partnerių nuotrauka

Nors kiekvieno žmogaus kūno temperatūra gali skirtis,  bet standartinė 36,6 ° C  – laikoma norma. Vis dėlto tam tikrų kūno sričių vietų temperatūra skiriasi – būna mažesnė arba didesnė.

Beje, šios vietos skirtingų lyčių atstovams  taip pat yra skirtingos. Taigi, kuri moters kūno vieta yra šilčiausia ir kodėl?

 

Kūnas  sugeba pats apsisaugoti nuo daugumos grybelinių ligų

Norėdami suprasti tokio reiškinio, kaip padidėjusios kai kurių kūno dalių temperatūros svarbą, pirmiausia turite suprasti, kad reikia išlaikyti tokius pastovius rodiklius kaip 36,6. Yra, pavyzdžiui, šaltakraujai organizmai, kurie gana gerai jaučiasi savo aplinkoje. Be to, jie neišnaudoja tiek energijos kūnui šildyti. Pavyzdžiui, pitonas, kurio svoris yra maždaug lygus žmogaus svoriui, sunaudoja 30 kartų mažiau kalorijų. Kad mūsų kūno temperatūra būtų pastovi bent 36,6 ° C, organizmas turi pagaminti daug daugiau energijos. Todėl  vadinamieji šilto kraujo gyvūnai ėda daug dažniau ir daugiau.

Atrodytų, kad tokie temperatūros rodikliai yra ypač nepalankūs gyviems organizmams. Tačiau viskas nėra taip paprasta. Ir šis mechanizmas yra nepaprastai svarbus tiek žmonėms, tiek kitiems šilto kraujo gyvūnams.

Tai pirmiausia lemia apsauginės funkcijos. Taigi, kūnas apsisaugo nuo daugumos grybelinių ligų. Mokslininkai nustatė, kad mažiau nei 1/3 4082 esamų grybų rūšių sugeba išgyventi esant 37 ° C temperatūrai.

Apie 5 proc. gali daugintis esant 41 ° C temperatūrai. Štai kodėl paukščiai, kuriems ši temperatūra yra normali, labai retai kenčia nuo grybelinių infekcijų. Ko negalima pasakyti apie platipus, kurie nėra šiltesni nei 32 ° C.

 

Taip organizmas apsaugo gyvybiškai svarbius organus

Šikšnosparniai taip pat dažnai serga „baltosios nosies“ liga. Šie sutvėrimai neišgyvena esant aukštesnei nei 20 ° C temperatūrai. O labiausiai veikia varliagyvius ir roplius.

Žmonės nėra paveikti šių infekcijų dėl aukštesnės temperatūros. Tačiau yra dar vienas paaiškinimas, kodėl išlaikomas būtent šis šiluminis režimas.

Visuose organizmuose yra apie 80 proc. vandens, kuris taip pat kaupia kūno šilumą. O vanduo pašyla daug greičiau ir lengviau, kai temperatūra yra nuo 36 iki 42 ° C, todėl gyvūnai ir žmonės palaiko šį lygį.

Šiltesnės vietos buvimas ant moters kūno yra susijęs su tomis pačiomis priežastimis. Taip organizmas apsaugo gyvybiškai svarbius organus.

Mokslininkai nustatė, kad šilčiausia moters kūno vieta yra pilvas. Mat jis apsaugo vidaus organus, kurie yra tokie svarbūs  vaisiaus išnešiojimui ir gimdymui.

Be to, tai padeda apsaugoti reikiamas kūno dalis nuo hipotermijos ir infekcijos. Šiuo požiūriu moteris yra apsaugota šiek tiek geriau nei vyras.

 

 

parengta pagal „Journal of women‘s health“

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą