Moterys daugiausiai aptarinėja situaciją šeimoje. Archyvo nuotrauka

Teko girdėti pasakojimą, kaip vienas vyras netyčia nugirdo moteris aptarinėjant savo vyrus.  Konkrečiai buvo kalbėta apie vienos moters sutuoktinį, kuris uždirbo mažai pinigų. Moteris skundėsi ašarodama, tvirtindama, kad ruošiasi skirtis su juo, o draugės palaikė ją ir teigė, kad tikrai nebus blogiau.

Paklausus vyrų, išgirsite visai kitokią nuomonę. Anot jų, moterys yra išlepintos, pačios nepuola prie darbų ir pyksta, kad vyras neuždirba krūvas pinigų ir jos negali išlaidauti, kiek širdis geidžia.

Taigi, pradėkime nuo to, ką daugiausiai vyrai kalba apie moteris:

  1. Prisimena jaunystės nuotykius: kas, su kuo, kaip ir kada.
  2. Pajuokauja, kad reikėtų „užsisakyti“ moterų linksmybėms prie alaus.
  3. Kai kurie garsiai svajoja: „Kaip būtų dabar gerai su jauna mergina“.
  4. Aptarinėja moterų trūkumus: „Nesugeba spręsti problemų, apsileidusi, nesitvarko, priaugo svorio, nieko negali padaryti be mano pagalbos“ ir panašiai.

Tuo tarpu moterys daugiausiai aptarinėja situaciją šeimoje! Jos klausia patarimo, ką daryti su vyru, ką daryti, iškilus vienai ar kitai šeimos problemai. Vyrai retai tuo dalijasi. Jie šypsosi, sako, viskas gerai, tik dabar svajoja apie jauną merginą. Nors viduje gali kunkuliuoti iš pykčio, jei šeimoje prasti santykiai, nesutaria. Nebent gali trumpai pasakyti: „Noriu skirtis“, bet daugiau jokių detalių.

Ar moterys turėtų būti kritikuojamos dėl diskusijų apie vyrus? Gal ir gerai, kad diskutuoja, bent  taip juos palaiko. O ar vyrai moka palaikyti vienas kitą? Greičiausiai, ne.

Taigi, išvada paprasta: geriau išmokite dalintis problemomis  su savo antrąja puse. Svarbiausia, kad ji išgirstų. Kitas etapas būtų – išmokite suprasti ir spręsti kartu problemas, o ne perkelti jas ant savo pašnekovų pečių ir nieko nedaryti.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą