Ar jums teko girdėti apie 36 klausimus, kuriuos uždavus žmonės įsimyli. Ir kaip naudotis jais?

 

                                                                                          Ashley, 16 metų 

 

Jei perskaitysite „New York Times“ straipsnį (www.nytimes.com), nuo kurio ir prasidėjo šios temos populiarinimas, o iš ten pereisite prie originalaus mokslinio darbo, skirto 36 klausimams (www.stafforini.com), tada sužinosite, kad eksperimentas pasiteisino. Pirminė išvada: 36 klausimai ir 4 minučių akių žvilgsnis padidino dviejų nepažįstamų žmonių meilės lygį.

Bet būtent meilė iš pirmo žvilgsnio kilo tik vienoje tiriamųjų poroje iš penkiasdešimties.

Kadangi visi eksperimento dalyviai buvo jauni žmonės, to paties universiteto studentai, besimokantys tame pačiame kurse, negalima sakyti, kad ši meilė atsirado iš niekur ir yra netikėtas ir  neįprastas įvykis. Veikiau priešingai.

Nepaisant to, šie 36 klausimai ir 4 minutės yra labai geras pasirinkimas, norint per pirmą ar antrą pasimatymą pažinti nepažįstamą ar visai mažai pažįstamą žmogų.

Vienaip ar kitaip, bet, anot vienos tyrime dalyvavusios merginos, eksperimentas su 36 klausimais jai buvo sėkmingas. „Man labai patiko vienas eruditas jaunuolis, kuris labai mėgo mįsles. Norėjau išbandyti šiuos 36 klausimus su juo, bet bijojau, kad jis pats apie juos yra girdėjęs, todėl pasakiau, kad noriu išbandyti nedidelį eksperimentą, bet nepasakiau apie ką konkrečiai. Vaikinui pasidarė smalsu, jis vis užsimindavo, kad gal vertėtų pabendrauti akis į akį. Todėl pasiūliau susitikti. Jis atvyko ir aš pradėjau pokalbį šiek tiek iš tolo, o po to ėmiau vieną po kito uždavinėti klausimus iš sąrašo, kartkartėmis žvilgčiodama į telefoną“, – rašoma „New York Times“ straipsnyje.

Anot merginos, iš pradžių tarp jų buvo tik nuoširdus pokalbis. Bet jie bendravo gana ilgai, o po to ji pasakė, kad tai ir buvo 36 klausimų eksperimentas. „Nebeprisimenu, kaip tiksliai jis atsakė į mano užduotus klausimus, bet supratau, kad jis man vis labiau ir labiau pradeda patikti. Vis dėlto po šio susitikimo mes pagaliau supratome, kad tai  ir yra meilė!“, – rašoma straipsnyje.

Tie žmonės, kurie yra daugiau girdėję apie 36 klausimų eksperimentą, tikriausiai gali paliudyti, kad ne vienai ten porai net pavyko užmegzti santykius.

Pranešama, kad viename iš eksperimentų buvo pakviesta dalyvauti 20 žmonių. Kai kurios poros buvo sudarytos atsitiktine tvarka, o kai kurios – atsižvelgus į jų socialinę padėtį, statusą, patrauklumą ir kitus subjektyvius parametrus.

Kaip viskas įvyko? Vaikinas ir mergina per tarpininką susitarė dėl susitikimo laiko ir vietos. Paskirtą dieną ir laiką abu dalyviai gavo SMS su jo partnerio išvaizdos aprašymu. Tada jie nuvyko į nuošalią vietą, kur jų laukė tie patys 36 klausimai. Verta paminėti, kad jau arčiau paskutinės poros buvo mėginta kai kuriuos klausimus labiau pritaikyti prie gyvenimo realybės. Po susitikimo vaikinai ir merginos parašė savo įspūdžius. Po savaitės, pusantro mėnesio, jie vėl pranešė, kuriame dabar etape yra jų tarpusavio santykiai.

Kalbant apie rezultatus, tada nė viena iš 10 porų neturėjo šiltų jausmų, kurie galėtų išsivystyti į rimtus ir ilgalaikius santykius. Tos poros, kurios buvo sudarytos atsitiktinai ir panaudoti specialiai jiems pritaikyti klausimai, santykiai truko šiek tiek ilgiau. Kalbant apie trumpalaikius rezultatus,  poros vidutiniškai bendravo savaitę ir net tada labiau iš mandagumo.

Bet jei susitikimo metu, organizuoto pagal tokią schemą, mergina sukeldavo dėl tam tikrų priežasčių užuojautą ar gailestį, tada jau po pirmojo klausimų bloko paaiškėdavo, kad jis ir ji  gyvena skirtingose ​​planetose. Po susitikimo net neapsikeisdavo kontaktais.

Apibendrinant galima pasakyti, kad vien 36 klausimai neprivers įsimylėti dviejų nepažįstamų žmonių, tačiau jei lemtingai bus išrinkti du harmoningi žmonės, 36 klausimai padės žymiai paspartinti santykių eigą.

Beje, konkrečių 36 klausimų net nebūtina pateikti. Bet turi dominuoti pagrindiniai veiksniai:

1.Klausimai, susiję su žmogiškosiomis vertybėmis ir emocijomis.

  1. Žmogus turi labai atidžiai, dėmesingai ir atsidavusiai klausyti. Ir tuo pačiu reikalingas akių kontaktas.
  2. Žmogus daug kalba, klausinėja, o jūs aiškiai ir tiksliai atsakote į klausimus. (Ne tik jis atsako į jūsų klausimus).
  3. Pora – skirtingos lyties atstovai (bet kokiu atveju, dialoge dalyvauja žmogus, atitinkantis jūsų seksualinę orientaciją, kad aiškinantis klausimus, atsirastų sielų giminystės jausmai ir po to galima būtų pasakyti: „tai meilė!“)
  4. Bendravimo trukmė 2,5 – 4 val.

Laikantis šių sąlygų, labiausiai tikėtina, kad gali atsirasti stipri abipusė trauka, pasitikėjimas, patrauklumas ir tarpusavio supratimas.

 

Redakcija

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą