Jei dar nežinote, kas esate – ryto ar vakaro žmogus, pradėkite nuo chronotipo testo: jis padės nustatyti jūsų „charizmos viršūnės“ valandas. Archyvo nuotrauka

Indianos ir Vašingtono universitetų mokslininkai išsiaiškino, kad charizma siejama su žmogaus bioritmais – laikrodžiu, reguliuojančiu miegą, pažinimo funkcijas ir nuotaiką. Jie išsiaiškino, kad tie, kurie prabunda anksčiau, tai yra „vieversiai“ – daug žavesni būna ryte, o „pelėdos“ – vakare, rašo  CNBC su nuoroda į tyrimą.

 

Kitaip tariant, jei norite ką nors sužavėti savo charizma, pirmiausia turite įsitikinti, kas jūs – „vieversys“ ar pelėda“. Todėl mokslininkai siūlo pradėti nuo paprasto klausimo sau: esate „nakties“ ar „dienos“ žmogus?

„Charizmos lygis kinta visą dieną, todėl tai nėra unikali savybė, su kuria mes gimstame – charizmos galima išmokti“, – CNBC sakė tyrimo bendraautoris ir Indianos universiteto Kelly verslo mokyklos docentas Cristiano Guarana.

Anot jo, jei dar nežinote, kas esate – ryto ar vakaro žmogus, pradėkite nuo chronotipo testo: jis padės nustatyti jūsų „charizmos viršūnės“ valandas. „Galite planuoti savo dieną ar tvarkaraštį, atsižvelgdami į charizmos viršūnes“, – pabrėžė Guarana.

Pats Guarana save laiko ryto žmogumi, todėl dažniausiai svarbiausius susitikimus skiria ryte. „Antrą dienos pusę palieku tam, kas nereikalauja daug pastangų“, – sako jis.

Pasak Guaranos, tyrimui atlikti mokslininkai naudojo chronotipo testą. Jie suskirstė 131 kolegijos  studentą į rytinių „vieversių“ ir naktinių „pelėdų“ grupes.

Tada mokslininkai atsitiktine tvarka paskyrė abiejų grupių dalyvius, kad jie sakytų savo baigimo kalbas septintą ryto arba vėlai vakare. Buvo paskirti specialūs stebėtojai, kurie ir įvertino kalbas pagal tai, kaip jos buvo įkvepiančios.

Tyrėjai nustatė, kad anksti besikeliantys žmonės daugiau įkvepiančių kalbų pasakė ryte 7 val., o „pelėdos“ įtikinamiau kalbėjo vakare.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą