Kažkas įkarštyje nesusilaiko ir įskaudina, o paskui apgailestauja dėl to, kas buvo pasakyta. Kiti nori būti „kaip visi“ ir bando tai pritaikyti savo gyvenime. Archyvo nuotrauka

„Iš pradžių ji man labai patiko… patraukli, tokia seksuali, šaunios figūros… Pakviečiau ją į pasimatymą, paskui vėl… Pradėjome susitikinėti, bet tada vienas reikalavimas, tada kitas, tada reikia  kvepalų, tada batų. Dabar jau nebesusitinkame…“.

  „Nesuprantu, nes viskas buvo gerai… mes buvome laimingi kartu, o tada jis pradėjo tolti, įsižeisti, pradėjome mažiau laiko praleisti kartu, buvau  dažnai susierzinusi, pykau ant jo, išsiskyrėme. .. Noriu suprasti, kas buvo negerai“

„Mūsų santykių pradžioje jis man dovanojo gėlių, padėdavo sutvarkyti namus, o paskui nustojo tai daryti, vis daugiau ir daugiau kabojo ant telefono, nekreipė į mane jokio dėmesio. Bandžiau su juo kalbėtis – geruoju ir bloguoju, bet viskas veltui. Nesuveikė… Kas negerai? Kodėl jis taip elgiasi?…“

„Aš tiesiog negaliu sutikti žmogaus, su kuriuo galėčiau palaikyti gerus ilgus santykius. Dažniausiai mano santykiai su vyrais būna labai greiti ir trumpi. Jie kažkaip  labai greitai išnyksta net nieko nepaaiškinę. Noriu ilgų ir rimtų santykių“.

 

                                                                                                 skaitytojų laiškai

 

Paprastai santykiai prasideda gerai ir gražiai, kaip pasakoje. Tačiau ne visada gyvenime baigiasi  pasaka apie tai, kad „jie ilgai  ir laimingai gyveno“. Dažniausiai, kad tai įvyktų – „reikia avėti daugiau nei vienus geležinius batus“ – ir abu poroje. O tai reiškia judėti vienas kito link. Kurti artimus, ilgalaikius, pasitikėjimu pagrįstus santykius, kuriuose gerai suprastų save ir savo partnerį,

padėtų patenkinti vienas kito poreikius, jaustų, brangintų, ugdytų kantrybę, rūpintųsi, klausytų ir išgirstų.  O tam reikalingos žinios: pagrindiniai dalykai apie vyrų ir moterų psichologiją, apie vienas  kito poreikius, įgūdžius, gebėjimus, charakterio savybes.

Santykių kūrimo būdas toli gražu nėra paprastas ir nėra greitas, o reikalaujantis dėmesio, laiko, noro ir didelių pastangų. Užmegzti gerus santykius – daugelis žmonių stengiasi vadovaudamiesi savo strategijomis.

Visi poroje elgiasi taip, kaip gali. Vieni eina bandymų ir klaidų keliu, kiti mėgindami suprasti savo mylimą žmogų. Dar kiti vadovaujasi patarimais, „paveldėtais iš tėvų“. Gyventi  kartu su kitu žmogumi  ir išlikti diplomatiškam  – tai greičiau taisyklės išimtis.

Kažkas įkarštyje nesusilaiko ir įskaudina, o paskui apgailestauja dėl to, kas buvo pasakyta. Kiti nori būti „kaip visi“ ir bando tai pritaikyti savo gyvenime.

Suprasdami, kad patys ne visada sugeba susitvarkyti ir sukurti tuos santykius, kurie jiems tiktų, žmonės kreipiasi į psichologus, kad padėtų sutvarkyti santykius ir kurti kitus – kur abu jaustųsi gerai ir patogiai.

Kreipiasi vyrai ir moterys, susituokusios poros, tie, kurie palaiko santykius, bet supranta, kad jų santuokinis laivas plaukia kažkur ne ta kryptimi, ir reikia naujo maršruto.

 

Psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą