Dabar gyventi kartu nesusituokus teorija labai populiari tarp vyrų, sako visos sąlygos kaip ir oficialioje santuokoje, tik atsakomybės nėra. Archyvo nuotrauka

Kas yra vadinamoji civilinė santuoka arba gyvenimas kartu oficialiai nesusituokus? Tai yra tada, kai moteris laiko save ištekėjusia, o vyras – nevedęs.

 

Viskas kaip ir oficialioje santuokoje, tik atsakomybės nėra

Įsivaizduokite šią gyvenimišką situaciją: mergina 5 metus gyveno susidėjusi. Tarsi ir viskas buvo gerai, bet taip ir nesulakė jo pasiūlymo susituokti. Bet kai tik pasakė jam, kad nesutinka taip toliau gyventi, jis iškart išėjo. O paskui vedė kitą, kurios nepažinojo nė metų!  Ar jūs norėtumėte būti tos pirmosios vietoje? Tikriausiai, ne.

Dabar gyventi kartu nesusituokus teorija labai populiari tarp vyrų, sako visos sąlygos kaip ir oficialioje santuokoje, tik atsakomybės nėra. Labai patogu! Moteris tarnauja vyrui taip pat, kaip ir santuokoje – gamina, skalbia, valo, šildo lovą, lygina marškinius… apskritai, tenkina visus vyrų norus. Taigi, kas iš esmės vyksta? Vyras naudojasi moterimi.

O ką moteris? Ji visą šį laiką kantriai laukė, kol vyras pateiks tą taip branginamą pasiūlymą – pasipirš. Bet bėga mėnesiai, metai, o pasiūlymų kaip nėra, taip nėra. Kodėl?

Tai paprasta, akivaizdu ir aišku: šis vyras nemyli šios moters. Norėtų ją vesti, seniai būtų tą padaręs.  Visi vyrų pasakojimai apie tai, kad gyventi kartu nesusituokus – taip pat yra visavertė šeima, yra ne kas kita, kaip pasakojimai, kaip pudruoti smegenis ir tiesiog pasinaudoti moterimi. Patogu, bet neverta kurti su ja šeimos.

 

Jis tiesiog jautėsi patogiai su ja

Daugelis iš mūsų tikrai prisimins savo pažįstamų situacijas: jie  susipažino, draugavo, o vėliau susituokė. Visiems įdomu, kodėl? Nes vyras myli tą moterį, stipriai ir iš visos širdies. O prieš tai tas kitas vyras su moterimi gyveno penkerius metus ar daugiau, bet ji net negirdėjo užuominos apie tai, kad gal jau laikas sukurti šeimą. Kodėl? Todėl, kad jis nemylėjo jos. Jis tiesiog jautėsi patogiai su ja. Jis, be jokios abejonės, buvo labai dėkingas tai moteriai už tuos metus, kuriuos gyveno su juo, bet dėkingumas nėra meilė. Su dėkingumu toli nenueisi, jis linkęs labai greitai baigtis.

Taigi, mielos merginos, ar esate pasirengusios paaukoti savo jaunystę ir laiką dėl dėkingumo? Labai pagalvokite apie tai, prieš žengdamos tokį žingsnį.

Žinoma, visada pravartu praeiti „bandymo periodą“, norint įsitikinti, kaip kartu sugyventumėte kasdieniame gyvenime ir suprastumėte, kaip iš tikrųjų vienas kitą mylite. Bet jei šis laikotarpis tęsiasi metų metus, tai apie kokią nors meilę neverta ir kalbėti.

 

Psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą