Neturėtumėte atvirai kalbėtis su mama ir dėl to, ko ji gali ir nepritarti. Galbūt jūs lengvai patenkate į autoritetingų žmonių įtaką ir galiausiai įgyvendinsite jos norą, o ne savo. Kaip bebūtų keista, bet labiausiai užsispyrę kenčia nuo kitų žmonių spaudimo ir prievartos. Archyvo nuotrauka

Mamos būna ne tik dosnios ir stiprios, bet ir griežtos bei teisingos, kurios visada primins:  „Juk aš tau sakiau, kad to nedarytum! Bet tu manęs neklausei“. Arba – „Ar pramogų renginių organizatorius yra profesija ?!“. Tokia mama geriau už tave žino, kaip gyventi. Šalia jos jautiesi lyg  ne tu, o ji gyvena tavo gyvenimą ir norisi šaukti iš beviltiškumo ir savo bevertiškumo.

 

Galite pradėti abejoti savo sugebėjimais

Bet jei atvirai kalbėsite apie savo bėdas su silpna ir neryžtinga mama, greičiausiai išgirsite: „O aš po to nemiegojau visą naktį, mano spaudimas šoktelėjo, turėjau išgerti tablečių. Ar  tu pagalvojai apie mano sveikatą?!“. Ir jūs nevalingai pradedate galvoti apie tai, sulėtinate ambicingus tikslus arba atsisakote ilgai puoselėtų planų. Galų gale imate abejoti savo sugebėjimais ir patiriate dar vieną pralaimėjimą.

Mamai galima iškloti visą tiesą tik tais atvejais, jei ji turi stiprų charakterį. Taip pat aštrų ir šaltą protą. Versli mama sugebės pasiūlyti pagrįstą išeitį, o stipri ir protinga – palaikyti morališkai.

„Mama, jis manęs visai nevertina, dingsta darbe visą dieną,  nesugeba net įmesti marškinius į skalbimo mašiną, o pakeliui iš darbo niekada neužvažiuoja į parduotuvę. Jaučiu, kad jis manęs nemyli“. Kodėl mamai to nereikia žinoti? Todėl, kad jums mylimasis kažką reiškia ir jam vakare viską atleisite. O mamai geriau nematyti jūsų ašarų ir negirdėti nusiskundimų.  Po kiekvieno ginčo perkėlusi savo skausmą ant mamos, jūs gal ir pajusite palengvėjimą, užtat mama ims dėl to išgyventi ir vis labiau nemėgti jūsų partnerio ar vyro.  Galiausiai ji  gali vieną gražią dieną pasakyti jam ar net iškelti grandiozinę sceną: „Kodėl tu, tirone ir šykštuoli, kankini mano dukrą ?! Ji nori su tavimi išsiskirti!“. Kažin, ar po to pavyks išgelbėti santykius.

Taigi, patarimas labai paprastas: niekada nesiskųskite mamai dėl savo mylimojo. Geriau susiraskite draugę, gebančią ilgą laiką klausytis. Tačiau jei esate pasiryžusi išsiskirti su savo partneriu, išsakykite apie jį viską, ką galvojate. Mamos empatija sustiprins jūsų ryžtą.

„Mama, aš noriu nusipirkti sau butą arčiau jūsų“, – sakote jūs. Kodėl jai to nereikia žinoti?

Po to gali visa tai pavirsti į nesibaigiančią kontrolę ir apsilankymus. Kaip sakoma, kuo toliau nuo giminių, todėl geriau nepirkti buto arti tėvų. Apskritai būtų didelė rimta klaida pasakoti motinai apie savo planus.

Neturėtumėte atvirai kalbėtis su mama  ir dėl to, ko ji gali ir nepritarti. Galbūt jūs lengvai patenkate į autoritetingų žmonių įtaką ir galiausiai įgyvendinsite jos norą, o ne savo. Kaip bebūtų keista, bet labiausiai užsispyrę  kenčia nuo kitų žmonių spaudimo ir prievartos. Nutylėkite savo ketinimus. Praneškite tik  faktus. Motinos meilė verčia visas motinas priimti tai, ko jos negali pakeisti! Beje, pasakyti visą tiesą patartina tik tuo atveju, jei jums reikia mamos finansinės pagalbos, kad įgyvendintumėte savo planus.

 

Pradės kažką įrodinėti ar verkti

„Mama, aš žinau: tu visada labiau mylėjai mano brolį (seserį) nei mane!“. Kodėl jai to nereikia žinoti? Bet kuriai motinai sūnus visada mielesnis, o dukra artimesnė, kalbant apie emocinį kontaktą.  Ir neįmanoma palyginti, kuris iš jūsų galų gale laimės. Jei ji teikė pirmenybę jūsų seseriai, galbūt ji yra silpnesnė daugelio atžvilgiu, kuriai visada reikalinga motinos globa labiau nei jums. O išgirdusi jūsų priekaištus, ji įsižeis, pradės kažką įrodinėti ar verkti, tačiau jos požiūris į jus nuo jūsų atvirumo nepasikeis. Todėl nekaltinkite jos dėl to, ko ji nesuvokia, kad nesugadintumėte savo santykių. Tačiau jei jus motyvuoja ne pavydas, o noras paaiškinti jai tam tikrus sunkumus, susijusius su vieno vaiko pirmenybe prieš kitą – tai kitas reikalas. Pavyzdžiui, ji kaltina save, kad sugadino jūsų brolį, todėl jis neturi nuolatinio darbo. Tada jūs jai paaiškinate. Tarkim, kad jis gimė toks infantilus ir silpnavalis (aišku, tikrąją priežastį žinote tik jūs) ir tik dėl budraus mamos dėmesio ir rūpesčio jaunystėje neįsitraukė į blogą kompaniją. Užtat dabar jis yra sąžiningas, nors  ir nėra vertinamas.

„Mama, aš rūkau nuo penkiolikos metų!“. Kodėl jai to nereikia žinoti? Nes ji jau seniai viską žinojo. Tačiau norėdama išlaikyti taikius santykius su jumis, o ne paaukoti principus, ji apsimetė nieko nežinanti.

Taigi, nekomplikuokite savo gyvenimo nereikalingais prisipažinimais. Ir visiems bus ramiau.

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą