Archyvo nuotrauka

Jūs tikriausiai susidūrėte su tokiu reiškiniu, kaip savo balso neatpažinimas. Kitaip tariant, kai įraše girdime savo balsą, jis mums atrodo svetimas, keistas ir visai nepanašus į tą, kurį girdime galvoje.

Balso aktorius Bobas Feeseris nusprendė pasidalinti triuku, paaiškinančiu, kaip jūsų balsas skamba kitiems. Beje, aktoriai dažnai naudoja šį triuką,  norėdami geriau įvaldyti savo balsą.

Žinia, mums pažįstamas balsas yra mūsų balso aidas kaukolėje. Todėl visą laiką girdime iškreiptą savo balso versiją. Norint suprasti, kaip jūsų balsas skamba kitiems, pakelkite rankas prie ausų ir laikykite jas vertikaliai priešais kiekvieną ausį, spausdami tarp ausų ir galvos, kaip kad driežas išskleidžia savo „apykaklę“.

Šiam tikslui  pasiekti taip pat galite panaudoti du kartono lakštus, dvi knygas ar žurnalus, kurie taps garso barjerais. Tai suteiks balso garsui sklisti priešais jus, o ne aplink jus. Po to pabandykite ką nors pasakyti ir išgirsite savo balsą tokį, koks jis skamba kitiems.

Kodėl mums nepatinka mūsų balsas įraše? Kadangi garsas apdorojamas giliai mūsų vidinėje ausyje, pasiekus išorę, balsas transformuojasi ir keičiasi.

Temperatūra, natūralios garso kliūtys, pavyzdžiui, minkšti baldai ar kiti žmonės ir net kilimo storis daro įtaką akustinei informacijai, kuri pasiekia mūsų ausis.

Tai taip pat paaiškina, kodėl profesionalūs balso ir muzikos įrašai dažnai daromi studijos aplinkoje, kur galima visiškai kontroliuoti akustiką.

Bet viskas pasikeičia, kai garsas ima sklisti iš jūsų galvos. Kai kalbame, garsas projektuojamas iš jūsų burnos į ausis ir sklinda tiesiogiai į aplinką.

Pridėkite dar tai, kad jūsų galvos kaulai yra puikūs žemų dažnių laidininkai, kurie perduodami tiesiai į jūsų vidinę ausį prieš išeinant iš burnos „garso takelio“.

Nenuostabu, kad jūsų galvoje girdimas balsas dažnai yra sodresnis ir visada atrodo labiau pažįstamas nei balsas, kurį girdite įraše ar televizijos laidoje ir kurį girdi visi kiti.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą