Prieš daugiau nei pora dešimtmečių amerikiečių rašytojos Ellen Fein ir Sherrie Schneider savo vienoje labiausiai perkamoje knygoje „The Rules: How to Capture the Heart of Mr Right“  („Taisyklės: kaip užkariauti p. Righto širdį“)  pateikė patarimus, kaip moteris gali pasiekti savo svajonių vyro palankumą ir širdį. Nuo tada feministinis judėjimas tik dar labiau sustiprėjo, o tokia literatūra gavo „seksistinį“ antspaudą. Tačiau „taisyklės“ vis dar išleidžiamos ir jos randa daug gerbėjų bei pasekėjų.

 

Moko išlikti paslaptingomis bei palaikyti medžiotojo instinktą vyruose

Jau gana seniai  vyro ir moters tarpusavio santykių guru Ellen Fein ir Sherrie Schneider išanalizavo moterų, kurios yra laimingos asmeniniame gyvenime, elgesį. Tai yra tų, kurios paprastai turi daug gerbėjų, sėkmingai susituokė ir buvo laimingos. Žinoma amerikiečių televizijos laidos vedėja Oprah Winfrey pavadino jų šią vieną labiausiai perkamų knygų „Tavo svajonių žmogaus širdies laimėjimo taisyklės“ fenomenu ir du kartus pakvietė autores į savo pokalbių šou.

Tuo tarpu žurnalas „People“ knygą įvertino kaip privalomą skaityti, o blizgūs žurnalai ją pavadino geriausiu leidiniu apie santykius. Knygos autorių tvirtinimu, beveik 30 metų, kai gyvuoja „Taisyklės“ ir  milijonai moterų galėjo pajusti visišką jų poveikį. Tai yra jos patyrė meilės ir pagarbos kupinus santykius, kurie peraugo į laimingą ir tvirtą santuoką.

Atnaujintose „taisyklėse“  rašytojos padeda šiuolaikinėms merginoms ir moterims bendrauti per „Facebook“, „Skype“, SMS ir kt. Ir tuo pat metu moko išlikti paslaptingomis, palaikyti medžiotojo instinktą vyruose, kai aplink juos tiek daug „lengvo grobio“. Skatina kurti šeimas, nors daug kas linkę gyventi nesusituokus ir neskuba prisiimti atsakomybės.

„Vyrai nebijo sunkumų, todėl praranda susidomėjimą, kai šio susidomėjimo objektas – ypač moteris, – per lengvai pasiekiama, – teigė knygos autorės.

„Elkitės su vyru taip, lyg jūs būtumėte jam abejingas“, – ragina Ellen Fein ir Sherrie Schneider. Jų nuomone, būtina sukurti paslapties atmosferą ir priversti vyrą siekti susitikti su merginomis ar moterimis, nes tai dabar yra retenybė.

Anot knygos autorių, „Taisyklės“ yra būdas bendrauti su bet kuriuo vyru (su sąlyga, kad jis pirmą kartą pradėjo pokalbį su jumis asmeniškai ar internete) ir jis yra pasirengęs rimtiems santykiams.

 

Norėdama būti įdomi vyrui, turite būti sunkiai pasiekiama

Taigi, jūsų dėmesiui kai kurios taisyklės, norinčioms turėti savo svajonių vyrą, pagal Ellen Fein ir Sherrie Schneider:

1.Būkite kitokia nei kitos merginos ir atrodykite kitokia nei kitos.

 1. Niekada pirma nepradėkite pokalbio su vyru, niekada pirmoji neskambinkite ir nesiųskite jam žinučių.

3.Niekada nekvieskite vyrų į pasimatymą SMS, per socialinius tinklus ir panašiai.

 1. Palaukite bent keturias valandas prieš atsakydama į pirmąją vyro žinutę ir bent pusvalandį prieš atsakydami į kiekvieną paskesnę žinutę!

5.Po vidurnakčio  niekada neatsakykite į SMS.

 1. Nepriimkite kvietimo susitikti šeštadienį vėliau nei trečiadienį. Nes turinčios ką veikti merginos gyvena įtemptai ir būna užsiėmusios!  Bet jie jus kviečia per vėlai, nepriekaištaukite. Tiesiog pasakykite, kad apgailestaujate, bet esate užsiėmusi.

7.Laikykitės atokiau nuo savo paskyros kuriame nors socialiniame tinkle ir retai skelbkitės.

8.Padarykite save „nematomą“ siunčiant tiesioginius pranešimus.

 1. Net jei jūsų gyvenime nieko nevyksta, neturėtumėte tai pranešti vaikinui, akimirksniu atsakydama į jo žinutes. Kaip ir bet kokio pobūdžio bendravimo atveju, jis turi laukti progos pasikalbėti su jumis. Norint, kad jūs jam būtumėte įdomi, turite būti sunkiai pasiekiama. Todėl neatimkite šios galimybės iš karto atsakydama į jo žinutes ir valandų valandas sėdėdama socialiniuose tinkluose! Atminkite, kad turite savo gyvenimą (mokslus, darbą, draugus, pomėgius, treniruotes ir, tikimės, pasimatymus). Jei vaikinas turi jums daug ką pasakyti ir nori jūsų daug ko paklausti, jis gali tai padaryti per pasimatymą!
 2. Negalima praleisti su juo 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę.

Todėl suteikite jam galimybę dažniau bendrauti per „Skype“ ir pasitelkus kitas vaizdo priemones.

 1. Neskubėkite siųsti vyrui žinučių, net ir sulaukusios šypsenėlių ir mirktelėjimų internetinėse pažinčių svetainėse.
 2. Nemokėkite už vakarienę ir jokiu būdu nesijauskite esančios dėl to skolingos.
 3. Nesusitikinėkite su vedusiais vyrais. Jei jis patinka jums, pasakykite, kad paskambintų tada, kai išsiskirs. Dar geriau, jei sutelktumėte dėmesį į tikrai laisvų vyrų paieškas.

14.Nesusitikite su vyru, kuris daugiau nei vieną kartą atšaukia jūsų pasimatymus.

15.Nesiųskite vyrui nieko, kad po to nebūtų gaila palikti išsiskyrimo atveju.

 1. Venkite vienos nakties sekso ir beprasmių santykių.
 2. Neskubėkite permiegoti su vyru. „Tinkama mergina“ priverčia vaikiną laukti tol, kol jis įsimylės ją. Tiksliau, jos sielą, o ne tik kūną. Kuo ilgiau vilkinsite seksą, tuo ilgiau jis galės planuoti romantiškas pasimatymus ir svajoti apie jus. Vyrai nebijo sunkumų ir nevertina to, kas jiems lengvai ir greitai pasiekiama. Ypač sekso!
 3. Nesusitikinėkite su vyru be įsipareigojimų! Jei jūsų santykiai trunka ilgiau nei metus ir tuo pačiu metu jie yra „teisingi“ (jūs leidote vyrui rodyti iniciatyvą, susitikinėjate su juo ne dažniau kaip 2–3 kartus per savaitę, atsisakėte kartu atostogauti, nesikraustėte gyventi pas jį), labiausiai tikėtina, kad jis  ne tik labai jus pamils, bet ir norės vesti.

19.Bet jei  ir po metų santykių vyras nepasiūlė  tekėti už jo, turėtumėte jam pasakyti, kad esate senamadiško auklėjimo mergina ir neketinate amžinai susitikinėti su juo.  O jei jis pradės teisintis, pasiūlykite pailsėti nuo santykių, apgalvoti viską ir paskambinti, kai jis bus pasirengęs įsipareigoti.

20.Nustokite susitikinėti su vyru, jei jis nepadovanojo romantiškos dovanos per jūsų gimtadienį ar Valentino dieną, ar net pamiršo šias datas.

Nors dabar daugelis minėtų teiginių atrodo gana prieštaringi, reikia pripažinti, kad šiose „taisyklėse“  yra nemažai naudingų dalykų, susijusių su savigarba, nesveikais santykiais ir santykiais su vedusiais vyrais. Bent jau šios taisyklės bus naudingos toms, kurioms pirmoje vietoje yra principai ir savigarba. Taip pat ir naivioms bei patiklioms merginoms, kurios neturi patirties  meilės reikaluose.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą