Neįmanoma sukurti laimingų santykių su žmogumi, kuriam žodis „meilė“ yra tuščia frazė. Archyvo nuotrauka

Ne visi turime galimybę mylėti kitus – kai kuriems ši charakterio savybė pasireiškia nuo gimimo, o tam tikram žmonių skaičiui ji išsivysto dėl vaikystėje ar ankstesniuose santykiuose įgytos neigiamos patirties, rašoma healthline.com.

Neįmanoma sukurti laimingų santykių su žmogumi, kuriam žodis „meilė“ yra tuščia frazė. Geriausiu atveju jis paprasčiausiai leis sau būti mylimas, nieko neduodamas mainais. Tokį asmenį galite atpažinti pagal kai kuriuos ženklus.

 

  1. Perkelia kaltę ant kitų pečių

Toks žmogus mieliau kaltina bet ką dėl savo klaidų, tačiau ne save. Jis nežino kaip ir nelinkęs prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.

  1. Nesugeba eiti į kompromisus

Jis yra pasirengęs ginčytis iki paskutinio, niekada, niekam ir niekuo nenusileidžia. Ir tiesiog nepastebi savo klaidų. Nesugebančiam mylėti svarbiausia, kad paskutinis žodis būtų jo.

  1. Nuolat sugalvoja pasiteisinimus

Šis žmogus nepripažįsta savo klaidų, tačiau visada pasiruošęs pateisinti bet kokį, net ir bjauriausią, nusižengimą. Paprastai tai būna pasiteisinimai stiliumi: „Aš nesu kaltas, tu pats atėjai!“.

  1. Atsisako keistis

Kadangi žmogus, nemokantis mylėti, nepastebi savo klaidų, tai nemato prasmės ir keistis. Jis vengia bet kokių pokyčių ir dažnai prieš juos žiauriai protestuoja.

  1. Nesugeba susidoroti su neigiamomis emocijomis

Kadangi  iš prigimties jis nėra nuoširdus ir atviras. Tada labai dažnai toks žmogus ilgą laiką kaupia savyje nepasitenkinimą ir pasipiktinimą, kol visa tai vienu metu  pratrūksta ir ant  aplinkinių išsilieja neigiamų emocijų srautas.

  1. Greitai atsikrato nereikalingų žmonių ir santykių

Visų pirma, jis ieško tik savo naudos, todėl ramiai ir nedvejodamas atsikrato tų žmonių ar santykių, kurie jam nebėra įdomūs ar reikšmingi.

  1. Dedasi auka ir skundžiasi gyvenimu

Šis žmogus laiko save įžeistu likimo, auka ir dažnai skundžiasi gyvenimu. Tuo pačiu metu jis priešiškai žiūri į bet kokius praktinius patarimus, kaip pagerinti situaciją, nes jam tiesiog patogu būti aukos padėtyje.

  1. Pažeidžia pusiausvyrą „duok -imk“

Žmogui, nemokančiam mylėti, viskas yra pajungta išimtinai tik jo interesams ir troškimams. Jis nenori su niekuo dalintis, nori tik imti.

  1. Trūksta lankstumo mąstyme

Jo galva prikimšta išankstinėmis ir ribojančiomis nuostatomis, neigiamais stereotipais ir banaliomis klišėmis. Jo interesai yra labai siauri ir riboti, saviugda iš esmės nėra įtraukta į jo planus.

  1. Yra priklausomas nuo kažkieno pritarimo

Tokiam žmogui svarbu, kad aplinkiniai juo žavėtųsi, pritartų jo sprendimams. Tuo pačiu metu partnerio interesai ir poreikiai perkeliami į dešimtąjį planą.

Toks žmogus gali pasikeisti ir išmokti mylėti, bet tik tada, kai pats  to nori. Bet vargu ar pavyks tai padaryti be jo paties pastangų. Todėl prieš eikvodami laiką ir nervus, bendraujant su tokiu egocentrišku žmogumi, turėtumėte gerai pagalvoti.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą