Tami Leppert svajonė buvo tapti Holivudo aktore, todėl pamažu tai pradėjo virsti realybe. Prieš pat dingimą ji net prabilo apie norą persikelti į Los Andželą. Tačiau tam nebuvo lemta išsipildyti. "YouTube" stopkadras

18-metės grožio karalienė, amerikiečių modelis ir aktorė Tami Lynn Leppert dingo Floridoje,  1983 metais liepos 6 dieną.  Mergina atsidūrė žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio centre, ne jau daugelis ją pažinojo bent iš matymo, kadangi  ji grožio konkursuose dalyvauja nuo 4 metų.

 

Tai buvo paskutinis kartas, kai motina matė  dukrą

Nuo pat pradžių buvo aišku, kad gražuolei  merginai lemta tapti žvaigžde. Jos motina Linda Curtis buvo talentų  paieškų agentė,  todėl labai skatino  ir savo vaiko sugebėjimus. Per savo 14  ant  podiumo karjeros metų Tami dalyvavo beveik 300 grožio konkursų ir laimėjo 280 iš jų.

Užaugusi ji suprato, kad nori būti ne tik grožio karaliene,  bet ir troško būti aktore. Netrukus ji gavo nedidelius vaidmenis filmuose „Mažieji žavesiai“, „Pavasario atostogos“, o paskui įsižiebė jos žvaigždė nusifilmavus juostoje „Veidas su randu“ („Scarface“) su pačiu Al Pacino.

Tami Leppert svajonė  buvo  tapti Holivudo aktore, todėl pamažu  tai pradėjo virsti realybe. Prieš pat dingimą ji net prabilo apie norą persikelti į Los Andželą. Tačiau tam nebuvo lemta išsipildyti.

1983 metais liepos 6 dieną Tami Lynn Leppert apie vidurdienį  išėjo iš savo namų Rokledže,  atsisveikinusi su mama Linda Curtis. Ji pasakė jai, kad praleis dieną Kakavos paplūdimyje su savo draugu Keithu Robertsu.

Leppert turėjo grįžti namo tą pačią dieną, bet ji negrįžo ir tai buvo paskutinis kartas, kai motina matė  dukrą. Remiantis Robertso parodymais, jis ir Tami niekada nebuvo paplūdimyje.

Po kiek laiko paaiškėjo,  kad pakeliui į Kakavos paplūdimį jie susipyko, ir dėl to Robertsas išlaipino merginą automobilių stovėjimo aikštelėje, netoli vietos įžymybės –  „Glass Bank“ pastato, ir nedelsdamas nuvažiavo.

Tai buvo paskutinė vieta, kur ją jas nors matė. Taip pat tapo žinoma, kad vos po pietų ji iš šalia šio banko esančio taksofono paskambino į savo tetos Ginger Kolsh darbą.

Tačiau tuo metu Ginger ten nebuvo ir ji gavo tik žinutę iš savo dukterėčios, kurioje Tami pasakė, kad nori pranešti jai kai ką  „labai skubaus“. Leppert taip pat paskambino draugui Ronui Abelesui, tačiau jis taip pat negalėjo atsiliepti. Viskas, kas nutiko toliau, iki šiol lieka neaišku.

Apie pradingusią Tami Lynn Leppert buvo pranešta tik po 5 dienų, liepos 11 dieną. Tyrėjai uoliai ėmėsi darbo, kad surastų su jos dingimu susijusių įrodymų. Būsimos aktorės artimieji prasitarė, kad keistenybių jos elgesyje pastebėjo iškart po to, kai ji grįžo iš filmavimosi.

Buvo  paminėtas 1983 metais kurtas filmas „Pavasario atostogos“, po kurio ir  vyko baigiamasis vakarėlis, į kurį ji išvyko nelydima. Grįžusi namo į Floridą ji pradėjo elgtis labai keistai ir net paranojiškai.

Leppert pasakė savo motinai, kad kažkas bandė ją nužudyti ir ji atsisakė valgyti, nes bijojo, kad gali apsinuodyti. Jos artimas draugas Wingas Flannaganas taip pat pastebėjo elgesio pasikeitimą, sakydamas, kad po šio vakarėlio ji tapo visai „kitu žmogumi“.

Linda Curtis bandė išklausti detales iš savo dukters, tačiau ji daugiau nieko nesakė, nes labai bijojo dėl savo gyvybės. Susirūpinusi Tami savijauta, mama nusprendė nuvežti dukrą į psichiatrijos kliniką, kad išsiaiškintų, kas jai atsitiko.

Tačiau gydytojai nerado jokių įtartinų simptomų ir visi tyrimai buvo geri. Kitaip tariant, alkoholio ar narkotikų pėdsakų nerasta. Po to Tami buvo paleista namo.

Tačiau Keithas Robertsas papasakojo kai ką įdomaus. Anot jo, Leppert prasitarė norinti palikti tėvų namus ir  paprašė nuvežti ją į Fort Loderdeilį. Tačiau Robertsas bandė ją atkalbėti nuo tokio neapgalvoto poelgio – būtent  dėl to ir kilo tarp jų kivirčas. Tariamai Tami pareikalavo sustoti ir išleisti ją iš automobilio, ką jis ir padarė.

 

Detektyvai  sulaukė dviejų  keistų telefono skambučių

Tačiau nerasta jokių įrodymų, galinčių nurodyti Tami Lynn Leppert buvimo vietą, ir tyrimas atsidūrė aklavietėje. Nepaisant įspūdingos ir įsimintinos merginos išvaizdos, niekas jos nematė nuo tada, kai Keithas Robertsas ją išlaipino ir paliko.

Bet praėjus dvejiems metams po merginos dingimo, detektyvai  sulaukė dviejų  keistų telefono skambučių iš nepažįstamos moters, kuri tvirtino, kad Leppert gyva. Pirmojo skambučio metu moteris pasakė, kad Tami jaučiasi gerai ir susisieks su valdžia „kai bus tinkamas laikas“. Antrojo skambučio metu ji pranešė detektyvams, kad Leppert baigė slaugytojos  kursus – kaip visada ir svajojo.

Vienas iš detektyvų, dirbančių su Leppert byla, Davidas Bartmanas sakė manantis, kad aktorė taip pasielgė dėl to, kad norėjo išvengti savo motinos tironijos.

„Neradome jokių ženklų, kad Leppert buvo pagrobta ar išvežta prieš jos valią, – sakė jis. – Manome, kad ji savarankiškai paliko namus ir nusprendė nutraukti visus ryšius su šou verslu“.

Daugeliui idėja, kad Leppert pabėgo dėl to, jog norėjo tapti slaugytoja, buvo fantastiška, nes ji visada teigė, kad nori būti tik aktore.

Keithas Robertsas buvo paskutinis žinomas asmuo, matęs Tami Lynn Leppert, ir logiška, kad detektyvai jį klausinėjo ilgiausiai. Kai kurie mano, kad Robertsas apie merginos dingimą žino daug daugiau, nei atskleidė, tačiau prieš jį nebuvo jokių įrodymų.

Pareigūnai jam pasiūlė pasitikrinti poligrafu, tačiau jis atsisakė, nors oficialioms apklausoms neprieštaravo. Galiausiai detektyvai padarė išvadą, kad jis nebuvo susijęs su Tami dingimu, o Robertsas niekada nebuvo įvardytas kaip oficialus įtariamasis.

Vėliau buvo nustatyti du žudikai, kurie Leppert dingimo metu gyveno tame pačiame mieste, todėl buvo tiriama galimybė, kad vienas iš jų buvo atsakingas už merginos dingimą. Christopheris Wilderis, nuteistas už mažiausiai aštuonias žmogžudystes, tiesiog viliojo savo aukas pažadu dirbti modeliu. Tačiau nebuvo jokių įrodymų, kad Leppert buvo viena iš jo aukų. Wilderis mirė 1984 metais.

Kitas vyras, Johnas Brennanas Crutchley – prievartautojas ir serijinis žudikas, kuris buvo įtariamas Floridoje nužudęs 30 moterų. 2002 metais jis nusižudė, todėl tyrėjams taip pat nepavyko rasti jokio ryšio tarp Leppert dingimo ir Crutchley.

Pagal dar vieną versiją, Leppert pagrobė ir nužudė nežinomas asmuo. Ši teorija pagrįsta neįprastu Tami elgesiu ir paranoja po dalyvavimo filmavimo vakarėlyje.

Merginos  draugas Rickas Adamsas teigė, kad Tami jam pasakė, kad „ji matė kažką, ko neturėjo matyti“ ir kad dėl to ji galėjo dingti.

Iki šiol Tami Lynn Leppert byla neišnarpliota. Daugelį metų Linda Curtis manė, kad jos dukra buvo pagrobta ir nužudyta, nes Floridoje sužinojo informaciją apie narkotikus ar pinigų plovimą. Nors šią versiją patvirtinančių įrodymų  ir nerasta. Curtis mirė 1995 metais taip ir nesužinojusi, kas atsitiko  su jos dukterimi.

Leppert sesuo Suzanne  savo „Facebook‘o“ puslapyje patalpino informaciją apie tai, kas atsitiko jos seseriai. Kaip ir jos mama, Suzanne  galvoja, kad Tami nebėra gyvos, tačiau ji nori sužinoti tiesą apie tai, kas jai atsitiko, ir trokšta, kad kaltininkas bus rastas.

Bet kadangi Tami kūnas  iki šiol nerastas,  yra maža tikimybė, kad ji vis dar gali būti gyva.

 

parengė Vytautė Jogailaitė

“YouTube” stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą