
Elizabeth Jean Williams, kurią visi vadino Betty, svajojo apie didelę sceną ir pagrindinius vaidmenis draminiuose filmuose. Taigi, kai jauna mergina, išgyvendama išsiskyrimą su savo vaikinu, susirgo depresija ir paprašė kelių klasiokų ją nužudyti, jie pamanė, kad tai jos „režisuoto spektaklio“ dalis, rašo nydailynews.com
Dažnai flirtavo su savo mokyklos vaikinais
Po kelių dienų Betty dingo, o tada jos buvęs vaikinas prisipažino nužudęs. Bet… už šį nusikaltimą jam nebuvo skirta jokia bausmė. Be to, daugelis jo gailėjosi ir žavėjosi jaunuolio poelgiu.
Betty gyveno Odesoje, Teksase su savo tėvais ir trimis broliais bei seserimis. Williamsai buvo labai religinga šeima. Mergaitės tėvas buvo stalius, o mama dirbo „JC Penney“ tinklo universalinėje parduotuvėje.
Norėdama realizuoti savo aktorinę prigimtį, Betty niekada rimtai nežiūrėjo į tėvų nurodymus. Ji mėgo vilkėti atviras sukneles ir aptemptus sijonėlius, dažnai flirtavo su savo mokyklos vaikinais.
Nenuostabu, kad sulaukusi 15 metų ji tapo kone atstumtoji tarp giminaičių ir klasės draugų. Visgi Amerika septintajame dešimtmetyje buvo gana konservatyvi šalis, o Betty nepateisino visuomenės lūkesčių, todėl daugelis jos vengė.
Betty save laikė intelektuale ir gabia aktore, o dauguma aplinkinių nepastebėjo jos didelio intelekto ar talento. Laiške vienai iš savo draugų ji rašė, kad „gyvena tarp neišmanėlių, kurie jos nesupranta ir vargu ar kada nors supras“.
1960 metų. vasarą 16-metė Betty ne visą darbo dieną dirbo parduotuvės pardavėja, tačiau ji ir toliau svajojo apie Brodvėjų. Nors vienintelis spektaklis, kuriame ji dalyvavo, buvo mokyklos spektaklis „Romeo ir Džuljeta“, kuriame ji atliko pagrindinį moters vaidmenį.
Neįmanoma sakyti, kad ji neturėjo talento, tačiau niekas netikėjo, kad ji taps aktore. Taigi, tą vasarą ji pažadėjo pasiekti šlovę. Deja, tada žmonės net nenumanė, prie ko tai prives.
1960 metų rugpjūtį Betty pradėjo palaikyti artimus santykius su 17-mečiu Johnu „Macku“ Heringu. Jis taip pat mokėsi Odesos vidurinėje mokykloje, tačiau buvo daug populiaresnis už Williams. Jaunuolis žaidė mokyklos amerikietiškojo futbolo komandoje ir buvo daug žadantis sportininkas.
Draugai apie jį juokaudami sakė, kad „proto stoką jis puikiai kompensuoja savo išvaizda ir žavesiu“, tad merginų Mackui niekada netrūko. Tačiau tarp visų jis pasirinko Betty, nors iš išorės ši pora atrodė itin neįprastai.
Vėliau paaiškės, kad jei apie aktorės karjerą svajojanti mergina buvo įsimylėjusi Macką, vadinasi, jis šių santykių nelaikė rimtais. Betty jam buvo „ vienas iš būdų gerai praleisti laiką“. Jis retai pasirodydavo su ja viešumoje, nevesdavo į mokyklos šokius ir nesusipažino su jos tėvais.
Tokie santykiai merginai netiko. Tikėdamasi sukelti Maco pavydą, Betty paskleidė gandą, kad ją į pasimatymą pakvietė vaikinas iš gretimo miesto, ir ji svarsto pasiūlymą.
Tačiau Mackas elgėsi ne taip, kaip Betty tikėjosi. Kitą dieną jis jai įteikė raštelį, kur išvadino ją paleistuve. O po kelių dienų jau ėjo mokyklos koridoriais, apsikabinęs kitą merginą.
Betty buvo sudaužyta širdis ir ji atsidūrė ant nevilties slenksčio. Williams pasakė savo pusbroliui, su kuriuo palaikė gerus santykius, kad ji greitai mirs, nes Macas buvo „tas ir ji negalėjo gyventi be jo“.
Pamanė, kad mergina tokiu keistu būdu bando jį susigrąžinti
1961 metais kovo pradžioje Betty parašė laišką Mackui.
„Mackai, tu sukėlei man skausmą, kurio pats niekada ir nesi pajutęs. Kai įteikei man raštelį, amžiams pakeitei mano gyvenimo kelią. Nežinau, ko tikėjausi išvysti raštelyje, bet taip tikrai nebuvo. Nežinau, ar to nusipelniau, bet kadangi taip atsitiko, tikriausiai nusipelniau. Niekada gyvenime nebuvau taip įskaudinta ir manau, kad tavo užrašas buvo postūmis, kurio man reikėjo, kad pasirinkčiau kitą kelią. Savo gyvenime padariau daug blogų dalykų, bet prisiekiu Dievu, kad nenorėjau, kad taip įvyktų. Aš tiesiog norėjau meilės ir supratau savo klaidą. O tu, užuot elgęsis kaip gerai išauklėtas ir padorus vyras, elgiesi, kaip išlepintas ir kaprizingas berniukas.
Atleisk už paskutinius žodžius, bet tai tiesa. Aš daugiau tavęs netrukdysiu. Mackai, ir nepamiršiu laiko, kurį praleidome kartu. Man patiko būti su tavimi ir labai gaila, kad taip baigėsi. Sėkmės su nauja mergina. Tikiuosi, kad ji geresnė už mane.
Betty
P.S. Kai galvosi apie mane, stenkis galvoti apie gerus laikus, o ne apie tai, kaip išsiskyrėme“.
Paskutinis Betty lašas buvo tai, kad mokykla ją paskyrė spektaklio „Winterset“, kuriame pagrindinis vaidmuo atiteko Mackui, režisiere. Dėl šios priežasties mergina buvo priversta kasdien matytis su savo buvusiu draugu.
Jausdamasi visiškai sugniuždyta, Betty keliems savo klasės draugams pasakė, kad nori nusižudyti, bet neužteko drąsos, todėl paprašė, kad ją nužudytų. Jie tik nusijuokė, manydami, kad ji juokauja, ir numojo ranka.
Po kelių dienų Betty pasikvietė Macką į užkulisius ir tiesiogiai paprašė „mažos paslaugos“, kad ją nužudytų. Vaikinas iš pradžių juokėsi, manydamas, kad mergina tokiu keistu būdu bando jį susigrąžinti. Bet paskui Betty įteikė jam raštelį. Štai ką rašė Betty: „Noriu, kad visi žinotų, jog tai, ką ketinu daryti, yra mano idėja. Rašau tai, kad netektų kaltė kam nors kitam. Esu gilioje depresijoje, kuri neleidžia man gyventi. Užuot kovojusi su savimi, aš atsitrauksiu ir stosiu į mirties pusę. Kadangi neturiu valios ir neužtenka tvirtybės, draugas, matydamas, kaip aš kankinuosi, maloniai sutiko pasirūpinti smulkmenomis. Jo vardas Mackas Herringas, ir aš meldžiuosi, kad jam nereikėtų kentėti dėl to, ką dėl manęs padarys. Aš prisiimu visą kaltę, nes ji tenka tik man!
Mackas, pamatęs laišką, kuriame Betty atleido žudiką nuo atsakomybės, daug negalvodamas, sutiko.
Detektyvai apklausė visus merginos klasės draugus
1961 metais kovo 20 d. Mackas paėmė Betty iš jos namų ir nuvažiavo 40 kilometrų, sustodamas prie vaizdingo ežero kranto. Jis dažnai eidavo ten medžioti su savo tėvu ir žinojo, kad tai rami, apleista vieta, kur niekas jų negirdės.
Tada Mackas iš bagažinės ištraukė 12 kalibro ginklą, tačiau prieš iššaudamas įvykdė dar vieną Betty prašymą: jaunuolis ją pabučiavo paskutinį kartą…
Kitą rytą Betty tėvai pranešė policijai apie jos dingimą, detektyvai apklausė visus merginos klasės draugus ir galiausiai rado Macką. Iš pradžių jis tvirtino, kad buvusią merginą išleido vidurnaktį prie jos namų, bet paskui staiga prisipažino įvykdęs žmogžudystę ir pasakė, kur yra jos kūnas.
Mackas tvirtino, kad Betty paprašė jo tai padaryti, ir jis „beveik su tuo neturėjo nieko bendra“. Be to, vaikinas pasakojo, kad mergina pati pasirinko tokį gyvenimo pabaigos būdą. Jis tik „padėjo“ ir net atsisveikindamas pabučiavo.
Kovo 22 dieną jaunuolis buvo apkaltintas pirmojo laipsnio žmogžudyste. Nusikaltimas sukėlė tikrą ažiotažą žiniasklaidoje, apie jį rašė beveik visi Amerikos laikraščiai, pakrikštiję jį „Kiss and Kill“ („Pabučiuok ir nužudyk“.
„Tai buvo šaltakraujiška ir apgalvota. Niekas nežinojo, kas jį privertė tai padaryti. Vėliau, kai įsodinau jį į tarnybinį automobilį, norėdamas nuvežti į kalėjimą, paklausiau: „Mackai, ar nesitikėjai būti sučiuptas? O jis abejingai atsakė: „Maniau, kad tai įvyks vėliau“. Tarsi jis kalbėjo ne apie žmogžudystę, o apie pietus, – sakė policijos pareigūnas E.Locklearas.
Keista, bet Macko draugai ir klasiokai nematė jo kaip šaltakraujiško žudiko. Jie jį palaikė, manydami, kad dėl visko kalta pati Betty. Juk būtent ji „išvedė jį iš kelio“ ir privertė įvykdyti žmogžudystę. Vadinasi, tikroji auka yra Mackas.
Per teismo procesą jo advokatas pavadino tai „laikina beprotybe“, tačiau Betty užrašai, kuriuos Herringas, laimei, pasiliko, suvaidino svarbų vaidmenį skiriant bausmę. Galiausiai jis buvo išteisintas.
Tiesa, Mackas Herringas niekada netapo sportininku. Baigęs Teksaso technikos universitetą, jis tapo inžinieriumi. Vyrus buvo vedęs du kartus ir abu kartus nesėkmingai. Jis mirė 2019 metais, sulaukęs 75 metų.
Beje, netrukus po Betty mirties pasklido legenda po miestą, kad mergina virto vaiduokliu, kuris iki šiol klaidžioja mokyklos koridoriuose. O dažniausiai ją galima išvysti aktų salėje ant scenos… kur gimė jos svajonė – tapti aktore.
En.wikipedia.org nuotraukos