Kažkur skaičiau, kad seksualinės orientacijos kategorijai priklauso ne tik homoseksualumas – gėjai ir lesbietės, bet ir žmonės visai nenorintis turėti lytinių santykių. Ar tai tiesa?

 

                                                                                       Skaitytoja

 

Saviraiškos laisvė šiuolaikiniame pasaulyje tampa vis vertingesnė, o žmonės gauna galimybę atrasti savo seksualumą ir patenkinti savo seksualinius poreikius. Meilė ir jos tipai turi daugiau spalvų nei vaivorykštė, todėl seksualinės orientacijos ir polinkių yra gana daug. Šiandien trumpai apžvelgsime pagrindinius.

Seksualinė orientacija yra mūsų asmenybės dalis, kuri kaip niekas kitas formuoja gyvenimą. Tai, ką mylime, kaip mylime ir kaip apibrėžiame savo lytinę tapatybę, formuoja mūsų kasdienį gyvenimą, vystymąsi ir aplinką. Seksualinė orientacija yra modelis, apibrėžiantis kiekvieno žmogaus romantišką, emocinį ir (arba) fizinį seksualinį potraukį.

Tai, kad seksualinių orientacijų įvairovė apima ne tik trauką tarp vyro ir moters, jau seniai nebuvo paslaptis. Tačiau tik nedaugelis žino, kokie įvairūs gali būti pomėgiai ir polinkiai.

  1. Androseksualumas

Šiai kategorijai priklauso žmonės, kuriuos traukia vyrai ar vyriškumas. Skirtumas nuo homoseksualumo yra tas, kad androseksualumas nepriklauso nuo lyties. Tiek moterys, tiek vyrai, transseksualūs asmenys ir kiti gali būti androseksualūs. Jiems patinka vyriški drabužiai, šukuosena, avalynė ir apskritai vyriškas įvaizdis.

  1. Aseksualumas

Žmonės, kurie nejaučia potraukio kitiems žmonėms arba jo visai nejaučia, laikomi aseksualiais. Jų lytinis potraukis beveik neegzistuoja. Tačiau kai kurie aseksualai labai trokšta emociškai suartėti su kitais žmonėmis, bet jiems trūksta seksualinio susidomėjimo. Kai kurie aseksualai seksualinį susijaudinimą patiria tik kontaktuodami su savo kūnu.

  1. Autoseksualumas

Daroma prielaida, kad susijaudinimo šaltinis yra pats žmogus. Todėl masturbacija gali būti fizinės autoseksualumo išraiškos forma.

  1. Biseksualumas

Jeigu emocinė ir seksualinė orientacija nukreipta ne tik į priešingą lytį, tai kalbame apie biseksualumą. Biseksualai jaučia trauką tiek vyrams, tiek moterims, o santykiai su savo ir priešinga lytimi gali skirtis.

  1. Deseksualumas

Deseksualiems žmonėms reikia emocinio prisirišimo, kad jaustų seksualinį potraukį. Todėl vienos nakties nuotykiai ir paviršutiniška pažintis su partneriu – ne jiems.

  1. Pilkas aseksualumas

Ši seksualinės orientacijos forma yra savotiškas pilkas aseksualumo lygis. Pilkų aseksualų lytinis potraukis yra silpnas, bet ne toks žemas kaip tų, kurie yra gryni aseksualai. Kiekvienas, kuris yra pilkas aseksualas, retkarčiais ir (arba) tam tikromis aplinkybėmis jaučia potraukį kitiems žmonėms.

  1. Ginoseksualumas

Tai yra androseksualumo priešingybė – potraukis atsiranda moterims ar asmenims, turintiems ryškių moteriškų bruožų. Ir čia lytis nėra lemiama: ginoseksualu gali būti bet kas.

  1. Heteroseksualumas

Ši seksualinė orientacija yra bene labiausiai paplitusi iš visų emocinių ir fizinių modelių: vyras ir moteris jaučia trauką priešingai lyčiai.

  1. Homoseksualumas

Moteriška homoseksualumo forma šnekamojoje kalboje vadinama lesbietiškumu. Homoseksualumo esmė paprasta – žmogų traukia tos pačios lyties atstovai.

  1. Interseksualumas

Interseksualiems žmonėms aiškus sekso apibrėžimas gimimo metu neįmanomas. Tačiau interseksualumas neturi nieko bendra su transseksualumu, o tai reiškia žmogaus nepasitenkinimą savo biologine lytimi. Interseksualūs žmonės gimsta turėdami bruožus, kurie nelabai atitinka tam tikros lyties biologinį modelį. Interseksualumo sinonimas yra hermafroditizmas. Anksčiau skirtumas tarp interseksualumo ir transseksualumo erzino daugelį transseksualių žmonių, nes buvo manoma, kad transseksualumas yra visą gyvenimą trunkantis sutrikimas, o ne įgimta savybė.

  1. Omniseksualas / panseksualus

„Pan“ iš graikų kalbos išvertus reiškia kaip „visa apimantis“. Panseksualumas neturi ribų dėl lyties ar seksualinės orientacijos. Panseksualus traukia bet kokios lyties ar lytinės tapatybės žmonės.

  1. Poliseksualumas

Poliseksualumo nereikėtų painioti su panseksualumu. Žinoma, poliseksualius žmones traukia skirtingos orientacijos, tačiau juos traukia ne absoliučiai visi. Jie daro tam tikrą pasirinkimą tarp visų orientacijų ir lyčių žmonių – susikuria savo asmeninį priklausomybių rinkinį.

  1. Skolioseksualumas

Skolioseksualumas reiškia potraukį transseksualiems žmonėms arba žmonėms, kurie nenori pritapti prie klasikinių vyrų ir moterų modelių. Žmonėms, kuriems būdinga skoliozė, mėgsta žmones, kuriems nerūpi jų biologinė lytis.

  1. Transseksualumas

Transseksualūs žmonės dažnai jaučiasi taip, lyg būtų gimę netinkamame kūne. Todėl jie norėtų pakeisti jiems būdingus lyčių vaidmenis. Transseksualumas nėra seksualinė orientacija, todėl transseksualūs žmonės vengia šio termino.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą