Kalbant apie mėnesines, dauguma merginų nori, kad jos pasibaigtų kuo greičiau. Vidutiniškai mėnesinės trunka nuo trijų iki septynių dienų, tačiau yra keletas būdų, kurie padės sutrumpinti mėnesines ir sumažinti kraujavimą. Apie juos kalbėsime šiame straipsnyje, rašo healthline.com.
Šiose tabletėse nėra hormonų
Moterims skirti kontraceptikai laikui bėgant gali sutrumpinti mėnesinių trukmę. Kai kurie padeda sutrumpinti jų trukmę ir skatina ne tokį stiprų kraujavimą. Kiti vaistai gali sumažinti bendrą mėnesinių skaičių per metus.
Vartojant geriamuosius kontraceptikus, paprastai reikia gerti po vieną veikliąją tabletę per parą 21 dieną. Veikliosiose tabletėse yra moteriško hormono estrogeno arba estrogeno ir progesterono derinio. Tada septynias dienas reikia išgerti vieną „tuščią“ tabletę (placebą). Šiose tabletėse nėra hormonų, dėl kurių per šias septynias dienas prasideda menstruacijos. Labiausiai paplitęs būdas sumažinti arba visiškai sustabdyti mėnesines yra tiesiog praleisti tuščių tablečių savaitę ir iškart gerti naują kontraceptikų buteliuką. Tokiu būdu iš organizmo atimama galimybė išprovokuoti menstruacijų pradžią.
Šis metodas geriausiai veikia, jei vartosite kontraceptikus, kurių kiekvienoje veiklioje tabletėje yra tokia pati hormonų (estrogeno ir progesterono) dozė. Šie kontraceptikai vadinami monofaziniais kombinuotais geriamaisiais kontraceptikais (COC).
Geriamieji kontraceptikai parduodami tik pagal receptą, todėl būtina apsilankyti pas ginekologą. Tiksliai pasakykite gydytojui, kaip planuojate vartoti tabletes, kad jis galėtų parinkti jums tinkamą vaistą.
Geriamieji kontraceptikai gali sukelti tam tikrą šalutinį poveikį. Pavyzdžiui, galvos skausmą, pykinimą, krūtų jautrumą, svorio padidėjimą ir tarpmenstruacinį kraujavimą. Geriamųjų kontraceptikų vartojimas yra susijęs su padidėjusia trombozės rizika, taip pat širdies priepuolio rizika, ypač moterims, kurios rūko, turi antsvorio ar turi aukštą kraujospūdį. Gera žinia ta, kad geriamieji kontraceptikai mažina riziką susirgti gimdos ir kiaušidžių vėžiu.
Organizmui reikia priprasti prie naujo vaisto
Apsvarstykite galimybę naudoti ilgalaikius geriamuosius kontraceptikus. Kai kurios OC yra skirtos sumažinti bendrą menstruacijų skaičių per metus, paprastai iki keturių mėnesinių. Tokie vaistai yra 84 veikliosios tabletės ir septynios vadinamosios „manekeno“ tabletės, skatinančios menstruacijų pradžią.
Tyrimai parodė, kad ilgalaikiai OC yra saugūs. 53 proc. moterų menstruacijos nutrūksta praėjus metams po šių vaistų vartojimo.
Vienas iš tokių kontraceptikų trūkumų – pirmaisiais vaisto vartojimo mėnesiais padažnėjęs tarpmenstruacinis kraujavimas, tačiau jis nutrūksta organizmui pripratus prie naujo vaisto.
Kaip ir įprasti OC, ilgalaikiai geriamieji kontraceptikai parduodami tik pateikus gydytojo receptą.
Apsvarstykite kitas moterų kontracepcijos formas. Kaip ir OC, hormoniniai pleistrai ir hormoniniai žiedai gali būti naudojami ilgą laiką, siekiant slopinti mėnesines ir sumažinti kraujavimo laiką.
Visi šie ir kiti kontraceptiniai vaistai parduodami tik pagal receptą. Kreipkitės į savo ginekologą ir pasikalbėkite su juo apie savo mėnesines ir planus dėl ilgalaikio kontraceptikų vartojimo. Jūsų ginekologas pasakys, kokie vaistai jums tinka ir kaip tiksliai juos vartoti.
Apsvarstykite galimybę vartoti vaistus, kurių sudėtyje nėra hormonų. Pavyzdžiui, vaistas „Tranexam“ (traneksamo rūgštis) skiriamas moterims, kurioms menstruacijų metu būdingas gausus kraujavimas. Tai leidžia atkurti baltymų kiekį organizme ir pagerinti kraujo krešėjimą. Menstruacijų metu vaistą reikia gerti tris kartus per dieną penkias dienas.
Išbandykite įvairias žoleles
Kai kurios žolės ir augalai buvo naudojami mėnesiams reguliuoti šimtus metų. Išbandykite arbatas, tinktūras ar tabletes, kuriose yra šių augalų ekstraktų, kad sutrumpintumėte ir palengvintumėte mėnesines.
Žolelės padeda kontroliuoti prolaktino, hipofizės išskiriamo hormono, skatinančio ovuliaciją ar menstruacijas, kiekį. Vartokite vieną dozę (20 mg) vieną ar tris kartus per dieną. Žolelių galima įsigyti skystu pavidalu, taip pat kapsulėmis ir tabletėmis.
Pabandykite išgerti vieną ar tris puodelius aviečių arbatos per dieną, kad sumažintumėte stiprų kraujavimą ir menstruacijų skausmą. Jūsų ciklas galėjo pakisti dėl hormonų disbalanso.
Gerkite kraujažolių tinktūrą likus savaitei iki mėnesinių. Ši žolė turi hemostatinių savybių, kurios padės sumažinti kraujavimą menstruacijų metu.
Norėdami paruošti tinktūrą, švarius baltuosius kraujažolės žiedus gerai nuplaukite, tada įdėkite į kiaurasamtį ir nusausinkite. Augalo žiedus sudėkite į švarų stiklainį, viršuje palikdamos apie du centimetrus. Tada stiklainį iki kakliuko pripildykite spirito ar degtinės. Stiklainį sandariai uždarykite ir padėkite į tamsią, vėsią vietą. Sukratykite stiklainį vieną ar du kartus per dieną. Tinktūra bus paruošta per šešias savaites, o po to perkoškite, kad pašalintumėte kraujažolės žiedus.
Sportuokite ir mylėkitės
Nuolatinis sportavimas, įvairūs pratimai taip pat padeda sumažinti ir palengvinti menstruacijas. Pratimai padeda sustiprinti dubens raumenis ir normalizuoti nereguliarias mėnesines. Jie taip pat padeda reguliuoti jūsų ciklą, nes sumažina riebalų kiekį aplink kiaušides ir kitus vidaus organus.
Apsvarstykite galimybę naudoti daugkartinio naudojimo menstruacinius produktus. Kai kurioms merginoms, vartojančioms šiuos produktus, menstruacijos yra trumpesnės, o ir kraujavimas yra mažesnis. Tokie gaminiai apima daugkartinio naudojimo plaunamus medžiaginius įklotus, jūros kempinėles ir menstruacines taureles (kurios įkišamos į makštį menstruacijų skysčiams surinkti).
Nuomonės skiriasi dėl to, ar seksas ir masturbacija iš tikrųjų sumažina mėnesinių trukmę. Tačiau seksas padės jaustis geriau, kuris menstruacijų metu padeda sumažinti PMS simptomus. Daugelis moterų teigia, kad orgazmas dažnai padeda sumažinti skausmą ir atpalaiduoti makšties raumenis menstruacijų metu. Be to, orgazmo metu organizmas išskiria natūralių skausmą malšinančių ir nuotaiką gerinančių medžiagų (endorfinų), kurios padeda malšinti pilvo ir galvos skausmus. Taip pat malšina depresiją ir dirglumą.
Žinia, reikia gerti daug vandens, norint išlaikyti sveikatą, o mėnesinės nėra šios taisyklės išimtis. Net jei gerdami daug vandens jūsų mėnesinės nesutrumpės, jausitės geriau.
Galų gale susitaikykite su natūraliais ciklo pokyčiais. Jaunoms merginoms ir moterims, kurioms artėja menopauzė, progesterono kiekis dažnai mažėja arba dažnai svyruoja, todėl mėnesinių metu atsiranda gausus kraujavimas ir pasikeičia ciklo trukmė. Nesijaudinkite, su laiku tai praeis.
Patarimas
Nelyginkite savo mėnesinių trukmės su kitomis. Kiekvienai merginai mėnesinės yra skirtingos, ir tam yra daug priežasčių: hormonų pusiausvyra, genetika, aplinka. Vienoms menstruacijos trunka tris dienas, o kitoms dešimt – tai nėra priežastis nerimauti.
Įspėjimas
Jei mėnesinės nepasireiškė ilgiau nei 90 dienų, bet nesiėmėte jokių priemonių jų trukmei sumažinti, nesate nėščia ir nemaitinate krūtimi, pasitarkite su gydytoju.
„YouTube“ vaizdo įrašas