Taip pat nemažai ir tokių, kuriems patinka ne tik vyriško sudėjimo, bet ir vyriško charakterio moterys: valdinga, net grubi, pasitikinti savimi, rodo iniciatyvą santykiuose, linkusi kontroliuoti ir nurodinėti. Archyvo nuotrauka

Pavyzdžiui, visas Senovės Graikijos ir Romos seksualinis gyvenimas laikėsi ant  moteriškų jaunuolių.  Kitaip tariant, vyrų potraukis moteriškiems jaunuoliams yra seksualinės traukos polimorfizmo apraiška. Tai yra biseksualumas, o ne homoseksualumas, kaip klaidingai manoma. Paprasčiau tariant, vyrai mėgsta moteriškus jaunus vyrus būtent dėl ​​to, kad atrodo kaip merginos. O vaikinai nemėgsta vyriškų merginų dėl to, kad jos labai… vyriškos. Tik įsitikinusi feministė ​​gali patirti neurotinį potraukį vyriškai moteriai, nes lesbietė visada teiks pirmenybę gražiai, mielai ir gerai prižiūrimai moteriai.

Vyresnio amžiaus moterų skonis skiriasi. Matyt, tai susiję su psichologiniu suderinamumu.

Kalbant apie vyriškas moteris…. kai kuriems kiekviena mergina su trumpu kirpimu jau yra vyriška.

Bet kultūristės merginos tai tikrai gąsdina ne vieną vaikiną.

Tačiau galiu užtikrintai pasakyti, kad yra vyrų, kurių akys dega, pamačius raumeningą merginą – tai yra plačių pečių, liesą, turinčią siaurą dubenį.

Taip pat nemažai ir tokių, kuriems patinka ne tik vyriško sudėjimo, bet ir vyriško charakterio moterys: valdinga, net grubi, pasitikinti savimi, rodo iniciatyvą santykiuose, linkusi kontroliuoti ir nurodinėti.

Tradiciškai moterims būdingas elgesys, įskaitant mažesnį pasitikėjimą savimi, vyrai taip pat nevertina. Neretais atvejais net menkina. Yra stereotipų, kad vyras poroje turėtų pralenkti moterį įvairiomis savybėmis, įskaitant pasitikėjimą savimi ir pajamų lygiu. Deja, vyrams ne visada patvirtinamos savybės, susijusios su agresijos nebuvimu, kurias stereotipiškai galima laikyti „moteriškomis“.  Tuo pačiu metu daugelis žmonių nemėgsta agresyvaus elgesio, o moterys gali rinktis vyrus, kurie  yra linkę į emocinę paramą ir emocinį artumą, ir kurie turi kitų savybių,  tradiciškai labiau būdingų moterims. Be to, moterų agresyvumas ir asocialus elgesys labiau smerkiamas nei vyrų. Kai kuriais atvejais naudojama retorika, kad šiais klausimais moteris turėtų būti aukščiau už vyrus.

Tačiau moteris, kuri tikrai pasitiki savimi, dažniausiai džiaugiasi vyrais,  kurie taip pat pasitiki savo jėgomis, o ne tais, kurie nėra tikri dėl savęs. Be to, pasitikėjimas savimi stiprina prisitaikymą prie visuomenės, nepriklausomai nuo lyties.

Sunkiau rasti vyrą toms moterims, kurios laikosi stereotipo, kad vyras turėtų pralenkti ją ir būti „dar stipresnis“ charakteriu ar pranokti pagal pajamas. Arba tos, kurios sako, kad „pavargo būti stiprios ir nori būti silpnos“, kas daugeliu atvejų taip pat siejasi su polinkiu atsakomybės naštą perkelti ant vyro pečių.

Kalbant apie charakterio stiprumą ir pasitikėjimą savimi, gali būti, kad „moteris pakilo į vyro lygį“ teigiamai vertindama jį, bet menkindama kitas moteris. Arba neigiamai vertindama ir teigdama, kad „vyriškos“ savybės neatitinka moterų interesų, kad lyčių nelygybė yra moterų problema.

Daugeliu atvejų dėl skirtingų lūkesčių vienoda moterų padėtis visuomenėje, kuri stereotipiškai siejama su „vyriškomis“ savybėmis, suvokiama kaip nepateisinamos moterų privilegijos. Tas pats atsitinka ir su vyrais tais klausimais, kai teigiama, kad vyras „elgiasi kaip moteris“ ir kiti panašūs į juos.

Iš tų savybių, kurios dažniau laikomos moteriškomis, moterys šiuolaikinėje visuomenėje labiau skatina tas, kurios susijusios su patrauklumu ir žavesiu. Socializacija skatina moteris būti atsargesnėms dėl savo išvaizdos nei vyrams ir „maloniai“ elgtis. Tokios savybės gali patikti bet kuriam žmogui, neatsižvelgiant į lytį. Tačiau tuo pat metu jos gali būti smerkiamos vyrų.

Yra požiūris, kad stipriosios lyties atstovai, kurie, priklausomai nuo situacijos, gali, pavyzdžiui, parodyti tvirtumą ar suteikti emocinę paramą, yra įdomesni nei  tokiomis pat savybėmis pasižyminčios moterys. Tiesa, bet tai gali būti taikoma toms savybėms, kurios laikomos patraukliomis. O kai kurioms moterims, nors ir ne visoms, gali patikti vyrai, kurie demonstruoja savybes, kurios laikomos atvirai moteriškomis, tačiau dažniausiai pasitiki savimi. Dažnai tokios teigiamai įvertintos savybės yra labiau matomos nei svarbūs charakterio bruožai. Tuo pačiu metu tos pačios moterys gali nemėgti vyrų, linkusių į  tokį pat elgesį.

Neigiamą daugelio vyrų požiūrį į fiziškai stiprias moteris su išsivysčiusiais raumenimis lemia tai, kad stereotipai apie vyro pranašumo poreikį poroje galioja ir fizinei jėgai. Vyras patriarchatas, ypač jei jis linkęs į fizinį smurtą, fiziškai stiprią moterį gali suvokti kaip pavojingą sau arba grasinančią jo vyriškumo idėjoms. Moterų fizinis aktyvumas yra mažiau socialiai priimtinas nei vyrų, o tai padidina socialiai nulemtą vidutinės fizinės jėgos skirtumą. Iš dalies dėl biologijos. Yra idėjų apie vyrų stiprybę ir moterų silpnumą, kurios suvokiamos ne kaip santykinės, o kaip absoliučios. Moterys su išsivysčiusiais raumenimis dažnai suvokiamos kaip panašios į vyrus, o tai patinka ne visiems vyrams.

Žinoma, visos merginos yra skirtingos, ir tikrai atsiras norinčiųjų ištekėti būtent už tokių – mergaitiškų vaikinų ar moteriškų vyrų. Bet abejoju, ar jų yra dauguma.

Vaikinai šiuo klausimu yra daug mažiau išrankūs.

Vėlgi, dėl biologinių priežasčių: testosterono gamyba kraujyje blogai derinama su esterogeno gamyba. Todėl grynai nesąmoningai vyriškos išvaizdos mergina priimtina vaikinams mažiau, nei tiesiog mergina.

Be to, vaikinų seksualinių nuostatų formavimo procesas yra gana atsitiktinis dalykas. Nes ilgainiui viskas gali pasikeisti. Bet vėlgi, tai nėra baisu, nes taip pat veikia adaptacijos mechanizmas, kuriam padedant per 2–3 metus vaikinas gali pritaikyti savo seksualines nuostatas savo merginai (jei, žinoma, turi nuolatinę merginą). Ir jei jie yra įsimylėję ar tiesiog  tarp jų yra stiprus emocinis ryšys.

Na, apskritai, ir kuo iš tikrųjų išreiškiamas moteriškumas? Didele krūtine? O vyriškumas? Plaukuotomis kojomis?

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą