Jei norite užkariauti žmogų, nepamirškite palaikyti akių kontakto. Archyvo nuotrauka

Net dvyniai yra skirtingi. Galite pastebėti skirtumą tarp charakterio, veido išraiškos, minčių reiškimo būdo. Tačiau tarp nepažįstamų žmonių skirtumai dar didesni. Dažnai mums sunku rasti bendrų temų pokalbiui su žmogumi, kurį matome pirmą kartą arba susitikome vos kelis kartus. Tačiau  yra būdų, padėsiančių užkariauti pašnekovo simpatijas. Pavyzdžiui, kaip galima parodyti žmogui, kad norite su juo draugauti?

  1. Akių kontaktas

Akys atspindi visas mūsų emocijas ir mintis, todėl įtemptomis akimirkomis jas dažnai slepiame. Pasąmonėje tiesioginis pašnekovo žvilgsnis  suprantamas kaip pasitikėjimas ir atvirumas. Jei norite užkariauti žmogų, nepamirškite palaikyti akių kontakto.

  1. Žodžių sustiprinimas

Niekas nemėgsta melagių ir tuščiakalbių. Todėl, jei pokalbio metu bandysite išsisukinėti, atsisakysite argumentuoti, vargu ar tapsite kam nors simpatiški. Patikimas žmogus žino ką kalba ir ką nori pasakyti.

  1. Ramiai spręskite problemas

Blogiausias dalykas, kurį galite padaryti, kai esate išprovokuotas ar supykęs, tai būti agresyviam. Kita vertus, tai parodo, kad esate silpnas žmogus, kuris nemoka valdyti emocijų. Parodykite savo racionalumą ramiai spręsdami problemą.

  1. Metodas „Salivano linktelėjimas“

Daugelis iš jūsų bent kartą matėte, kaip „Sullivan Nod“ („Salivano linktelėjimas“) metodas  naudojamas restoranuose ir parduotuvėse. Pardavėjui užtenka linktelėti, ištarus jam reikalingą informaciją, kad pirkėjas jo išklausytų. Tai taip pat veikia kasdieniame gyvenime.

Įprastas linktelėjimas gali sukurti bendrą emocinį foną tarp jūsų ir pašnekovo, o tai, žinoma, jus suartina.

  1. Tomo Sawyerio metodas

Šis metodas  moko nedaryti spaudimo žmogui  bendraujant, verčiant jį daryti tai, ko jis nenori. Mažai tikėtina, kad tokiu būdu pasieksite savo. Verčiau pasistenkite sudominti pašnekovą.

  1. Pradėkite įgyvendinti tikslą per 10 minučių

Niekas nemėgsta tinginių. Ypač kolegos, kurie dėl neatliktų darbų kaltina kitus arba kurie nuolat atidėlioja susitikimus dėl nenoro niekur vykti. Kad nebūtumėte laikomas tokiu asmeniu, atkreipkite dėmesį į šį dalyką. Kai kitą kartą jus vėl užklups tinginystė, meskite sau iššūkį pradėti įgyvendinti savo tikslą per 10 minučių. Bet kuriuo atveju, jūs turite tai padaryti. Greičiausiai būsite motyvuoti. O jei ne, atliksite bent dalį darbo.

  1. Kreipkitės į žmogų vardu

Garsiausia psichologinė technika, padedanti laimėti žmogų, yra vadinti jį vardu. Juk nešiojame jį visą gyvenimą, ir tai yra brangiausia, ką turime.

  1. Įsiminti kitų pasakytą informaciją

Visiems žmonėms patinka, kai kiti girdi ir atkuria jų pasakytą informaciją. Pavyzdžiui, jei prieš pusmetį pašnekovas paminėjo, kad nemėgsta saldumynų, o šiandien tai prisiminėte pokalbio metu, jis tikrai įvertins šį gestą.

  1. Kūno padėtis

Išvaizda taip pat turi įtakos tam, kaip kiti  jus suvokia ir priima. Tai nereiškia, kad reikia pirkti brangiausius drabužius. Tačiau verta pradėti nuo laikysenos. Nustebsite, kiek pasitikėjimo ir grožio suteikia tiesi nugara.

  1. Požiūris

Kad žmogus džiaugtųsi jus matydamas, jam reikia abipusiškumo. Taigi parodykite pašnekovui, kad džiaugiatės jį matydami! Būkite draugiški ir nepamirškite šypsotis. Tačiau taip pat išlaikykite natūralumą, nes apsimestinis džiaugsmas visada pastebimas.

  1. Nevenkite pagirti ir pasakyti komplimentus

Žmoguje reikia pastebėti viską, kas jam svarbu. Jo šypseną, akis ar įgūdžius. Pagirkite jį už paskutinius pasiekimus. Tačiau komplimentus reikia mokėti parinkti. Jei pasakysite „tu gražus“ ar „tu geras“  – banalu ir niekam neįdomu. Pavyzdžiui, galite pasakyti: „Girdėjau (skaičiau) apie tavo sporto pasiekimus. Puiku, kad tau sekasi“ arba „Tavo šukuosena labai stilinga! Tai dabar madinga“. Žodžiu, būkite kūrybingi.

  1. Pokalbio palaikymas

Niekam nepatinka, kai pokalbį reikia „tempti“ pačiam kalbėtojui. Žinoma, malonu, kai tavęs klausosi, bet nelabai norisi dialogo paversti monologu. Taigi, stenkitės visada užduoti atvirus klausimus. Tai yra tuos, į kuriuos galite pateikti išsamų atsakymą, leidžiantį rasti kitą diskusijų temą.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą