„Štai ji – tikroji pagyrimo galia! Man patinka greito maisto restoranai. Bet aš negaliu pakęsti to, kai pasakau „ačiū“, o padavėjai  atsako „į sveikatą“. Suprantu, kad „į sveikatą“ yra standartinio „prašom“ pakaitalas, tačiau kadangi taip sako visi šios įstaigos darbuotojai, jų „į sveikatą“ skamba kaip šabloninė frazė, o ne nuoširdus palinkėjimas“, – rašoma straipsnyje „ Start Using 2 Words Instead of ‘Thank You’ and You Can Strengthen Relationships, Reduce Stress, and Savor Positive Experiences“. („Pradėkite vartoti du žodžius, vietoje „ačiū“ ir galėsite sustiprinti ryšius, sumažinti stresą ir mėgautis teigiama patirtimi“).

 

Padėkojus, paskambino 50 proc. daugiau potencialių fondo aukotojų

„Deja, bet tas pats pasakytina ir apie „ačiū“. Man atrodo, kad žodis „ačiū“ būtų tinkamesnis atsakymas, ypač dėl to, kad kartais sakau „ačiū“, net kai visai nejaučiu įvertinimo ar dėkingumo. Galų gale žmonės laukia, kad pasakysime jiems ačiū. Ir tai reiškia, kad šis žodis neturi jokios įtakos tam, kuriam jį sakome. Bet kokie du žodžiai gali būti dar galingesni už šį? Atsakymas paprastas: „Esu dėkingas“.

Tyrėjai Francesca Gino ir Adamas Grantas atliko eksperimentą, kurio metu viena labdaros fondo savanorių grupė negavo jokios padėkos už sunkų darbą renkant lėšas, o antrajai buvo pasakyta: „Mes esame labai dėkingi už jūsų indėlį į mūsų bendrą ir svarbų reikalą“. Poveikis įvyko akimirksniu: tiems, kuriems buvo padėkota, paskambino 50 proc. daugiau potencialių fondo aukotojų.

Tyrimo rezultatai yra labai vertingi, nes jie tiesiogiai sieja motyvaciją ir galutinį rezultatą (jei jūsų tikslas yra padidinti darbuotojo darbo našumą, tada frazė „aš vertinu“ yra labai veiksminga priemonė.) Be to, mokslininkai taip pat nustatė, kad išreiškiant vertinimą, žmonėms padeda  mėgautis gyvenimo džiaugsmais, susidoroti su stresu, sėkmingai užmegzti santykius.

Būtent šie du paprasti žodžiai, turintys didžiulę galią.

 

Pripažinimas yra puikus atlygis už jūsų pastangas

Pagalvokite ir  apie tai, kas nutinka išgirdus nuoširdaus pagyrimo žodžius. Pripažinimas yra puikus atlygis už jūsų pastangas ir pasiekimus, skatina pavyzdingą elgesį, didina savivertę ir pasitikėjimą savimi. Taip pat skatina motyvaciją ir palaiko entuziazmą. Jūs pats pradedate vertinti ne tik savo kūrybą, bet ir save.

Tas pats nutinka, kai pripažįsti kito žmogaus laimėjimus. Nuoširdus ir apgalvotas pagyrimas (ne tai, ką turite pasakyti, bet tai, ką tikrai jaučiate) yra labai svarbus asmeniui, kuriam tai sakote. Be to, tai pagerina ir jūsų nuotaiką, nes žmogui visada malonu žinoti, kad savo žodžiais jis sugebėjo pakeisti kažkieno gyvenimą.

Pabandykite. Užuot pasakę „ačiū, kad užsilaikėte iki vėlumos, norėdami baigti darbą“, pasakykite, kad esate labai dėkingas ir paaiškinkite priežastį. Pavyzdžiui: „Esu labai dėkingas, kad vakar nusprendėte pasilikti. Jūs išgelbėjote mane nuo įniršusio kliento skambučio“. Pagirti ką nors apskritai taip pat nėra blogai, tačiau pagirti už ką nors konkrečiai yra daug geriau.

Nereikia nė sakyti, kad kažkas padarė gerą darbą. Paaiškinkite jam, kuo tai išreikšta. Šis gestas ne tik sulauks teigiamo atsakymo, bet ir parodys žmogui, kad pastebite jo darbą.

 

Šaltinis: inc.com

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą