Kinijoje gyvenanti 88 metų Lou Xiaoying daug metų dirbo atliekų surinkėja. Bet tik neseniai tapo žinoma, kokį žygdarbį ji atliko per visą savo gyvenimą: moteris išgelbėjo ir užaugino 30 vaikų, kuriuos atrado šiukšlių konteineriuose ir pakelėse. Pirmąją mergytę  Lou atrado dar 1972 metais. Nors pinigų vos užteko pragyvenimui, tačiau moteris vaiko nepaliko ir priglaudė pas save.

 

„Viskas prasidėjo, kai 1972 metais atradau mažą mergytę, rinkdama šiukšles. Kūdikis gulėjo tarp įvairių šiukšlių gatvėje. Mergytė būtų mirusi, jei nebūčiau pasiėmusi ją. Man buvo tikra palaima stebėti, kaip ji auga ir stiprėja! Supratau, kad labai myliu vaikus “, – savo interviu sakė Lou Xiaoing.eja, apleisti  ir niekam nereikalingi vaikai Kinijoje yra dažnas reiškinys. Galbūt tai lėmė vieno vaiko politika*.

Netrukus Lou atrado antrą vaiką, o paskui dar vieną – visus apleistus ir numestus likimo valiai  Moteris priglaudė savo namuose visus rastus kūdikius.

„Vaikai yra brangakmenis. Jiems reikia meilės ir šilumos. Aš nesuprantu, kaip žmonės galėjo palikti bejėgius vaikus gatvėse“ , – stebėjosi moteris.

Tačiau Lou nėjo ir garsiai nešaukė, kad ji dalijasi pastoge ir maistu su niekam nereikalingais vaikais. Moteris paprasčiausiai nemanė, kad išgelbėti vaikai ir rūpinimasis jai yra žygdarbis. Tiesiog mylėjo juos ir dalijosi su jais tuo, ką turėjo. Kartais, norėdama pamaitinti vaikus, ji turėjo pasninkauti 3 dienas.

Lou Xiaoing turėjo vieną biologinę dukrą. Bet 30 svetimų vaikų moteris užaugino kartu su savo vyru, kuris mirė prieš 17 metų. Moteris sugebėjo keletą vaikų apgyvendinti  ir savo draugų bei pažįstamų šeimose.

Vietiniai gyventojai seniai žinojo, kuo užsiima Lou, todėl gerbė ją už tai, ką daro. Pasaulis apie moters žygdarbį sužinojo tik 2012 metais, kai moteris gulėjo ligoninėje, kai jai buvo  diagnozuotas inkstų nepakankamumas. Net ir tada ji labiau jaudinosi ne dėl savo sveikatos, o dėl vaikų, likusių namuose. Mat vienas išgelbėtų berniukų jau reikėjo ruošti į mokyklą.

 

___________

* Vieno vaiko (arba „viena šeima – vienas vaikas“) politika yra Kinijos demografinė politika  ir buvo vykdoma 1979 – 2015 metais.

Kinijos piliečiams kaime buvo leidžiama turėti ne daugiau kaip vieną vaiką (išskyrus daugialypį nėštumą) arba du – vienoje šeimoje, bet su sąlyga, kad pirmasis vaikas yra mergaitė.

Anot žmogaus teisių aktyvistų, pažeidėjams kartais buvo daromi priverstiniai abortai ir sterilizacija. Bauda už antrojo vaiko gimimą siekė 4–8 vidutinės metinės pajamos, priklausomai nuo regiono, kuriame gimė.

Facebook tekstas ir nuotraukos

2 KOMENTARAI

  1. I have been exploring for a little bit for any high
    quality articles or weblog posts on this sort
    of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this site.
    Studying this info So i’m satisfied to exhibit that I have an incredibly just right uncanny feeling
    I came upon just what I needed. I so much unquestionably will make certain to do not put out of
    your mind this site and give it a glance regularly.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą