Daugelis moterų daro didelę klaidą, manydamos, kad jei savo išrinktajam pasakys „viską padarysiu pati“, vyras pajus pareigą ir tada imsis visų namų ruošos darbų, finansinių dalykų ir panašiai. Archyvo nuotrauka

Kiekvienas turi savo grožio idealą, žino, kad  priešingybės traukia, o santuoka daro žmogų laimingesnį. Romantiškus santykius supa daugybė stereotipų. Tačiau mokslinių tyrimų išvados gali jus nustebinti. Remiantis statistika, žiemos mėnesiai yra populiariausias laikas sužadėtuvėms. Būtent šaltuoju metų laiku daugelis pradeda galvoti apie rimtų santykių svarbą.

Tačiau tuo pačiu paaiškėjo, mūsų idėjos apie meilę ir romantiškus santykius yra apsuptos daugybės klaidingų stereotipų. Taigi, ką patartina žinoti vienam apie kitą  pirmąjį pažinties mėnesį? Ir ar tikrai santykiai laimingesni, kai partneriai panašūs vienas į kitą?

 

  1. Kaip elgiatės konfliktų metu

Net ir  per medaus mėnesį tarp sutuoktinių gali kilti nesutarimų. Psichologų teigimu, ginčai ir net kivirčai yra naudingi kuriant santykius ir net gali suartinti. Tiesa, su sąlyga, kad būsite objektyvūs reikšdami nuomonę ir nepulsite į emocinius kraštutinumus.

„Dauguma porų pirmajame pažinties etape vengia konfliktų, tačiau patariu santykius paįvairinti  kivirčais, – tvirtina santykių specialistė Katharina Kirchen, praktikuojanti Berlyne. – Gebėjimas ginčytis yra naudingas įgūdis, kuris labai praverčia gyvenime. Ir kuo anksčiau pradėsite ginti savo požiūrį, tuo greičiau suprasite, kaip spręsti nesutarimus. Greitai  tai darote ar per švelniai? Nevenkite galimybės išsiaiškinti, kuris iš jūsų yra teisus ginče. Be to, kivirčai padeda suprasti ir nusistatyti asmenines ribas, žinoti, ką santykiuose leidžiate, o ko ne“.

  1. Kiek esate atviri vienas kitam

Anot santykių specialistės, labai svarbu suprasti, kiek partneriai yra nuoširdūs ir atviri bendraudami.  Ar kalba apie tai, ką jaučia? Ar kalba vienas su kitu apie tai, kas jiems nepatinka ir kas kelia nerimą? Ko jie nori  ir tikisi iš santykių? Ką norėtų pakeisti? Ar  vienas partnerių moka klausytis, kai kitas kalba, nepertraukdamas ir nekritikuodamas? Ar jie gerbia vienas kito nuomonę?

„Iš pagrindinių sudedamųjų dalių, kurių pagrindu kuriami sėkmingi santykiai, tai gebėjimas kalbėtis  svarbiausiais dalykais, – tvirtina Katharina Kirchen. – Labai svarbu pirmosiomis savaitėmis atkreipti dėmesį į tai, kaip bendraujate su nauju partneriu. Gebėjimas kalbėtis yra pagrindinis suderinamumo identifikavimo ženklas, kuris lemia meilės lygį, gebėjimą klausytis vienas kito, suprasti ir priimti“.

  1. Ar esate seksualiai suderinami

Žinoma, pirmą kartą gali būti nepatogu, todėl gali prireikti kelių bandymų, kad suprastumėte, kaip gerai jums kartu. Tačiau seksas santykiuose yra  vienas svarbiausių dalykų.

„Daugelis porų neįvertina sekso svarbos pirmosiomis santykių savaitėmis, atidėliodamos dialogą apie tai, kas vyksta ne taip ir kas joms tikrai patinka. Tiesa ta, kad nekreipdami dėmesio į problemas, kilusias intymių santykių metu, partneriai elgiasi prieš savo poreikius. Jei norite tikrai džiaugtis vienas kitu, būtinas nuoširdus keitimasis informacija“, – aiškina Katharina Kirchen.

  1. Kaip elgiatės stresinėje situacijoje?

Žinia, nuo streso nepabėgsi – jis vienaip ar kitaip užpildo gyvenimą. Pavyzdžiui,  kad ir atsiradusi įtampa, jaudulys, nervingos akimirkos santykių pradžioje. Todėl specialistė  užtikrina, kad jei planuojate būti kartu ilgam laikui, susidursite su daug stresinėmis situacijomis – nuo ​​vestuvių planavimo ir kūdikio gimimo iki bendrų išlaidų aptarimo ir buto pirkimo.

„Kuo anksčiau sužinosite, kaip jūsų partneris/ė susidoroja su stresu, tuo geriau, – sako dr. Kirchen. – Pagalvokite, ar galėsite toleruoti tai, ką jūsų partneris daro, bet jums tas labai nepatinka. Ar galėsite susitaikyti su savo antrosios pusės nervingumu ir panašiai“.

  1. Tikslai ir vertybės

Tarkime, jūsų puikus suderinamumas sekse,  gerai sutariate, tačiau jei jūsų gyvenimo būdas, išsilavinimo lygis, religinės pažiūros, ateities planai yra kitokie, jūsų šansai į laimingus santykius maži.

„Galbūt nenorėsite kelti šių temų pirmosiomis pažinties savaitėmis, nes jos skamba per rimtai, bet ir ignoruoti jų negalima, – sako psichologė. – Todėl, anksčiau ar vėliau,  labai svarbu iškelti šiuos klausimus. Būkite itin sąžiningi ir atviri vienas kitam, gerbkite partnerio poziciją, tačiau nepamirškite  ir savo principų  bei interesų. Ir tikrai nereikia aukotis dėl kito žmogaus, nes po to neretai paaiškėja, kad tai vien sugaištas laikas“.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą