Kuo subtilesnę istoriją pasakosite iš savo gyvenimo, tuo greičiau kitas žmogus jums taip pat atsiskleis. Archyvo nuotrauka

Jūsų dėmesiui vienas įdomus triukas iš diplomatijos sferos, kuris padės išgauti iš asmens asmeninę informaciją. Sakoma, kad jis veiksmingai naudojamas.

Beje, šią techniką naudoja ne tik diplomatai. Taip pat ir profesionalūs žurnalistai, politikai ir net  įtikinėjimo specialistai dažnai taiko tai savo praktikoje.

Kaip galima suprasti iš straipsnio antraštės, pirmiausiai pasakojate savo gyvenimo istoriją, o  jau po to savo istorijos kontekste užduokite klausimą pašnekovui. Taikant tokią strategiją, klausimas nepasirodys aštrus, nepatogus ir ne vietoje, nes jūs pirmieji  jau būsite papasakoję ir tuo pačiu  motyvavę jo aktualumą  bei svarbumą.

Be to, kuo subtilesnę istoriją pasakosite iš savo gyvenimo, tuo greičiau kitas žmogus jums taip pat atsiskleis ir  ims pasakoti ką nors asmeniško ir atviro.

Kodėl? Tai remiasi stipriu psichologinės įtakos dėsniu – abipusiškumo dėsniu, pagal kurį pasąmonės lygmeniu žmogus nenori būti priklausomas nuo kitų žmonių.

O tai reiškia, jei pasakėte ką nors asmeniško savo pašnekovui, po to jam nebebus galimybių išsisukti iš klausimo, tarkim, „Ką veikėte panašioje situacijoje“ arba „Kaip jūs pasielgtumėte tokioje situacijoje?“ . Jam  intuityviai bus sunkiau užsidaryti ir išvengti tokio pat nuoširdaus atsakymo.

Pavyzdžiui, jūs sakote: „Žinote, aš šiandien stipriai  vėlavau į darbą. Viršininkas nepelnytai sukrovė ant  mano galvos tiek daug dalykų, kad visai nejuokinga. Iš pradžių sėdėjau  apsikrovęs vienais dokumentais. Po to kitais, kol galų gale jis paprašė, kad nuvesčiau jo šunį pas veterinarą.

Pasakykite man, kokie jūsų santykiai su viršininku? Kada jis paskutinį kartą paprašė jūsų padaryti tai, kas jums nepriklauso?“

Žinia, neretai puikios profesinės diplomatų žinios  padeda laimėti ginčą, kompetentingai derėtis ir sumaniai išvengti konfliktų.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą