Dauguma vyrų iš prigimties yra medžiotojai, jiems visiems reikia nuolat užkariauti moterį, o jei santykiuose dingsta aistra, moteris jam tampa neįdomi. Archyvo nuotrauka

Tai gali jus nustebinti, tačiau jei jūsų partneris yra vyresnis nei 30 metų ir išsiskyręs, tai suteikia daug geresnių laimingos santuokos galimybių. Kitaip tariant, daugiau galimybių, palyginti su tuo, kuriam jau  40  ir niekada nebuvo vedęs. Nes pirmuoju atveju mes matome vyrą, kuris iš esmės yra orientuotas į šeimą, į partnerystę, o antruoju atveju gali būti visko – nuo infantilizmo iki piktinančio egoizmo ir nesugebėjimo kurti sveikus santykius.

 

Svarbu suprasti, kad niekaip negalite pakeisti jo praeities

Tačiau norint, kad santykiai ir vėlesnė santuoka su išsiskyrusiu vyru būtų laimingi, sveiki ir ilgalaikiai, svarbu suprasti keletą dalykų.

Taigi, pirmasis klausimas, į kurį būtų malonu gauti atsakymą pačioje santykių pradžioje, yra tai, kodėl jis iš tikrųjų išsiskyrė. Ir pats protingiausias dalykas yra išbandyti šią situaciją sau. Tai yra ne galvoti, kad su jumis viskas bus kitaip (nors gali būti), bet išsiaiškinti, kokia rimta yra išsiskyrimo priežastis. Jei priežastis yra jame (jis linkęs konfliktuoti, į žalingus įpročius,  apgaudinėjo žmoną, neuždirbo pinigų, neskyrė dėmesio šeimai) – greičiausiai jis kaltins buvusią žmoną, jos motiną, draugus, bet pats pasirodys iš geriausios pusės… Šiuo atveju svarbu nepamiršti, kad jūs nesate jo mama ir ne šeimos gydytoja, todėl nėra pagrindo tęsti šių santykių. Visos atsakomybės už skyrybas perkėlimas  ant kito žmogaus pečių yra labai blogas ženklas ir pavojingas simptomas. Šio žmogaus pataisyti neįmanoma ir tai nėra jūsų užduotis. Nes vienintelis sveikų santykių garantas yra priimti žmogų kaip visumą tokį, koks jis yra, arba nepriimti ir neužmegzti santykių su juo.

Jei vienoje šeimoje žmogus parodė kai kurias savo savybes, jis užtikrintai jas parodys ir naujoje šeimoje. Turbūt prisiminsite ne vieną pavyzdį  iš įžymybių gyvenimo, kai vienas jų, pavyzdžiui, gėrė, dėl to išsiskyrė, po to vėl vedė, vėl pradėjo gerti, vėl išsiskyrė … Žinoma, belieka tik spėlioti,  ką kitos jo žmonos galvojo, bet yra viena pavojingiausių frazių: „Su manimi viskas bus kitaip“.

Kita vertus, užmezgant santykius su išsiskyrusiu vyru, svarbu suprasti, kad niekaip negalite pakeisti jo praeities. Jo gyvenime buvo kita šeima ir jei pati mintis jums nepakeliama, geriau neužmegzti santykių. Taip, jis turėjo moterį, kuriai kažkada kalbėjo švelnius žodžius, kuriai rūpėjo, kuri buvo jo mylimoji. Ir jei jie turi vaikų, tada ji niekada neišnyks iš jo gyvenimo. Virvės traukimo žaidimas bus nesibaigiantys priekaištai: „Kodėl praleidi daugiau laiko su jais ir mažiau laiko su manimi?“, „Kodėl savaitgaliais eini pas juos ir neužsibūni su manimi?“. Visa tai gali sunaikinti vos užsimezgusius jausmų pumpurus.

Dar vienas ne mažiau svarbus dalykas, susijęs su vaikais. Pažvelkite: bet kuri normali moteris, motina, išsiskyrusi su vaikų tėvu, stengiasi patikrinti partnerio požiūrį į savo vaikus. Ji ieško ne tik vyro sau, bet ir žmogaus, kuris priimtų ir mylėtų jos vaikus, taptų jų draugu. Su normaliais vyrais viskas yra lygiai taip pat: jei moteris nepriima jo vaikų, jam nereikia jos kaip nuolatinės partnerės.

 

Daug kas priklauso ir nuo jūsų santykių su jo vaikais

Tačiau kartais jaunai žmonai pavyksta skandalais ir įniršiais „atitolinti“ savo vyrą nuo buvusios šeimos, užkirsti kelią susitikimams su vaikais ir bendram laisvalaikiui. Na … Greičiausiai po kurio laiko panašus likimas ištiks ir ją, ir bendrus jų vaikus. Ir jei jis to nesupranta, tada žmogus yra niekingas.

Dar vienas kliuvinys yra buvusi žmona. Jei ji dar nėra sukūrusi naujos šeimos, įsitikinkite, kad jai nuolat prireiks pagalbos. Dabar reikia padėti su automobiliu, po to bus reikalingi pinigai vaikams, dar vėliau reikės atlikti kitus vyriškus darbus. Kita vertus, ji dažniausiai klausia buvusio vyro, bet ne tam, kad  norėtų suerzinti jo naują žmoną, bet todėl, kad bėgant metams, kai gyveno kartu, ji tiesiog įprato susisiekti su juo šiais klausimais. Jei taip atsitiks, džiaukitės. Tai reiškia, kad jūsų vyras yra išmintingas ir subrendęs žmogus, kuriam po išsiskyrimo pavyko palaikyti gerus santykius su buvusia žmona. Kadangi ir ji pasirodė pakankamai protinga ir padori, nes išliko normalūs santykiai,  greičiausiai ji greitai ištekės ir paliks jus ramybėje. Bet jei pirmoji sutuoktinė ims isterikuoti ir per daug aktyviai  kišti nosį į jūsų šeimą, jis pats greitai praras norą jai padėti. Vienaip ar kitaip, vienintelė teisinga strategija šiuo atveju yra jūsų vyro supratimas ir priėmimas kartu su jo praeitimi.

Daug kas priklauso ir nuo jūsų santykių su jo vaikais. Neužtenka netrukdyti jam  su jais pasimatyti, idealiu atveju turėtumėte aktyviai dalyvauti jų gyvenime. Pakvieskite juos namo, pavaišinkite ledais ar iškepkite pyragą. Žodžiu, tapkite jiems artimu ir gerbiamu žmogumi. Žinoma, nereikia leisti jiems  atsisėsti ant galvos, nereikia varžytis su jų mama, geriau kartu kurti bendravimo strategiją bei galimybes palaikyti gerus santykius su savo vyro buvusia sutuoktine ir jų vaikais.

Apskritai noriu pasakyti, kad santuoka su išsiskyrusiu vyru turi visas galimybes tapti stipresnė nei santuoka, kuri yra pirmoji abiem. Pirmoji santuoka beveik visada būna didelė klaida. Bet apie tai pakalbėsime kitą kartą.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą