Jums gali nepatikti atsakymai. Bet be to jūs negalėsite tobulėti kaip žmogus.

Kodėl svarbu užduoti sau šiuos klausimus ir svarbu, kad atkreiptumėte į tai dėmesį. Kol net nesusimąstėte apie tai ramiai sėdėjote ir negalvojote.

Kitaip tariant, klausimas skatina mūsų dėmesį. Jis nukreipia jį ten, kur labiausiai reikia. Deja, mes dažnai neužduodame sau klausimų. Gal dėl įpročio, o gal dėl to, kad bijome nusivilti atsakymais.

Yra klausimų, nukreipiančių mus į svarbias temas, apie kurias nenorime galvoti, bet kurie yra būtini mūsų tobulėjimui.

 

  1. Kodėl aš pataikauju savo silpnybėms?

Mes negalvojame apie tai, iš kur atsiranda mūsų įpročiai. Nesvarbu, ar tai kenksminga, ar naudinga. Laikui bėgant atrodo, kad tai net neatsiejama gyvenimo dalis: surūkyti cigaretę arba numalšinti liūdesį torto gabalėliu.

Deja, dauguma mūsų silpnybių yra bandymas užgožti nesaugumo pojūtį ir neurozes. Bet neišsprendus šių problemų, negalėsite atsikratyti jų ir eiti pirmyn.

  1. Kodėl mano gyvenimo planai neišsipildė?

Visi mėgsta svajoti vaikystėje. Kuo tapti, ką pasiekti. Tada mes buvome nepaprastai sąžiningi patys sau ir stengėmės rinktis tik tai, kas tikrai mums buvo įdomu ir patrauklu. Kada paskutinį kartą peržiūrėjote šiuos planus?

Liūdna pripažinti, bet daug kam stabilumas būna aukščiau asmeninio pasirinkimo, o norus sutapatina su svajonėmis. Todėl nereikia stebėtis, kad jie niekada neišsipildo.

  1. Ko aš tikiuosi iš gyvenimo?

Žmonės nuolat kažko laukia ir tikisi. Kartais iš gyvenimo apskritai, kartais iš kitų žmonių, klausdami savęs: „Kodėl aplinkiniai žmonės elgiasi ne taip, kaip aš norėčiau?“.

Būsime atviri: vienintelis būdas įgyvendinti savo lūkesčius ir tikslus yra jų buvimas.

  1. Kodėl man nepavyksta iki galo atlikti darbus?

Pats faktas, kad žmogus nuolat atidėlioja darbus, yra didelio nesaugumo ženklas. Mat jis galvoja, kad arba nepavyks, arba padarys blogai. Niekas nemėgsta to pripažinti.

Nors vis dar yra trečias variantas – šis darbas jam paprasčiausiai nepatinka. Bet kam tada pradėti?

  1. Ką šiandien padariau, kad mano gyvenimas būtų lengvesnis?

Mes bijome šio klausimo, nes dažnai atsakymas yra „nieko“. Rutina, atkartojanti nuobodų scenarijų, trukdo džiaugtis gyvenimu. Tačiau laimė slypi detalėse, mažuose dalykuose, kurie yra labai vertinami. Jums tereikia juos įtraukti į savo dienotvarkę.

  1. Kodėl laikausi įsitvėręs praeities, kurią reikia pamiršti?

Praeities nuoskaudos ir klaidos – yra žmonių, kurie negali nugyventi nė vienos dienos ko nors neprisimindami. Tai yra  ir lengvas būdas kratytis atsakomybės: „Aš ne toks, gyvenimas toks“. Skamba pažįstamai? Laikytis to, kas buvo, reiškia praleisti galimybes dabar.

  1. Ar aš pats sau patinku?

Klausimas, pagrindžiantis savivertę. Vieną kartą į jį lengva atsakyti, tačiau poveikį turi tik nuolat klausiant tai savęs. Lengva patikti sau, pasidabinus puošnia suknele ar kostiumu ir kaklaraiščiu. Daug sunkiau tai padaryti žiūrint į savo trūkumus. Esmė ta, kad kiekvienas žmogus turi savo pranašumų ir trūkumų. Visi jūsų įpročiai, principai, idėjos. Nėra nieko nereikalingo. Tad kam tai paneigti?

  1. Ar esu atsakingas už tai, ką turiu?

Turima omeny jūsų profesija, santykiai, socialinė gerovė ir panašiai. Atsakymas turėtų būti vienas ir neginčijamas: „Tai mano pasirinkimas“. Vadinasi,  atima iš mūsų teisę skųstis.

Pavyzdžiui, paimkime kad ir santykius. Jūs patys pasirenkate partnerį, kuris pasižymi, jūsų manymu, geriausiomis savybėmis, tačiau netoleruojate jo trūkumų. Išeina, kad jūs mylite tik tą žmogaus dalį, su kuria jums patogu. Bet juk jūs  pasirinkote visą žmogų. Todėl priimkite jį tokį, koks jis yra

  1. Kaip aš gyvenu?

Tai vienas sunkiausių klausimų. Todėl turite nuolat savęs paklausti ir nuolat atsakyti sąžiningai.

Mūsų elgesys kiekvieną dieną yra miniatiūrinis mūsų požiūrio į gyvenimą atspindys. Jei šiandien pasiduosime pykčiui, tai kodėl manome, kad rytoj jo atsikratysime? Šis klausimas turi grąžinti jus į dabartinę akimirką ir parodyti, kokių veiksmų reikia imtis.

Taigi, kuo dažniau užduokite sau šiuos klausimus. Pradėkite dabar. Kol skaitėte, jūsų atsakymai greičiausiai kilo mintyse. Skirkite bent penkias minutes, kad nuspręstumėte, ar jie jums pakankamai naudingi. Ir atminkite: kartais klausimas yra parengtas atsakymas.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą