Labai patogus variantas yra kelti moteriai nerealius reikalavimus, kadangi jis iš anksto žino, jog ji negalės jų įvykdyti. Archyvo nuotrauka

Paprastai vyrai nežino, kaip išsiskirti ir ką daryti, kai  tokį sprendimą  priima mergina ar moteris. Ypač tada, kai iš vyrų pusės nėra jokių priežasčių. Jie pradeda  galvoti, kad tai yra provokacija. Vienas dalykas yra apsispręsti, o visai kas kita – sprendimą paversti veiksmu. Todėl neretai  ši procedūra tęsiasi kelis mėnesius. Tai galima pavadinti ir psichologiniu žaidimu.

 

Pradeda ignoruoti tyla

Bet neretai būna ir visai priešingai, todėl tokius vyrus galima atpažinti pagal tam tikrus kriterijus.

Viskas prasideda nuo partnerio tylėjimo. Iš tikrųjų tai yra ir emocinis, ir psichologinis spaudimas, kuris gali atsirasti ir dėl visai nereikšmingos priežasties. Pavyzdžiui, moteris nepaskambino jam per  pietų pertrauką, nors žadėjo, ar bet kurią kitą valandą. Ir jis pradeda ignoruoti tyla. Tarsi jos paprasčiausiai nebeliktų. Ir moteris išsigąsta. O jis? Greičiausiai jis dėl to patirs tik malonumą.

Kita vertus, vyras priverčia  merginą įsitempti ir isteriškai nusiteikti. Viskas prasideda nuo to, kad vyras pradeda aiškinti, jog mergina/moteris  per daug sutirština spalvas, perdeda, dramatizuoja įvykius ir panašiai.  Anot jo, bet iš tikrųjų nieko panašaus nėra, nes visos šios nesąmonės kyla merginos galvoje. Ir po kurio laiko ją  iš tikrųjų gali apimti abejonės dėl proto aiškumo. Jis netgi išnaudoja tam reikalui atitinkamas situacijas. Pavyzdžiui, iš pradžių jis atsisako pasiimti moterį iš darbo, o kai ji paprašo kolegos, mylimasis lyg niekur nieko sako, kodėl ji nepaskambino jam, kad atvažiuotų pasiimti. Kas toliau? Prasideda kivirčas.

Kitas būdas yra priversti moterį jaustis kalta. Kaip jis tai daro? Paprasčiausiai ką  moteris bedarytų, vyras pasakys taip, kad viskas būtų negerai. Tuo jis  apeliuoja į  jos sąžinę, tarsi  ji nieko nesugeba normaliai padaryti ir, tikriausiai, pradės galvoti,  kad galbūt ji netinka jam.

 

Patogus variantas yra kelti moteriai nerealius reikalavimus

Kadangi iš tikrųjų vyras pyksta ant savęs, jis priėmė sprendimą, tačiau neužtenka drąsos nuspręsti nutraukti santykius su moterimi, tada jis pradeda pykti ant jos, kad ji nesupranta jo. Bet apskritai jis pyksta taip, tarsi moteris laikytų jį blogu. Be to, jis pradeda moters rankomis griauti viską, kas buvo iki šiol sukurta. Todėl jei moteris bando elgtis tyliau nei vanduo žemiau žolės, situacija nebėra normali.

Be to, greičiausiai, vyras žino moters silpnąsias vietas, todėl jis sąmoningai pradeda vis dažniau įskaudinti ją. Tai labai gera taktika, kadangi moteris pradeda dažniau kivirčytis,  o jam to ir tereikia: demonstratyviai iškelia jos trūkumus. Trumpai tariant, jis tiesiog provokuoja ją.

Jei  ir tada moteris vis dar užsiima su vyru seksu, gali būti, kad jo jausmai jau išblėso, o jis paprasčiausiai vykdo įsipareigojimus arba daro tai iš inercijos. Bet ilgainiui vis dažniau jis užmigs tiesiog ant minkštasuolio, kad nereikėtų liesti savo antrosios pusės.

Be to, labai patogus variantas yra kelti moteriai nerealius reikalavimus, kadangi jis iš anksto žino, jog ji negalės jų įvykdyti. Tai yra svari priežastis.

Ir pagaliau populiariausia taktika yra išgalvoti kaltinimai išdavyste: neva kažkas matė, kažkas pasakė, nors paprašytas įvardinti kas, nurodo, kad negali išduoti to žmogaus. Šis metodas ypač dažnai naudojamas, jei vyras nori ne tik palikti moterį, bet  ir išeiti pas kitą.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą