Geriau neatlikti tokių eksperimentų, o verčiau naudoti prezervatyvus ir kitas apsisaugojimo priemones. Archyvo nuotrauka

Tai priklauso nuo to, kurią ciklo dieną tai įvyko. Pavyzdžiui, iškart po menstruacijų (kaip jūs iš pradžių rašėte klausime) arba porą dienų prieš menstruacijas, arba per ovuliaciją.

Nutrauktas lytinis aktas bet kuriuo atveju nėra šimtaprocentinė garantija, kad galima išvengti nėštumo.

Šis medalis turi dvi puses. Viena vertus, milijonai porų visame pasaulyje  praktikuoja šį būdą – nutrauktą ar nebaigtą lytinį aktą. Teoriškai vyro spermoje gali būti labai nedidelis spermatozoidų kiekis. Ypač jei tai buvo antrasis lytinis aktas per vieną vakarą. Mat po pirmosios ejakuliacijos sėklos latakuose lieka spermos, kuri vėliau išsiskiria tepant. Tačiau norint pastoti nuo tokio mažo spermos kiekio, reikia labai pasistengti.  Čia turi sutapti krūva veiksnių – ovuliacija, vaisingumas, gera sveikata, jo spermatozoidų aktyvumas ir panašiai. Aišku viena, kad sekso metu partneris vis tiek išskiria šiek tiek spermatozoidų.

Vienintelė paguoda: įrodyta, kad kai žmogus serga, reprodukcinė funkcija iš dalies „atsijungia“. Taip sakant, tampa „nereikalinga“.

Bet kita medalio pusė – kas penktas neplanuotas nėštumas atsiranda dėl pertrauktų lytinių santykių. Taip pat neaišku, ar partneris nebaigė viduje ar išvis nebaigė? Arba pajutęs, kad  tuoj tuoj baigs, išėmė lyties organą? Jei antrasis variantas, tada geriau tuojau pat bėgti į vonios kambarį ir apsiplauti. Nes ne kiekvienas  partneris tiksliai jaučia, kada pradeda ejakuliacija.

Apskritai, geriau neatlikti tokių eksperimentų, bet verčiau naudoti prezervatyvus ir kitas apsisaugojimo priemones. Nes medicininis ar kitoks nėštumo nutraukimas suduoda didžiulį smūgį bet kurios moters organizmui. Kaip sakoma, geriau užkirsti kelią, nei vėliau spręsti pasekmes.

Taip pat verta nepamiršti svarbiausio dalyko –  lytiniai santykiai be prezervatyvo reiškia lytiniu keliu plintančias ligas.

Todėl norint to išvengti, patartina ne tik riboti turimų seksualinių partnerių skaičių, bet ir  praktikuoti saugesnį seksą, naudojant latekso barjerą. Pavyzdžiui, išorinį  ar vidinį prezervatyvą.  Nesvarbu, ką pasirinksite, įsitikinkite, kad bendraujate su  patikimu seksualiniu partneriu.

“YouTube” vaizdo įrašas

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą