"YouTube" stopkadras

Panašu, kad populiarus  moksleivių žaidimas „Gacha Life“ nurungė „YouTube“ ir „TikTok“. Žaidėjai, padedami animacijos redaktoriaus, kuria savo filmus ir serialus, „užbaigia“ praleistas „Romantikos klubo“ scenas ir renka milijonus peržiūrų. Mes išsiaiškinome, kokį turinį kuria jauni scenaristai ir režisieriai ir kodėl tėvai prieš tokį pomėgį.

 

Jaunasis režisierius gali redaguoti savo personažą

Amerikiečių studija „Lumine“ sukūrė  žaidimą „Gacha Life“  dar 2018 metais.  Tačiau populiarumo viršūnę tarp  moksleivių pasiekė 2021 metais. Animacinio žanro žaidimą galima naudoti „Android“ ir „iOS“ mobiliuosiuose įrenginiuose bei kompiuteryje, reitingas yra 9+, todėl lengva nustatyti, kad pagrindinė auditorija yra moksleiviai.

„Gacha Life“ jaunieji žaidėjai ne tik aprengia ir puošia savo personažus, bet ir perkelia juos iš vienos vietos į kitą. Naudodami integruotą animacijos redaktorių, jie gali sukurti pilnaverčius vaizdo įrašus, surinkusius milijonus peržiūrų „YouTube“.

Viena iš patraukliausių funkcijų turtingą vaizduotę turintiems moksleiviams yra modulis, skirtas sukurti savo norimą herojų, kur galima parinkti jam drabužius ir redaguoti jo išvaizdą: akių formą, šypseną, odos spalvą.

Žaidėjas perkelia gautą portretą į „Gyvenimo“ režimą, kuriame yra apie šimtą NPC (ne žaidėjo simbolių), arba į „Studiją“, kur pasirinkta animacinių klipų dekoracija. Norint sukurti norimą „atmosferą“, vietą lengva įrengti naudojant dešimtis objektų, dedamų į specialų skirtuką, taip pat pasirinkti foną, pavyzdžiui, parką ar mokyklą.

Tuo pačiu režimu jaunasis režisierius gali redaguoti savo personažą: keisti pozas, veido išraiškas ir pridėti emocijų. Gautas rezultatas gali būti peržiūrimas, o po to parengti kitą sceną. Galų gale iš nuotraukų serijos susidaro animaciniai vaizdo įrašai, kurie patalpinami „YouTube“ ir „Tiktok“. Redaktoriaus dėka galite „surinkti“ savo animacinį vaizdo įrašą vos per kelias valandas, o moksleiviai mielai pasinaudojo šia galimybe.

Kadangi „Gacha Life“ leidžia žaidėjams kurti savo filmą, jo populiarumas gerokai viršija žaidimus. Moksleiviai kuria  įvairių istorijų ciklus, kurių epizodai kartais trunka 40 minučių, suburia darbo komandas „YouTube“ kanaluose ir gauna šimtus tūkstančių „TikTok“ „patinka“ už jų kūrinių ištraukas.

Vaikų pomėgių mastą „Gacha Life“ galite įvertinti pažiūrėję vieno populiariausių animacinių vaizdo įrašų autorių Yumeko kanalą. Jis turi daugiau nei 900 tūkstančių prenumeratorių, o jo vaizdo įrašai renka milijonus peržiūrų.

 

Daugelį autorių domina mistika, neįprasti siužeto vingiai ir veikėjų charakteriai

Pagrindiniai siužetai skirti standartinėms paauglių problemoms: santykiams su tėvais ir bendraamžiais, pirmajai meilei ir kivirčams su draugais. Tačiau, nepaisant to, kad animacijos redaktoriuje „Gacha Life“ nėra bučinių į lūpas, moksleiviai sugeba sukurti vaizdo įrašus su 18+ turiniu. Nevaikiškos temos atskleidžiamos dialoguose, o seksas vaizdo įrašuose dažnai baigiasi scena, kurioje personažai tiesiog guli lovoje.

Deja, bet smurto tema taip pat  gana paplitusi. Daugelyje scenų veikėjai vienas kitą muša ar net žudo. Galima pamatyti kardą ar pistoletą.

Tačiau neturėtumėte suvokti „Gacha Life“ sukurtų filmų ir televizijos laidų vien kaip vaikams nepriimtino turinio. Daugelį autorių domina mistika, neįprasti siužeto vingiai ir veikėjų charakterių atskleidimas.

Pavyzdžiui, vieno filmo pagrindinis veikėjas kenčia nuo viduriavimo. Tačiau jis yra priverstas būti viešose vietose, nes jo darbas yra priimti svečius viešbutyje. Jis turi parodyti jiems, kur apsigyventi, ir tuo pačiu gerti tabletes, kurios šiek tiek stabdo viduriavimą ir neleidžia jam „mirti iš gėdos“.

„Gacha Life“ padeda  ir kito populiaraus žaidimo – „Romantinio klubo“ gerbėjams. Tie, kuriems trūksta interaktyvių meilės istorijų, kuria animacijos redaktoriaus tęsinius. Pavyzdžiui, vienas jaunųjų režisierių ir scenaristų  „TikToke“ parodė Lajos ir Drakulos išsiskyrimo sceną.

Apskritai „YouTube“ ir „Tiktok“ yra daug nekaltų ir vaikiškų vaizdo įrašų, sukurtų naudojant „Gacha Life“. Tačiau populiarėjant televizijos laidoms, kuriose girdimi keiksmažodžiai,  rodomas „seksas“ ir smurtas, tėvai neigiamai vertina žaidimą.

„Mano dukra žaidė. Nepatingėjo keltis ketvirtą ryto,  kur jos jau laukė SMS su užduotimis. Tarp jų įsakymas žiūrėti tik siaubo filmus ar apie smurtą. Žaidimas sukurtas kaip sekta. Visiškas tėvų nepripažinimas … Siaubingas žaidimas! – parašė vienas gimdytojų savo socialinio tinklo paskyroje.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą