JAV Grinsboro mieste, (Šiaurės Karolinos valstija) gyvenantis 49 metų Raleighas Callaway‘as susirgo sunkia inkstų nepakankamumo liga ir jam prireikė inksto persodinimo operacijos. Todėl šeima nusprendė kiek neįprastai padėti vyrui ir tėčiui atrasti tinkamą inkstą: jie nusifotografavo, laikydami rankose plakatą su užrašu: „Our Daddy needs a kidney“ („Mūsų tėčiui reikia inksto“) ir patalpino nuotrauką „Facebook“, kuri netrukus kaip  virusas išplito po socialinius tinklus ir padėjo atrasti tinkamą donorą.

 

Išgelbėjo mažiausiai 23 žmonių gyvybes

Pamatę fotografiją socialiniuose tinkluose, kur viena mergaičių laiko plakatą rankose su užrašu  „Mūsų tėčiui reikia inksto“, atsiliepė keli tūkstančiai žmonių. Tarp jų ir Teksaso valstijoje gyvenantis  Chrisas Carrollas. Anksčiau vyrai niekada nebuvo susitikę. Atlikti tyrimai parodė, kad Chrisas gali būti  Raleigho Callaway‘o inksto donoras.

Inksto persodinimo operacija buvo atlikta praėjusių metų rugsėjo mėnesio pabaigoje. Po operacijos abu vyrai jautėsi gerai ir netrukus buvo išrašyti iš ligoninės. Anot Carrollo, jis nusprendė tapti donoru būtent po to, kai pamatė Raleigho Callaway‘o  dukterų nuotrauką su užrašu: „Mūsų tėčiui reikia inksto“.

Šeimai, išgelbėjus tėvą ir  vyrą  Raleighą nuo mirties, jo žmona Kristy Callway  nusprendė padėti ir kitiems žmonėms, kuriems taip pat reikalingos inkstų persodinimo operacijos. Todėl šeima pasitarusi sukūrė tinklalapį callawaysangels.com ir išplatino jį per „Facebook“ bendruomenę. Netrukus, kas savaitę buvo pradėtos publikuoti žmonių nuotraukos, kurie ieško donorų.

Kai gydytojai pasakė  vienai moteriai, gyvenančiai Džordžijos valstijoje, kad jos vyras greičiausiai mirs, jei  artimiausiu metu nesulauks jam tinkamo inksto donoro, ji ėmė ieškoti pagalbos socialiniuose  tinkluose ir užsibrėžė sau tikslą žūt būt atrasti tinkamą donorą savo vyrui.

Po kiek laiko  Kristi Callaway, suvedusi asmenų, laukiančių inkstų persodinimo operacijų  ir inkstų donorų visoje šalyje duomenis, paaiškėjo, kad dirbdama šį darbą, ji išgelbėjo mažiausiai 23 žmonių gyvybes.

Amerikoje labai populiari laida „Good Morning America“ (Labas rytas, Amerika“)  aukštai įvertino Kristi Callaway  surengtą kampaniją „We are GMA: 50 hearts in 50 states“ („Mes  – GMA: 50 širdžių 50 valstijose“, kur paprasti, eiliniai amerikiečiai atlieka  kilnų darbą – tampa donorais.

Amerikos Nacionalinio inkstų fondo duomenimis,  dabar daugiau kaip  26 milijonai amerikiečių serga inkstų ligomis ir nemažai jų gali prireikti inkstų persodinimo operacijų.  Kai inkstai nustoja funkcionuoti, juos reikia persodinti arba  nuolat atlikti dializę, norint likti gyvam.

Pasakė žmonai, kad tikriausiai teks išsiskirti amžiams

1914 metais  Kristi Callaway pradėjo naudotis „Facebook“, norėdama susirasti draugų. Tačiau vyrui sunkiai susirgus ir sužinojus, kad inkstai atsisako funkcionuoti ir jis gali mirti nesulaukęs inksto donoro, moteris aktyviai išplatino žinią „Facebook“ bendruomenei apie ją ištikusią nelaimę ir prašė pagalbos.

„Aš pasakiau žmonai, kad tikriausiai teks mums išsiskirti amžiams, – sakė savo interviu „ABC News“  Kristi vyras Raleighas Callaway‘as, kažkada dirbęs Grinsboro policijos valdyboje. – Bet ji man tvirtai atsakė: „ Nenusimink, mielasis, mes būtinai surasime tau inkstą“.

Kristi motina Kathryn Sorrells  taip pat nesėdėjo sudėjusi rankų, o ėmėsi aktyvių veiksmų. „Tai Kristi idėja – nufotografuoti visą šeimą – ją, Raleighą ir mergaites su plakatu „Our Daddy needs a kidney“, – sakė K. Sorrells.

Fotografija išplito  po socialinius tinklus, kaip virusas ir padėjo atrasti Raleighui tinkamą inksto donorą – visiškai nepažįstamą žmogų, kuris gyveno  900 mylių (1448.41 km.) nuo jų namų.

Iki šiol Kristi Callaway  sėkmingai tęsia organų donorystės palaikymo misiją  ir padeda žmonėms užmegzti ryšius su tinkamais jiems donorais.

„Labai didelis poreikis, žinant, kad daugiau kaip 100 tūkst. žmonių laukia inkstų persodinimo operacijų, – atsakė Kristi, paklausus, kodėl ėmėsi šios veiklos. – Bet norint, kad ši veikla būtų naudinga, reikia  visu šimtu procentų išnaudoti socialinių tinklų platformas. Antraip, tai būtų tuščias laiko gaišinimas“.

Be to, Kristi pasakoja socialinių tinklų bendruomenei apie šeimas, kurios jau gana ilgai neranda tinkamų donorų ir prarado viltį kada nors rasti, todėl tokiems reikia kuo greičiau padėti.

Vyras savo inksto donorę vadina dukterimi

Vienas iš Kristi atrastų donorų – 58 metų vyras  Bretas Reiffas, gyvenantis Atlantoje, Džordžijos valstijoje.  23 metų  mergina Carley Teat, gyvenanti Inglvudo mieste, Kalifornijos valstijoje,  taip pat nusprendė atlikti kilnų darbą ir per Callaway paskyrą „Facebook‘e“ pasisiūlė tapti inksto donore.

„Iš pradžių Carley susisiekė su mano žmona „Facebook‘e“ ir  išsiaiškino, kad organas tinka man“, – sakė vyras, nepanoręs skelbti savo pavardės.

„Jie vadina mane savo dukterimi donore, aš vadinu jį tėčiu donoru, – sakė 23 metų Carley.  – Dabar mes einame kartu į turistinius žygius. Jie buvo atvažiavę į mano išleistuvių vakarą. Mes  esame labai artimi“. „Mes mylime ją, ji mums kaip duktė, kurios mes niekada neturėjome… bet už tai mes esame dėkingi Kristi“, – pridūrė vyras.

Raleighas Callaway‘as  sakė, kad kiekvieną rytą padėkoja žmonai Kristi Callaway už viską, ką ji padarė.

„Pastaraisiais metais Kristi Callaway  pavyko suvesti daugiau kaip 20 donorų ir inkstų recipientų,  parinkti jos atkaklaus darbo ir triūso dėka.

Kompanija „RetailMeNot“ nustebino Kristi, paaukoję 10 tūkst. JAV dolerių jos vardu Nacionaliniam inkstų fondui. „Negaliu apsakyti žodžiais, kokią jaučiu padėką jiems ir palaimą“,- sakė Kristi.

Visai neseniai Kristi Callaway užmezgė  glaudžius ir šiltus ryšius su septyniais žmonėmis, kurių gyvybes ji išgelbėjo.

parengta abcnews.go.com

nuotr. Facebook

5 KOMENTARAI

  1. I’m truly enjoying the design and layout of your website.
    It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often.
    Did you hire out a developer to create your theme? Excellent work!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą