Kai pasieksite brendimą ir pradėsite gaminti daugiau hormonų, tokių kaip testosteronas, jums pradės augti plaukai daugelyje skirtingų vietų. Archyvo nuotrauka

Brendimas yra gana  painus reikalas ir jums gali būti įdomu visi jūsų kūne vykstantys pokyčiai. Tai visiškai normalu. Faktas yra tas, kad lytinė branda kiekvienam šiek tiek skiriasi. Bet tai nereiškia, kad nėra jokių ženklų, kuriuos reikia sekti. Norėdami jums padėti, sudarėme kelių įspėjamųjų ženklų sąrašą, kurių galite ieškoti, norėdami išsiaiškinti, ar pasiekėte brendimo periodą.

 

Lytinis brendimas keičia balso stygas ir balso garsą

Sėklidės, taip pat žinomos kaip kiaušiniai, gamina tokius dalykus kaip sperma ir testosteronas. Testosteronas yra hormonas, kuris atlieka daugybę skirtingų funkcijų, tačiau taip pat yra vienas iš pagrindinių veiksnių, skatinančių brendimą. Kai sėklidės pradeda gaminti daugiau spermos ir testosterono, jos pradeda didėti.

Galite pastebėti, kad sėklidės padidėja prieš pradedant augti plaukams arba pasikeičiant balsui. Iš tikrųjų kiekvieno žmogaus kūnas yra individualus!

Sėklidėms augant, oda aplink jas pradės keistis. Prieš prasidedant brendimui, oda aplink sėklides, vadinama kapšeliu, yra tanki ir stora. Bręstant, oda tampa silpnesnė ir plonesnė, todėl sėklidės turi daugiau vietos augti.

Kapšelis taip pat gali patamsėti arba pasidaryti rausvas, bet tai yra visiškai normalu, todėl nesijaudinkite, jei pamatysite šiuos pokyčius.

Varpa gali pailgėti ir pastorėti, kai prasideda brendimas, tačiau, kartojame, kad brendimas kiekvienam žmogui yra skirtingas. Taigi, jei jūsų varpa iš pradžių nepadidėja, nesijaudinkite dėl to. Tai įvyks laikui bėgant.

Kai  iš varpos išsiskiria sperma, tai taip pat žinoma kaip ejakuliacija. Brendimo metu miegant kartais gali prasidėti ejakuliacija. Paprastai tai  nustoja laikui bėgant, tačiau kartais tai gali šiek tiek erzinti. Nesijaudinkite. Tai yra gerai!

Deja, bet negalėsite sustabdyti „šlapių sapnų“, nes jie nutinka miegant. Atkreipkite dėmesį į plaukus, kurie pradeda augti aplink varpos apačią. Vienas iš pagrindinių brendimo požymių yra stori, garbanoti plaukeliai, žinomi kaip gaktos plaukai. Jis pradės augti aplink varpos pagrindą arba apačią ir aplink kapšelį.

Bręstant plaukai auga ir kitur. Kai pasieksite brendimą ir pradėsite gaminti daugiau hormonų, tokių kaip testosteronas, jums pradės augti plaukai daugelyje skirtingų vietų. Gali atsirasti plaukų ant veido (ir gali tekti pradėti skustis), pažastyse ir tokiose vietose kaip nugara, kojos ir rankos.

Kai kurie berniukai gali turėti daug kūno ir veido plaukų, o kiti – ne.

Lytinis brendimas keičia balso stygas ir balso garsą. Vienas labiausiai varginančių dalykų, kurie gali nutikti sulaukus brendimo, yra tai, kad jūsų balsas retkarčiais gali šiek tiek girgždėti ir spragsėti. Taip yra todėl, kad brendimo metu jūsų balso stygos tampa ilgesnės ir storesnės, todėl jūsų balsas tampa gilesnis. Nors iš pradžių tai gali būti nejauku, galiausiai išgirsite gilų, suaugusio vyro balsą.

Paprastai balsas trūkinėja arba lūžta keletą mėnesių, kol nustos skleisti juokingus garsus.

Įdomus faktas: brendimo metu  atsiranda Adomo obuolys, pasikeitus balso stygoms!

 

Stenkitės nelyginti savo kūno su kitais ir per daug dėl to nesijaudinkite

Viena iš labiausiai varginančių brendimo dalių yra spuogai. Dėl visų naujų hormonų kūne ant odos gali išsiskirti daugiau riebalų,  kurie užkemša poras ir atsiranda spuogai. Todėl, jei pastebėjote, kad staiga atsirado spuogų ant veido ar nugaros, tai gali būti ženklas, kad pasiekėte brendimą.

Galite sumažinti spuogus tinkamai prižiūrėdami odą. Nusiplaukite veidą bent kartą per dieną ir naudokite valiklius, skirtus kovai su spuogais.

Brendimas gali pradėti keisti visą jūsų kūną. Nuo 10 iki 16 metų pradėsite augti – kartais labai greitai! Jūsų rankos, kojos, plaštakos ir pėdos kartais gali augti greičiau nei likęs kūnas, bet ilgainiui susilygina. Augimo šuoliai yra aiškūs požymiai, kad brendimas skatina jūsų kūno pokyčius.

Jūsų krūtinė, rankos ir pečiai gali pradėti didėti. Visi hormonai, atsirandantys bręstant, taip pat veikia jūsų kūną, ypač testosteroną. Kol nepasieksite brendimo, neturėsite stiprių raumenų. Bet jei pradedate pastebėti, kad jūsų krūtinė, kojos, nugara ir pečiai tampa vis didesni ir stipresni, tai yra ženklas, kad pasiekėte brendimą.

Kai kurie berniukai gali staiga priaugti daug raumenų, o kiti gali priaugti tik šiek tiek svorio. Stenkitės nelyginti savo kūno su kitais ir per daug dėl to nesijaudinkite. Tai nereiškia, kad jums kažkas negerai, jei kurį laiką nepriaugote daug raumenų. Tai vadinama ginekomastija ir yra visiškai normalu. Maždaug pusei berniukų gali išsivystyti laikinas krūties audinys. Nors tai gali kelti jums nepatogumų, tai normalu ir paprastai praeina greičiau nei per 6 mėnesius. Nesijaudinkite, jei po speneliais jaučiate skausmą ar patinimą. Tai tiesiog reiškia, kad jūs pasiekėte brendimą!

Prireikus, galite pasikonsultuoti su gydytoju. Jis pasirūpins, kad viskas būtų tvarkoje ir nieko rimtesnio neatsitiktų.

Net jei jums daugiau nei 14 metų ir dar nepasiekėte brendimo, tai nebūtinai reiškia, kad  su jumis kažkas negerai.

„YouTube“ vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą