Greičiausiai ne vienas iš mūsų dažnai kartojame sau, kad nuo pirmadienio, kito mėnesio pradžios ar naujųjų metų iš esmės pakeisime savo gyvenimą. Tačiau ketinimai neretai taip ir lieka ketinimais.  Ką daryti, norint imtis ryžtingų veiksmų ir nenukrypti nuo numatyto kelio? – rašoma knygoje

„Gyvenimo pusiausvyros ratas“, kur koučingo techniką (angl.k. „coaching“ – ugdomasis vadovavimas – lavinimo metodas, būdas, ugdant asmenį ar žmonių grupę siekti tam tikrų tikslų, įgyti naujų įgūdžių) apibūdino trys pagrindiniai jo ekspertai Laura Whitworth, Henry Kimsey House ir Philas Sandalas.

 

Pirmas veiksnys: prioritetų nusistatymas

Šis lavinimo metodas suteikia galimybę įvertinti dešimt gyvenimo sričių dešimties balų skalėje, atsakant į klausimą, kiek esame patenkinti kiekvienoje iš šių sričių. Akivaizdu, 10 balų yra puikus pasiekimo rezultatas. Paimkime, pavyzdžiui, sveikatos sritį. 10 balų – jūsų kūnas yra geros formos, lankstus, sveikas, tinkamai subalansuotas miego ir mitybos režimas, sportuojate. Taip pat užsiimate joga, mankšta, šokiais ir panašiai.

Bet kaip yra tikrovėje? Darbas užima daug laiko ir jums vos užtenka jėgų grįžti namo, pavalgyti ir eiti miegoti. Greičiausiai laiko sportui nebelieka? Jei taip ir yra, galite tai įvertinti tik vienu tašku.

Bet koks galėtų būti geriausias jūsų rezultatas? Galbūt norite, kad jūsų partneris jus palaikytų, viršininkai ir kolegos vertintų, draugai klaustų jūsų nuomonės? Kaip iš tikrųjų?

Bet jei esate išnaudojami darbe, atlyginimas seniai nedidinamas, namuose aplinka taip pat galėtų būti geresnė, kelis mėnesius nematėte savo draugų ir panašiai. Už tai skirkite ne daugiau kaip 2 taškus.

Taigi, įvertinus visus „segmentus“ ir susidarius išsamų savo gyvenimo vaizdą, pagalvokite, ar jūsų „gyvenimo ratas“ atrodo kaip tikras ratas? Ar jis galėtų suktis?

Bet jūsų užduotis yra ne surinkti po 10 taškų, už atitinkamą gyvenimo sferą, o sudaryti visą ratą. Norėdami tai padaryti, turite nuspręsti, ką dabar galite padaryti kiekviename savo gyvenimo „segmente“. Lengviausias būdas ką nors pakeisti kiekvienoje „atsiliekančioje“ gyvenimo srityje yra įvesti naujovių arba pradėti naujus dalykus.

Pavyzdžiui, sveikatos srityje – pradėkite kiekvieną dieną nuo rytinės mankštos arba užsiregistruokite į kūno rengybos klubą. Santykių sektoriuje – atidėkite vieną vakarą kartą per savaitę (arba kartą per dvi savaites) susitikti su draugais. Ir taip toliau. Tai yra susidarykite kiekvieno segmento planą. Tai padės jums strategiją paversti tikrove: realizuoti užsibrėžtus tikslus.

Tai reiškia,  kad pradėjus visa tai įgyvendinti, nuolat ir uoliai viską darant, nebesinorės pasukti iš numatyto kelio.

 

Antras veiksnys: nuolatinių veiksmų sekimas

Tai dokumentas, kuriame jūs užfiksuojate visus naujus įpročius, kuriuos norite įvesti į savo gyvenimą per mėnesį. Šiam reikalui pravartu būtų susikurti skaičiuoklę. Jame turėtų būti stulpelis „Mano nauji įpročiai“, taip pat stulpeliai su datomis, per kurias planuojate atlikti šį ar kitą veiksmą.

Pavyzdžiui, planuojate lankytis kūno rengybos klube? Patikrinkite lentelę, kur surašytos konkrečios datos. Suprantama, ir reikia griežtai jų laikytis bei įgyvendinti suplanuotas užduotis. Įvykdę, užbraukite pieštuku. Darykite tai su kiekvienu nauju įpročiu: nustatykite reguliarumą, pridėkite prie lentelės, apibendrinkite. Pravartu būtų pasikabinti kopijas ten, kur dažnai būnate: virtuvėje, miegamajame, prie darbo stalo – tai primins, kaip svarbu išlikti kelyje.

Taigi, išsikelkite tikslus ir sėkmingai pakeisite savo gyvenimą!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą