„Geri šeimos ryšiai, o ypač kalbant apie seksualines problemas, yra susiję su atsakingesniu elgesiu. Apskritai atrodo, kad tėvai neįvertina savo poveikio. Būtina pastūmėti tėvus į teisingą elgesio strategiją, susijusią su šia problema“, - sakė dr. seksopatologas Jeanas Yvesas Frappieras. Archyvo nuotrauka

Paaugliai labiau linkę žiūrėti ir klausyti tėvų nuomonės ar patarimų, o ne bendraamžių, kai kalbama apie seksą, rodo apklausa. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 45 proc. paauglių savo tėvus laiko sektinu sekso pavyzdžiu, rašo „The Hindustan Times“.

 

Geriau suvokia lytiniu keliu plintančių ligų riziką ir pasekmes

Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad tik 32 proc. paauglių ėmė pavyzdį iš savo draugų, o 15 proc. bandė kopijuoti įžymybių elgesį.

Apklausa, kurioje dalyvavo 1 139 paauglių motinos ir 1 171 respondentas nuo 14 iki 17 metų amžiaus, taip pat parodė, kad daugelis paauglių, kurie į savo tėvus žiūri kaip į sektinus pavyzdžius, gyvena šeimose, kuriose atvirai kalbama apie seksualumą. Be to, šie paaugliai geriau suvokia lytiniu keliu plintančių ligų riziką ir pasekmes.

„Geri šeimos ryšiai, o ypač kalbant apie seksualines problemas, yra susiję su atsakingesniu elgesiu. Apskritai atrodo, kad tėvai neįvertina savo poveikio. Būtina pastūmėti tėvus į teisingą elgesio strategiją, susijusią su šia problema“, – sakė dr. seksopatologas Jeanas Yvesas Frappieras.

Taip pat  ir kiti tyrėjai sugriovė mitą, kad paaugliai neseka savo bendraamžių, kaip paprastai buvo manoma.  Oregono universiteto mokslininkai nustatė, kad kai vaikas patiria bendraamžių spaudimą daryti amoralius poelgius, jų smegenys išsiugdo gebėjimą atsispirti raginimui elgtis rizikingai, rašo Daily Mail“.

 

Teiginys prieštarauja ankstesnėms išvadoms

Prie tokių išvadų ekspertai priėjo išmatavę 24 mergaičių ir 14 berniukų smegenų veiklą, kai jiems buvo 10 ir 13 metų.

Mokslininkai  taip pat nustatė, kad skyrybų atveju, abu tėvai visam laikui pablogins vaiko akademinius rezultatus. Ekspertai priėmė nuosprendį: tokie vaikai gali niekada nepasivyti savo bendraamžių, turinčių pilnavertes šeimas, nes vaiką užvaldo nerimas, vienatvė ir liūdesys. Reikia pasakyti, kad šis mokslininkų teiginys prieštarauja ankstesnėms išvadoms, kad vaikai iš tikrųjų nerodo neigiamo skyrybų poveikio požymių.

Tačiau tėvai neretai neteisingai vertina paauglių susidomėjimą seksu.  Naujas Šiaurės Karolinos valstijos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad daugelis tėvų mano, jog jų vaikai nesidomi seksu, rašo „The Times of India“. „Apklausti tėvai retai galvoja apie savo vaikus kaip apie subjektus, kurie nori būti seksualiai aktyvūs. Kartu jie mato, kad paaugliai bendraamžiai itin susitelkę į lyčių santykių problemą“, – sakė tyrimo vadovė, dr. Sinikka.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą