Jei jūsų atlyginimas padvigubės, tarkime, iki 150 tūkst. JAV dolerių per metus, jūsų racionalus savo gyvenimo kokybės įvertinimas padidės. Tačiau dvigubas atlyginimas nebūtinai teikia džiaugsmo kasdieniame gyvenime. Archyvo nuotrauka

Dažnai girdime: „už pinigus negalima nusipirkti laimės“,  bet ką daryti, jei tam tikra pinigų suma iš tikrųjų gali padaryti jus laimingesnį? O ar žmonės nesijaučia nelaimingi sužinoję, kad kolega, su kuriuo dirba tą patį darbą, uždirba daugiau? Pinigai (ar jų trūkumas) gali bent jau  trumpam suteikti  džiaugsmo (ar nevilties).

 

Darbo užmokesčio klausimas aktualesnis moterims

Prieš kiek laiko keli įtakingi verslo socialinių tinklų svetainės „LinkedIn“ vartotojai išsakė savo nuomonę, kiek pinigų reikia, norint būti laimingais ir kodėl atlyginimai neturėtų būti slepiami.

„Yra labai nedaug žmonių, kurie mėgsta kalbėti apie savo atlyginimą, ypač tie, kurie tikrai uždirba didelius pinigus, – rašo „Fusion“ redaktorius Feliksas Salmonas savo straipsnyje. –  Kadangi įmonėms paprastai vadovauja žmonės, kurie uždirba daug pinigų, tai lemia darbo užmokesčio slaptumo kultūrą“.

Anot Salmono,  yra kelios stebinančios priežastys pašalinti paslapties aurą iš atlyginimų temos. „Toks slaptumas iš esmės padeda bet kuriai organizacijai, – sakė jis. – Mat sunkiau reikalauti pakelti atlyginimą, kai nežinai, kiek kitas gauna“.

Kita vertus, darbo užmokesčio klausimas aktualesnis moterims, kurioms sunkiau prašyti pakėlimo nei vyrams. „Žinia, neretai nutinka taip, kad vyrai slapta prašo pakelti ir taip pat slapta jį gauna, o moterys to nedaro. Tai ir padeda paaiškinti (bent jau iš dalies) kodėl vyrai uždirba daugiau nei moterys “, – sako Salmonas.

Be to, atlyginimų paslapties šydas yra puikus būdas vadovams (sąmoningai ar ne) atskirti labiausiai mėgstamus darbuotojus nuo ne taip mėgstamų.

Dar daugiau. Ne visi  įmonės darbuotojai turi didžiulę paskatą gaišti daug laiko ieškant darbo kokioje nors kitoje įmonėje, net jei jie yra labai patenkinti dabartine vieta.

„Jei dirbate įmonėje, kurioje visi žino, kas ir kiek uždirba, tada jums labai lengva suprasti, kaip viskas organizuota. Jūs galite lengvai suprasti, kas čia yra „ žvaigždės“, kokie įgūdžiai ir talentai yra skatinami”, – sakė jis.

Be to, kadangi vadovybė supranta, kad kiti kažkaip viską sužinos, yra daug mažesnė tikimybė sudaryti antrinius susitarimus tarp tų, kurie šiandien dažniausiai matomi daugumoje bendrovių.

 

Yra tam tikros lubos, po kurių pinigai nustoja teikti laimę

Tuo tarpu rinkodaros specialistas ir knygų apie verslumą bendraautorius Bruce‘as Kazanoffas sakė, kad galbūt pinigai vis tiek gali nusipirkti laimę. Arba už tam tikrą pinigų sumą. Bent jau būtent tokią išvadą galima padaryti perskaičius Prinstono universiteto atliktos apklausos rezultatus, kurioje dalyvavo 450 tūkst. žmonių.

Tyrimai parodė, kad emocinė gerovė yra visiškai pasiekiama, kai vidutinės metinės pajamos siekia apie 75 tūkst. JAV dolerių. Bet ne daugiau.

„Kitaip tariant, yra tam tikra riba, tam tikros lubos, po kurių pinigai nustoja teikti laimę, –  rašo Kazanoffas savo straipsnyje, paskelbtame kaip „LinkedIn“ įrašas.  – Intuityviai spėju, kad taip turėtų būti. Jei asmuo negali sau leisti turėti padorų būstą, ar neturi pakankamai pinigų šeimai išmaitinti, papildomos pajamos žymiai pagerins jo padėtį“.

Tačiau  per apklausą taip pat paaiškėjo, kad labai retais atvejais žmonės laimingiausiomis gyvenimo akimirkomis laiko tas, kai jie turėjo daugiausiai pinigų.

Bruce‘as Casanoffas  taip pat pabrėžė, kad tyrėjai atsižvelgė į gerovės laipsnį, o ne į gyvenimo kokybę apskritai. „Jie sulygino emocinį gerovės jausmą su„ laimės “sąvoka. Šis jausmas apima emocijas, kuriomis mes suvokiame kasdienį gyvenimą – tarp jų gali būti džiaugsmas, liūdesys,  malonumas, smalsumas, vienatvė“, – rašo jis.

Anot jo, jei  jūsų atlyginimas padvigubės, tarkime, iki 150 tūkst. JAV dolerių per metus, jūsų racionalus savo gyvenimo kokybės įvertinimas padidės. Tačiau dvigubas atlyginimas nebūtinai teikia džiaugsmo kasdieniame gyvenime.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą