Kai kurie tikriausiai pagalvos, kad pati antraštės forma kvepia perdėta tragedija ir drama. Vienas nuoširdžiai myli, o kitas, toks niekšas, paliko…  Poros santykiai – tai dviejų žmonių santykiai. Ir jei pora išyra, vadinasi, santykiai nepasiteisino. Arba kai nebepakeliama būti santykiuose, žmonės taip pat išsiskiria. Vienas jų imasi iniciatyvos, o tas, kuris buvo paliktas, neturėtų būti laikomas auka – jis taip pat prisidėjo prie santykių.

Tuo tarpu kiti galvoja, kad jei jus myli ir nuoširdžiai, tai neturi būti kažkuo skolingas. Šiam žmogui jūs nieko neprivalote. Ir bus geriau, jei pasakysite tiesą apie savo jausmus. Geriau jiems abiem.

Bet yra ir kita medalio pusė: jei atstūmęs ir palikęs mylimą žmogų po kiek laiko nori grįžti?..

 

  1. Ne visada yra kelias atgal

Kartais lengvai susidedi daiktus, palieki raštelį ir išeini, negalvodamas, kad vieną dieną norėsi grįžti. Bet vieną dieną noras grįžti pasirodo toks stiprus, kad pamiršti išdidumą ir tuštybę, eini prašyti atleidimo, net gauni, bet…

Bet jūsų nebepriima atgal. Gali pasiūlyti arbatos. Paliktas mylimasis ar mylimoji netgi sako, kad vis tiek jus myli. Bet tada ir priduria: „Aš nenoriu būti šalia išdaviko“. Nepadeda jokie žodžiai, jokie įtikinėjimai ir net praeities meilės gražūs prisiminimai.

Jums atleidžia ir paleidžia į niekur. Taip iš savo namų išeinate į kažkieno butą, nugrimztate į vienatvę ir imate suprasti visą didžiulę savo klaidos prasmę.

  1. Nebus geriau

Taip, visada atrodo, kad kažkur ten jūsų laukia laimė. Kažkur ten jums pasakys gražesnius žodžius. Kažkur ten jus labiau mylės ir panašiai.

Tuomet atrodė, kad tas kitas žmogus yra rafinuotesnis ir galantiškesnis, kad jo veiksmai yra aukštesni ir kilnesni, kad jo žingsniai yra veržlesni ir platesni. Bet po kiek laiko supratote, kad visa tai yra iliuzija.

Palikote artimą siela ir širdimi žmogų. Laimė buvo duota, bet jūs pats ją atstūmėte.

Kad ir kaip kitas žmogus jumis rūpintųsi, bus geras jūsų atžvilgiu, jis vis tiek pasikeis, kai nuo jūsų santykių pradžios praeis metai, dveji, treji. Vis tiek atsidursite tokioje arba panašioje situacijoje, iš kurios dabar taip atkakliai norėjote pabėgti.

Ar ne paprasčiau stengtis dėl savęs ir tapti dar artimesniu savo žmogui, nei kurti santykius su kitu?

  1. Neįmanoma būti laimingu įskaudinus kitą

Tai yra išdavystė. Ir neaiškus kaltės jausmas užklumpa, palikus mylintį jus žmogų. Kiekvieną dieną, kiekvieną mėnesį ir metus suprantate, kad esate kaltas, kad įskaudinote žmogų, kuris jumis  tikėjo, kuris jus mylėjo ir greičiausiai tebemyli.

Nors iš pradžių ir mėginote įtikinti save, kad tai jis, tik jis vienintelis kaltas dėl to, kas nutiko. Bet tai tik mėginimas apgauti save.  Likęs vienas su savimi, vis dažniau jaučiate nerimą ir patiriate nesuprantamus pojūčius.

  1. „Aš tiesiog norėjau būti laimingas (a)“ nėra pasiteisinimas

Jis nieko vertas, lyginant su išdavystę išgyvenusiu žmogumi. Laimė negali būti didesnė už atsakomybę, nes jei kiekvienas žiūrės tik savos laimės, elgsis taip, kaip vien jam geriau, tada kaip mat atsidurs sumaišties upėje. Bėgimas, paklūstant savo instinktams ir iliuzijoms, yra ne tik atsakomybės, valios, bet ir laimės trūkumas.

  1. Gyvenimas nevertina tų, kurie jo nevertina

Vertinti gyvenimą – tai  su dėkingumu priimti jo dovanas. Iš pradžių jums atrodys, kad einate teisingu keliu, bet paskui suprasite, kad tai buvo tik kritimas. Jūs vis tiek mėginsite atsikelti ir netgi atliksite dar daug žingsnių, bet nešvarumai liks ant jūsų drabužių. O kada atsiras galimybė persirengti ir ar taip bus, nežinia.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą