„Jei moteris ilgą laiką neturėjo lytinių santykių, grįžimas prie seksualinės veiklos gali vykti ne taip sklandžiai, kaip norėtų, - sakė ginekologė, mokslų daktarė Doris Maria Gruber. - Moteris gali lėčiau reaguoti į stimuliaciją ir ne taip greitai susijaudinti. Tada tai taip pat gali būti kliūtis jai turėti lytinių santykių. Archyvo nuotrauka

„Naudok arba prarask“ – ši taisyklė, be kita ko, taikoma ir raumenims. O perkeltine prasme ir  lytiniams organams. Taigi, kas nutinka moters kūnui, jei ji ilgą laiką nesimyli?

 

„Jei moteris ilgą laiką neturėjo lytinių santykių, grįžimas prie seksualinės veiklos gali vykti ne taip sklandžiai, kaip norėtų, – sakė ginekologė, mokslų daktarė Doris Maria Gruber.  – Moteris gali lėčiau reaguoti į stimuliaciją ir ne taip greitai susijaudinti.  Tada tai taip pat gali būti kliūtis jai turėti lytinių santykių.

Tačiau prarastą „apetitą“ galima atgaivinti ir paskatinti. „Jis ateina su meile per švelnų ir įdomų partnerį, – aiškino ginekologė. – Noras turėti vaikų taip pat gali sustiprinti moters libido.

  • Ką reiškia „ilgą laiką“ neturėti sekso?

Tai yra visiškai individualu. Kai kurioms poroms savaitė be sekso atrodo begalinė. Kiti lengvai išgyvena kelis mėnesius be „fizinės veiklos“.

  • Ar įmanoma atprasti nuo sekso?

Formuluotė ne visai teisinga. Bet jei moterys (ir vyrai!) ilgą laiką susilaiko nuo sekso, tada seksualinio potraukio lygis mažėja. Pagal principą „iš akies į protą“. Tai panašu į pilvą, kuris laikui bėgant tampa mažesnis, jei ilgą laiką gavo labai mažai maisto.

O libido kritimas yra normali fizinė reakcija į „sausrą“ ir, tiesą sakant, gera. Jei viskas būtų kitaip, žmogui tai sukeltų daug nepatogumų ir kančių.

  • Ar būna „makšties depresija“, jei moteris ilgą laiką neturėjo lytinių santykių?

Įvairios žiniasklaidos priemonės perspėjo apie „makšties depresiją“, dar vadinamą „makšties atrofija“. Manoma, kad moters lytiniai organai atrofuojasi (= regresuoja), jei jie ilgą laiką nenaudojami seksualiniams tikslams. Ir kad dėl stimuliacijos stokos makšties sienelės prasčiau aprūpinamos krauju, todėl dėl šios priežasties prarandamas elastingumas. Tai skamba dramatiškai ir taip iš tiesų gali nutikti. Tačiau dažniausiai tai nutinka kiek vėliau – dėl amžiaus.

Paaiškinimas menkai susijęs su seksu: menopauzės metu moteriškojo lytinio hormono estrogeno gaminasi vis mažiau, dėl to silpsta kolageno skaiduloms svarbi makšties sekrecija. Taip pat ir makšties sienelės jungiamasis audinys. Makšties gleivinės atrofija iš tikrųjų yra tik problema nuo tam tikro amžiaus. Tačiau moterys gali ir turėtų su ja susidoroti! Kita vertus, jauna makštis lengvai išskiria sekretą – nesvarbu, su seksu ar be jo. Jei hidratacijos problema iškyla anksčiau, vadinasi, ji turi patologinę priežastį ir turi būti ištirta.

  • Pirmasis seksas po abstinencijos: į ką atkreipti dėmesį?

Kadangi per pirmąjį lytinį aktą gleivinės greitai nesudrėksta, galimi nedideli sužalojimai. Todėl  apsauga nuo infekcijų ypač svarbi po ilgalaikio susilaikymo. Taip pat turėtumėte įsiklausyti į save ir išsiaiškinti, kaip geriausia elgtis. Taip pat nepamirškite a ir intymiojo gelio!

  • Ar makštis gali visiškai išsausėti?

Tai, kad makštis visiškai išsausėja ir „degraduoja“, žinoma, yra nesąmonė. Plačiąja prasme galima sakyti „naudok arba prarask“, bet mes kalbame apie patį seksą, kai jis nustoja būti svarbus, tai neįdomu. Tai nėra pavojinga sveikatai, bet vis tiek geriau daugauti su seksu nei be jo.

parengta pagal “Journal of Sexuality Education”

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą