Žmonėms nuolat teigiama, kad jie daro ne tą ir ne taip, ką turėtų daryti. Blogai rengiasi, palaiko santykius, leidžia laisvalaikį. Viskas galėtų būti geriau. Šis požiūris primygtinai  brukamas ir  paauglėms socialiniuose tinkluose ir apskritai žiniasklaidoje. Jos jaučiasi nesaugios, sumišusios ir nelaimingos. Įvairių mokslininkų tyrimais, paauglėms didžiausią įtaką daro ne tėvai, ne mokytojai, ne bendraamžiai, o būtent žiniasklaida ir interneto vaizdai. Daugelis jų tvirtai tiki mitais, kuriuos primeta socialinė medija.

Knygos „You Matter“  („Tu esi svarbi“)  autorė Christian Robinson paneigia populiariausius mitus ir pataria paauglėms daugiau tikėti savimi.

 

Pirmas mitas: „Tu negali būti nei per stora, nei per graži“

Anot knygos autorės, gražus, bet neįprastai liesas modelis, besipuikuojantis ant kurio nors populiaraus blizgaus žurnalo viršelio, yra ta mergina, kuria paauglės žavisi ir nori būti tokiomis. Juk iš gyvenimo ji gauna viską, ko nori: daugybės vyrų dėmesį, puikias pramogas, populiarumą. Todėl paauglės ir stengiasi kopijuoti modelio išvaizdą, galvodamos, kad tada jos taps „geriausios iš geriausių“.

Tiesa: Kosmetikos gamintojai ir rinkodaros atstovai, stengdamasi įteikti šias nuostatas, uždirba didžiulius pinigus ir jų taktika yra pakankamai veiksminga. Merginos, jaunos moterys, net  paauglės kosmetikai ir madai išleidžia 4 milijardus dolerių per metus!

Ir tai dar ne viskas. Tyrimų duomenimis, 47 proc. 15–18 metų mergaitės ir merginos vartoja liekninančias tabletes. Apklausa taip pat parodė, kad 73 proc. jų nuolat skaito merginoms skirtus   žurnalus, kur ir semiasi grožio „lobių“.

„Jei mergina nustoja priimti save tokia, kokia ji yra, ji gali būti labai lengvai paveikta žiniasklaidos: nesveikai gyventi, laikytis pavojingos dietos, kritikuoti save ir kitas merginas. Deja, mūsų visuomenėje dažnai pamirštama, kad yra daug svarbesnių savybių už išvaizdą. Tai intelektas, kūrybiškumas, darbštumas,  tikslo siekimas“, – rašoma knygoje „You Matter“

Antras mitas: „Tu turi būti žinoma ir populiari“

Merginoms neretai aiškinama, jei nori turėti gerbėjų būrį, turi tapti populiari ir tada tave  visi mylės (arba bijos). Panašiai, kaip Kardashianų šeimynėlė, kurios gyvenimas filmuojamas ir visiems kaip ant delno. Todėl ne viena paauglė svajoja, nežinia ką atiduotų, jei ji galėtų pasikeisti vietomis su kuria nors iš Kardashian seserų. Jau nekalbant apie milijonus uždirbančią šios šeimos narę Jennifer, kuri dabar yra  vienas populiariausių modelių

Tiesa: Dažniausiai paprastos merginos toli nuo populiarių žurnalų, televizijos serialų ar realybės šou herojų. Paprastoms merginoms tai nepasiekiama, todėl ir jų gyvenimai skiriasi kaip diena nuo nakties. Bet ir vėlgi rinkodaros ir produktų gamintojai  yra pasirengę mokėti didžiulius pinigus už reklamą. Nes būtent reklama įkvepia merginas, jos nori turėti tokių pat daiktų, kaip ir įžymybės: drabužių, kosmetikos, aksesuarų, surengti prabangų kad ir 16-ojo gimtadienio vakarėlį. Ir tada jos jausis svarbios ir populiarios.

„Būti savimi yra daug geriau, nei nepasiekiama įžymybe. Paaiškinkite mergaitėms, kad blizgūs dalykai yra menkaverčiai. Neįmanoma išmatuoti banknotų patrauklumo. Be to, mėginant „nusipirkti“ populiarumą, lengvai galima prarasti savigarbą. Pirmiausiai mylėkite save ir susiraskite tokių draugų, kurie jus mylės dėl to, kas esate“, – rašo Christian Robinson.

Trečias mitas: „Būtinai turite turėti vaikiną“

Filmai, knygos, internetas – visi nuolat kartoja: susirask vaikiną, antraip, būsi nieko verta mergina. Ši nuostata pradedama brukti  jau darželyje. Žinia, meilė  negali atsirasti pagal kieno nors nurodymus arba pagal kieno nors parašytą scenarijų. Todėl, „kai princas ant balto žirgo“ neatjoja, neapipila mergaitės komplimentais ir dovanomis, ji pradeda galvoti, kad yra negraži, nedaili ir taip atsiranda kompleksų.

Knygos ir žurnalai skleidžia mitą, kad norint būti laimingomis, mergina būtinai turi turėti vaikiną.

Anot žiniasklaidos, pagrindinė moters gyvenimo misija yra surasti „tą vienintelį“. Televizijos laidų ir filmų herojės beveik visada siekia romantiškų santykių, skirtingai nei vyrai, kurie gali turėti kitų tikslų.

Tiesa: Tyrimų duomenimis, įvairiausiai straipsniai apie tai, kaip mergina turi elgtis per pasimatymą, ką daryti, norint patikti vaikinui, kaip elgtis, kad jis atkreiptų dėmesį į merginą ir panašiai, sudaro apie 35 proc., o kaip gerai mokytis ar daryti karjerą – 12 proc.

„Iš tikrųjų merginos grožis slypi jos viduje. Todėl būti įdomiu žmogumi yra daug svarbiau, nei susirasti meilės objektą bet kokia kaina“, – rašoma knygoje.

Anot knygos autorės, merginos gyvenime, be noro susirasti vaikiną, yra  daug daugiau kitų, svarbesnių tikslų. Žinoma, daug paauglių merginų ieško romantikos. Dėl to kalti siautėjantys hormonai ir pabudęs susidomėjimas santykiais.

„Bet jei paauglė mergaitė mano, kad meilė yra pasaka su laiminga pabaiga, paaiškinkite jai, kad taip nėra. Todėl asmeniniai pomėgiai, geras mokymasis, užsibrėžto tikslo siekimas gali atnešti daug daugiau džiaugsmo nei vaikino dėmesys. Mokydamiesi pirmiausiai gerbti save, mes tampame patrauklesni, įdomesni, brandesni ir tikrai pasirengę romantiškiems santykiams“, – rašoma knygoje.

Ketvirtas mitas: draugystė neapseina be sekso

TV laidose ir filmuose daugybė intymių scenų ar epizodų. Paauglės žiūri ir galvoja, kad  bučiavimasis ir glamonėjimasis yra savaime suprantamas dalykas. Žmonės net nepabendrauja kaip reikiant  nei prieš seksą, nei po jo. Todėl paauglės galvoja, kad turėti lytinių santykių vos užmezgus draugystę su vaikinu, yra normalus reikalas.

Tiesa: Neretai iš ekranų propaguojami seksualiniai santykiai neturi nieko bendra su tikrove. Tačiau kartais merginoms būna sunku atskirti meilę ekrane nuo meilės realiame gyvenime ir jos susitapatina.

Remiantis tyrimais, dauguma TV serialų, komiksų ir muilo operų neapseina be seksualinės potekstės. Taip pat tyrėjai išsiaiškino, kad paaugliai, žiūrintys televizijos laidas, kuriose rodomas seksas, pradeda savo lytinį gyvenimą anksčiau nei tie, kurie jų nežiūri.

Ko moko  kai kurios televizijos laidos ir filmai? Kad seksas yra savotiškas paauglių „kietumo“ įrodymas.  Todėl jei mergina nori įrodyti, kad ji jau suaugusi ir patraukli, turi turėti lytinių santykių.

„Paaiškinkite paauglei, kad tai yra vienas blogiausių įsitikinimų. Demonstruojamos sekso scenos tikrai nepadės pasiruošti šeiminiam gyvenimui. Tos merginos, kurios mėgina perkelti šias scenas į savo fantazijas, turi klaidingų lūkesčių“, – rašo Christian Robinson.

Penktas mitas: „Merginos grožis ir seksualumas yra pranašumas“

Neretai merginos ar jaunos moterys mėgsta šmėžuoti ekrane, vaizdo klipuose pusnuogės, galvodamos, kad taip atkreips vyrų dėmesį ir turės didžiulį pasisekimą tarp jų.

Tiesa: Pramogų versle merginos ir jaunos moterys neretai yra išnaudojamos. Tiksliau, eksploatuojami jų kūnai. Ar pastebėjote, kiek protingų, talentingų ir garsių moterų akivaizdžiai parodo esančios seksualios gražuolės, kad tik būtų pastebėtos?

„Daug merginų ir net paauglės žiūri į „žvaigždes“  kone su pavydu ir kopijuoja jų elgesį, dažnai nesuvokdamos, kad aktorei „sekso bombos“ vaidmuo yra tik būdas užsidirbti nemažai pinigų. Kai merginos ir moterys vaizduojamos kaip seksualiniai objektai ar aukos, jos dehumanizuojamos. Tai yra, jos suvokiamos kaip nepilnaverčiai žmonės“, – rašoma knygoje „You Matter“.

Anot knygos autorės, tai lemia, kad realiame gyvenime su moterimis elgiamasi nepagarbiai.

Be to, pramogų pasaulio atstovai stengiasi įpiršti mintį, kad smurtas prieš moteris ir seksas nėra blogai, kadangi šios temos yra labai populiarios ir gerai parduodamos.  „Ypač kelia didelį nerimą tai, kad merginos ir moterys vaizduojamos kaip aukos. Atlikta daugybė įvairiausių mokslinių tyrimų dėl žiniasklaidos daromos žalos paauglių elgesiui. Beveik visi tyrimai nustatė sąsajas tarp to, ką jos mato ekrane ir to, kaip elgiasi realiame gyvenime“, – teigė knygos autorė.

 

1 KOMENTARAS

  1. Aš tyriau dvasinį gydymą per meilės kerus, iš to, ką perskaičiau, burtų daktaras gali užburti meilę ir sugrąžinti pasiklydusį meilužį, nepaisant atstumo. Aš taip pat skaičiau, kad bet kokią dvasinę problemą gali išspręsti tikras burtų daktaras, tačiau ne visiems galima padėti. Man pasisekė, kad susisiekiau su dr. ODION per jo el. Laišką (drodion60@yandex.com) arba „WhatsApp“ +2349060503921. atlikus keletą tyrimų. Mano vyras privertė mane išgyventi pragarą, kai paliko mane su 18 mėnesių dukra gyventi pas savo meilužę. Viena iš jo priežasčių buvo ta, kad jis dar nėra pasirengęs rūpintis mūsų vaiku. Padėtis privertė mane nusivilti, visą laiką buvau sutrikusi ir pamažu patyriau smegenų traumas, nes buvau bejėgė ir beviltiška. Aš maldavau DR ODION padėti man protiškai ir iš tikrųjų pareikšti jam savo dabartinę santuokos sutartį ir sustiprinti mūsų jausmus vienas kitam. Po to, kai buvo ištartas burtas, nors ir šiek tiek tikėjau, kad jis veiks, buvau nustebinta dienos, kurią man davė dr. ODION, mano vyras grįžo pas mus. Maža to, pasikeitė mūsų jausmai vienas kitam, užkeikimas pašalino abejones, susijusias su mūsų vaiko maitinimu. Šiuo metu taip jaudinuosi. Prašau, jei jums reikia bet kokios pagalbos, kreipkitės pagalbos į DR ODION. Jo el. Pašto adresas yra (drodion60@yandex.com) arba „WhatsApp“ +2349060503921.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą