Visiškai nepriimtina, jei vienas iš partnerių nerodo susidomėjimo, jei jam nesvarbu, kaip jūs jaučiatės, jis nepasako, kokia buvo jo diena

 

Neseniai kažkur perskaičiau ir nusprendžiau pasidalinti su jumis, kad santykius galima prilyginti puotai. Ką tai reiškia?

                                                                                          skaitytoja

 

 

Taip, iš tikrųjų yra toks palyginimas. Pavyzdžiui, jei atsisėsite prie stalo „labai toli“, tikėtina, kad atsikelsite alkani ir labai nusiminę. Dabar pagalvokite, jei artimas žmogus su jumis šals, ar jums tai patiks? Žinoma, ne.

Visiškai nepriimtina, jei vienas iš partnerių nerodo susidomėjimo, jei jam nesvarbu, kaip jūs jaučiatės, jis nepasako, kokia buvo jo diena. Galų gale jūs nežinote, kas bus toliau, ir ,apskritai, ar santykiai tęsis.

Kitaip tariant, partneris jūsų gyvenime elgiasi kaip svečias.  Santykiuose nelieka pusiausvyros ir jūs  jam esate mažiau svarbi, nei jis jums.

Tokie santykiai trunka neilgai. Anksčiau ar vėliau šis „svečias“ vis dėlto nusprendžia palikti tokius  santykius.

Kita situacija, tik priešinga. Tai yra šį karta sėdite per arti vienas kito, kone baksnojatės alkūnėmis, valgydami, ką nors paimate gardaus iš jo lėkštės. Arba atvirkščiai. Sutikite, nėra malonus vaizdas.

Taigi, santykiuose, kai vienas iš partnerių nejaučia visų asmeninių ir partnerio ribų, jis nuolat pamokslauja, „patarinėja“, skambina be jokios priežasties, tikrina telefoną, kai kiekvienas partnerės žingsnis nepraslysta pro jo akis … Labai sunku palaikyti tokius santykius. O dar sunkiau tokiam žmogui paaiškinti, kad jis peržengia bet kokias ribas ir tai neleistina. Bet jei partneris net nenori to girdėti arba nesupranta, prasideda nuoskaudos, ašaros, įtarimai…

Išvada: pirmuoju ir antruoju atveju pateikti pavyzdžiai, kaip neturėtumėte elgtis santykiuose… Kitaip tariant pusiausvyra  turi būti ne tik asmeninėje erdvėje, bet ir visame kame.

Todėl ugdykite savyje empatiją ir jausmus, nes tai tik sustiprins santykius. Turi būti atstumas, bet tik tiek, kad netrukdytų „kvėpuoti“ ir tiek, kad žmogus norėtų grįžti.

Taip, tai labai individualu, tačiau jei to nepamiršite ir laiku atkreipsite dėmesį, galėsite išvengti daugybės problemų ir pretenzijų.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą