1986 metais Pamela susipažino su Gregory‘iu Smartu, o 1989 metais gegužės 7 d. Gregas ir Pam susituokė. En.wikipedia.org nuotrauka

Pamela (Pam) Smart gimė 1967 metais rugpjūčio 16 dieną. Baigusi mokyklą, įstojo ir baigė Floridos universitetą ryšių srityje. 1986 metais susipažino su Gregory‘iu Smartu. 1989 metais  gegužės 7 d. Gregas ir Pam susituokė. Tačiau vyras nė baisiausiame sapne nesapnavo, kas jo laukia, rašo nhmagazine.com.

 

Moteris siekė naudos: norėjo užsidirbti pinigų po vyro mirties

Pamela įsidarbino koordinatore mokykloje Hamptonuose, Niujorke, o jos vyras dirbo draudimo agentu ir dažnai buvo  išvykęs į komandiruotes.  Po šešių mėnesių tokio gyvenimo santykiai su vyru pablogėjo. Pamela  paprasčiausiai pavargo nuo įprastų šeimos santykių. Mokykloje ji susidraugavo su Williamu Flynnu (Billy) ir Cecilia Pierce.

Pamela suviliojo 16-metį Flynną, kuris ją aistringai įsimylėjo. Paauglys ir mokytoja intymiai suartėdavo jos automobilyje, namuose ir net beisbolo stadione. Netrukus Pam paskelbė, kad daugiau nebesusitikinės su Billy‘iu, nebent jis nužudys jos vyrą.

Anot Pamelos, vyras skriaudžia ir muša ją, o po skyrybų  jam atiteks namas ir pinigai. Iš tikrųjų moteris siekė naudos: norėjo užsidirbti pinigų po jo mirties, nes Gregas buvo apdraustas 140 tūkst. JAV doleriais.

Tada Williamas Flynnas  ir paprašė draugų: 17-mečio Patricko Randallo, 18-mečio Vance‘o Lattimo ir 19-mečio Raymondo Fowlerio padėti Gregui Smartui numirti. Pam pažadėjo kiekvienam paaugliui po 1 tūkst. JAV dolerių atlygį.

1990 metų balandžio 15 dieną į Smartų namus užsuko keturi vaikinai. Bet jie pasiklydo ir ne iš karto rado tinkamos gatvės. Kai jie atvyko į sutuoktinių namus, Gregas grįžo iš darbo. Paaugliai įsėdo į automobilį ir nurūko.  Sužinojusi, kad Grego nužudyti nepavyko,  Pamela atsisėdo ant galinės automobilio sėdynės ir puolė Billy kumščiais bei įžeidinėdama.

Gegužės 1-osios rytą mokykloje Pamela priėjo prie ją įsimylėjusio vaikino ir pasakė, kad įėjimas į rūsį bus atviras. Vėliau tą patį vakarą keturi paaugliai įsėdo į automobilį ir  vėl nuvažiavo į Smartų namus. Prie vairo sėdėjo Vance‘as Lattimas. Flynnas ir Randallas išlipo iš mašinos prie Smartų namų, persirengė iš anksto nusipirktomis striukėmis, pirštų galiukus užsiklijavo lipnia juosta, užsimovė pirštines, įėjo į namą, pakilo į antrą aukštą, išmetė daiktus iš stalčių ir spintelių. Lattimas ir Fowleris liko laukti automobilyje.

Netrukus Gregas Smartas grįžo namo iš darbo. Flynnas ir Randallas jį užpuolė ir parklupdė ant kelių. Tada Billy‘is Flynnas išsitraukė ginklą ir nušovė Gregą. 38 kalibro pistoletą  jam atvežė Vance‘as Lattimas, o šovinius jam nupirko Pamela Smart.

Moteris vienuoliktą valandą vakaro grįžo namo iš mokytojų tarybos ir pamatė savo vyrą gulintį ant grindų be gyvybės ženklų. Ji paskambino bendruoju pagalbos telefonu 911. Netrukus atvyko policininkas Geraldas Scaccia. Jis pamatė ant namo laiptų sėdinčią ir verkiančią jauną moterį.

Namuose daiktai buvo išmėtyti ant grindų, komoda buvo atidaryta, o jų turinys gulėjo ant grindų, tačiau jokių įsilaužimo žymių nebuvo. Šis faktas  privedė prie versijos, kad apiplėšimas buvo surežisuotas.

Pamela buvo nuvežta į policijos  skyrių apklausai. Moteris atrodė rami,  tačiau detektyvės Lauren Jackson intuicija pakuždėjo, kad Pamela buvo susijusi su jos vyro mirtimi.

Birželio 12 d. buvo suimti  trys paaugliai: Pete‘as Randallas, Vance’‘s Lattimas ir Billy‘as Flynnas, gyvenantys skurdžiame miesto rajone.

Tyrimo metu  paaiškėjo, kad ketvirtas paauglys Raymondas Fowleris  yra tik liudininkas. Tačiau po dviejų mėnesių Fowleris taip pat buvo suimtas.

Policija apklausė paauglius, besimokančius toje pačioje mokykloje kaip ir Billy‘as, kurie patvirtino, kad dažnai matė Pamelą besiglaustančią su mokiniu Flynnu.

Gegužės 14 d. nepažįstamas moteriškas balsas paskambino detektyvui Danui Peletierui ir pasakė: „Pamela iš anksto planavo savo vyro nužudymą“.

 

Paprašė nežudyti jos vyro jų šuns Haleno akivaizdoje

Kaip vėliau paaiškėjo, paskambino 16-metė Cecilia Pierce. Policija įtikino paauglę užsidėti pasiklausymo įrenginį, kad būtų galima įrašyti pokalbį su Pam Smart. Gauti įrodymai išsklaidė  visas abejones dėl Pamelos nekaltumo. Pokalbyje su Cecilia Pam pasakė: „Jei Raymondas nebūtų davęs parodymų, nusikaltimas būtų buvęs tobulas“.

Suimti Pamelos atvyko du Derio policijos skyriaus detektyvai. Vyriausias iš jų, Danas Peletieris pasakė: „Turime jums dvi naujienas: blogą ir gerą. Gera – išnarpliojome jūsų vyro nužudymo aplinkybes, o bloga – esate suimta!“.

Birželio 10 dieną į policiją atvyko Vance‘as Lattimas vyresnysis. Jis pasakojo detektyvams, kad prie jo priėjo paauglys Ralphas Lodge, jo sūnaus draugas ir pasakė: „Jūsų ginklas buvo panaudotas nužudant Gregą Smartą“.

Pirmasis padaręs nusikaltimą prisipažino automobilyje sėdėjęs ir į namus neįėjęs Raymondas Fowleris.

Prokuroras Paulas Moggioto nurodė paauglius teisti kaip suaugusius. Už pirmojo laipsnio žmogžudystę jiems grėsė mirties bausmė. Visi keturi susitarė dėl tyrimo – paaugliai turėjo duoti parodymus prieš Pamelą Smart. Moteris buvo apkaltinta pirmojo laipsnio žmogžudyste, o paaugliai pagal susitarimo sąlygas – antrojo laipsnio žmogžudyste.

Tai buvo pirmasis teismo posėdis, transliuotas per televiziją visoje šalyje.

Bylos nagrinėjimo metu Billy Flynnas sakė: „Aš nenorėjau nužudyti Grego Smarto, norėjau būti su Pam! Turėjau tai padaryti, kad būčiau su ja. Kaskart, kai kalbėjausi, Pam sakydavo, kad turėčiau paimti ginklą ir nušauti Grega!“.

Billy‘as sakė, kad Pam paprašė nežudyti jos vyro jų šuns Haleno akivaizdoje.

Pamela Smart buvo nuteista kalėti iki gyvos galvos be teisės į lygtinį paleidimą. Po nuosprendžio moteris buvo pažadinta ketvirtą ryto ir išsiųsta į Bedfordo Hillso kalėjimą (Niujorko valstija).

Kalėjime Pam buvo sumušta ir kalinių, ir sargybinių. Kartą ji buvo sumušta taip, jog gydytojai turėjo įdėti jai metalinę plokštelę.

1992 metais Billas Flynnas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už antrojo laipsnio žmogžudystę. Tiesa, praėjus 16 metų jam skirta sumažinta bausmė ir jis galėjo būti paleistas lygtinai.

2015 metais kovo 12 d. Billy‘o Flynno  bylą nagrinėjusi komisija priėmė sprendimą dėl lygtinio paleidimo. O birželio 4 d. Flynnas jau buvo laisvėje. Lygiai tokią pat bausmę gavo Patrickas Randalas. Jis buvo paleistas, kaip ir Flynnas, 2015 metais birželio 4 dieną.

Vance’‘s Lattimas buvo nuteistas kalėti 40 metų su teise lygtinai paleisti po 18 metų. 2005 metais  vyras buvo išleistas.

Raymondas Fowleris buvo nuteistas kalėti 30 metų su lygtiniu paleidimu. 2003 metais buvo lygtinai paleistas.

Pamela Smart šiuo metu yra Bedfordo Hillso moterų pataisos namuose. Ji niekada neprisipažino, todėl neatgailavo dėl padaryto nusikaltimo.

„YouTube“  stopkadrai, en.wikipedia.org nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą