Prisižiūrėjai per daug filmų, todėl prisigalvojai.

  1. „Praranda atmintį“

Šiuo atveju vyras gudrauja ir apsimeta, kad jį ištiko „amnezija“. Net paprašius prisiminti situaciją, kuri nutiko vakar, jis greičiausiai atsakys:

– Aš nieko neprisimenu. Jei būtų buvę kas nors svarbaus, tada prisiminčiau. Labai greitai viską pamirštu ir dėl to kaltas mano didelis užimtumas ir darbo krūvis.

  1. Užima aukos poziciją

Jis gali pradėti kaltinti moterį nesupratingumu, neišmanymu, net agresyvumu, kelti perdėtus reikalavimus ir panašiai.

Kai kuriuos moters paprastus ir net naivius klausimus narcizas gali perversti taip, kad jis tampa auka, o ji smurtautoja. Ir tada jau jūs turėsite teisintis, o ne jis.

– Tu žadėjai, kad šį savaitgalį praleisime už miesto, – sako moteris.

– Nieko aš tau nežadėjau, neišsigalvok, – atsako jis.

– O dabar jau tu meluoji, – tvirtina ji.

– Tu pati melagė.

– Negaliu klausytis šios nesąmonės.

– Mano kraujospūdis iš karto šoktelėjo.

  1. Nuvertina moters emocijas ir faktus

Vyras sumenkina emocijų ir faktų svarbą tiek, kad atrodo, jog dabar  net uodo zyzimas kambaryje yra reikšmingesnis įvykis.

Moters pateikti argumentai tokiam vyrui yra nesvarbūs, be temos ir neturi įrodymų. Bet kuris nerimą keliantis moters klausimas vyrui yra kvaila isterija, nemokėjimas bendrauti, reikalavimų neatitikimas.

– Tai nieko nereiškia.

– Vėlgi tu keli isteriją dėl nesąmonių.

– Tai visiškai  nei prie ko.

Apskritai moteris visada lieka kalta, o ne jis. Viskas, ką ji galvoja ir sako, yra kvaila ir nereikšminga. Jis niekada nėra kaltas ir to niekada nepripažįsta.

Pagalvokite, ar verta užmegzti ir palaikyti santykius su tokiu vyru?..  Tai tarsi bandymas pagauti mažą, slidų kamuoliuką, kuris nuolat išslysta iš rankų.

 

parengta pagal psychologytoday.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą