Jei susidursite su juoduoju lokiu, kelkite kuo daugiau triukšmo ir sudarykite įspūdį, kad esate labai didelis ir stiprus. Jei susidursite su ruduoju lokiu, pradėkite lėtai atsitraukti. Niekada nebėkite ir neatsukite nugaros

Ne visi įprasti išgyvenimo patarimai iš tikrųjų yra tokie naudingi. Žinovai tvirtina, kad daugelis jų gali padaryti daugiau žalos nei naudos, todėl sveikas  ir racionalus protas bei faktų patikrinimas visada turėtų būti pirmoje vietoje. Džiaugiamės galėdami pasidalinti su jumis nuostabiais išgyvenimo patarimais ir išsklaidyti kai kuriuos paplitusius mitus!

 

Jei susidurtumėte su lokiu, kuo greičiau bėkite šlaitu žemyn

Beje, tai gali būti ne tik mitas, bet kažkas, ką žmonės gali laikyti tiesa po to, kai per televizorių pamatė, kaip žmonės gelbėjami iš vandens.  Jei išgelbėsite skendusį žmogų, jam vis tiek reikia kuo skubiau vykti į ligoninę, net jei jis tuo metu yra sausumoje.

Plaučiai yra padengti slidžia, gleivėta medžiaga, vadinama paviršinio aktyvumo medžiaga. Tai savotiškas lubrikantas, neleidžiantis jiems suirti. Jei į plaučius pateko daug vandens, tikėtina, kad jis išplovė paviršinio aktyvumo medžiagą. Todėl plaučiai gali žūti bet kurią akimirką ir sumažėja jų gebėjimas absorbuoti deguonį. Todėl nukentėjusiajam pirmiausiai reikia daug deguonies.

Tai reiškia, kad tikrai nereikia (ir tikriausiai neturėtumėte) laukti 48 valandų, kad praneštumėte apie skendusį žmogų. Šios pirmosios valandos yra kritinės, todėl nedelsdami praneškite apie tai.

Kita ne tiek išgyvenimo mitas, kiek dažna klaida, kurią gali padaryti stovyklautojai, iškylaujantys gamtoje. Niekada nenaudokite akmenų, kurie yra upės vagoje ar šalia jos, laužui. Niekada. Daugelyje akmenų yra mažyčių vandens dalelių, kurios, kaitinant ugniai, virsta sprogmenimis. Tai yra, kai vanduo įkaista ir virsta garais, kurie greitai plečiasi, gali po to sprogti. Žmonės mėgsta upių uolenas, nes jos yra lygios ir atrodo šauniai, tačiau jos yra beprotiškai pavojingos.

Jei susidurtumėte su lokiu, kuo greičiau bėkite šlaitu žemyn. Mat jis negali bėgti žemyn. Tačiau atminkite, kad lokys gali bėgti per medžius siaubingu greičiu. Nors juodojo lokio atakos yra neįtikėtinai retos ir dažniausiai kyla tik iš alkanų ir (arba) agresyvių patinų. Jei kažkas ar jūs juos išgąsdinsite, jie nuvarys savo jauniklius į medį ir saugos juos apačioje. Tada jūsų nepuls.

Jei susidursite su juoduoju lokiu, kelkite kuo daugiau triukšmo ir sudarykite įspūdį, kad esate labai didelis ir stiprus. Jei susidursite su ruduoju lokiu, pradėkite lėtai atsitraukti. Niekada nebėkite ir neatsukite nugaros. Jei lokys ruošiasi jus pulti ir nieko negalite padaryti, atsigulkite ant pilvo, rankas  į šonus ir apsimeskite negyvu. Jie dažniausiai puola nustebę ar grasinami. O jei  grėsmės nebėra, didesnė tikimybė, kad jis judės toliau savo keliais.

Jei vairuodami įstrigote / pasiklydote pūgoje,  nelipkite iš automobilio. Jūs tiesiogine prasme jau esate prieglaudoje. Tai saugu. Apsnigtą automobilį lengviau pastebėti nei apsnigtą lavoną.

Be to, nelaikykite užvesto variklio, nes pūga užkimš išmetamųjų dujų vamzdį ir jūs užsnūsite… visam laikui. Bet jei nepaisysite šių veiksmų ir eisite į sniego audrą, nes jūsų krypties pojūtis yra „nepriekaištingas“, nenusivilkite nė vieno drabužių sluoksnio! Nepaisant to, kad jums bus karšta. Taip nutinka dėl kalorijų deginimo. „Šilumos“ pojūtis  reiškia kūno temperatūros sumažėjimą. Jei vis dar esate sveiko proto, grįžkite ir eikite tiesiai į automobilį. Ir palaukite gelbėtojų.

Jei klajojate dykumoje ir galvojate, ar augalus ir vandenį saugu valgyti ir gerti, stebėkite, ką daro gyvūnai. Jie parodys jums saugius augalus ir vandenį. Tačiau verta prisiminti, kad daugelis gyvūnų evoliucionavo norėdami valgyti mums nuodingus arba neturinčius maistinės vertės. Pavyzdžiui, grifai.

Tvenkinio vanduo dažniausiai yra baisus pasirinkimas – gerkite tai, ką turite, kol baigsis. Išnaudokite šį laiką su geru hidratacijos lygiu, kad įvertintumėte situaciją ir padarytumėte teisingą pasirinkimą. Esant dehidratacijai, labai greitai sumažėja gebėjimas priimti sprendimus ir fizinis darbingumas. Pirmieji sprendimai, kuriuos priimate supratę, kad atsidūrėte išgyvenimo situacijoje, yra kritiški ir duoda ilgalaikius dividendus.

 

Taip pat negerkite kaktuso vandens

Dauguma išgyvenimo situacijų išsisprendžia per 72 valandas, o daugelis žygeivių randami negyvi dykumoje su pilnais buteliais vandens.

Taip pat negerkite kaktuso vandens, jis yra negeriamas ir gali sukelti vėmimą / viduriavimą, dėl kurio gali padidėti dehidratacija.

Tikriausiai dauguma žmonių tai žino, tačiau jei vis dėlto kenčiate nuo viduriavimo, reikia ne tik gerti vandenį, bet ir daugiau, nes taip pat netenkate daug druskų/elektrolitų, o jų nepapildymas gali sukelti rimtų pasekmių.

Namuose į litrą vandens įberkite 6 arbatinius šaukštelius cukraus ir pusę šaukštelio druskos. Skonis nebus puikus, bet galite pridėti kitų skonių, kad jį užmaskuotų, pavyzdžiui, citrinos sulčių ar ko nors panašaus ir pasiimkite į kelionę.

Jei pateksite į miško gaisrą, galite išgyventi radę didelę įdubą ar urvą ir laukdami, kol liepsnos frontas praeis. Bet jūs galite mirti nuo uždusimo, nes ugnis sunaudos visą deguonį. Jūs turite daug didesnę galimybę paslysti per liepsnos priekį. Saugokite akis, veidą ir ypač kvėpavimo takus, uždenkite kuo daugiau odos. Svarbiausia yra apsaugoti akis, burną ir nosį. Pasirinkite liniją, kurioje yra mažiau kliūčių ir kur ugnis degs ne taip intensyviai. Užmerkite akis, giliai įkvėpkite ir bėkite. Tokiais atvejais daug žmonių bando įkvėpti vos patekę į ugnį, todėl turite to nedaryti, nes kitaip įkvėpsite per karšto oro, akimirksniu išpūsite plaučius ir nuskęsite savo skystyje.

Nevalgykite nieko žalio. Jūs tikrai turėtumėte pabandyti bent apkepti žuvį, kurią ką tiktai pagavote. Net jei tai įvyks ant atviros ugnies kelias minutes!

Išgėrus alkoholio, pajuntate šilumos antplūdį, nes išsiplečia veido ir galūnių kraujagyslės, tačiau dėl to aplinkoje prarandate daugiau šilumos, todėl greičiau galite nukentėti  nuo hipotermijos.

Neriškite virvės aplink juosmenį ir nepasikliaukite ja, galvodami, kad ji išgelbės jus nuo kritimo. Žinoma, tai gali neleisti atsitrenkti į žemę, tačiau vis tiek galite pažeisti vidaus organus ir susilaužyti nugarą. Diržai dėvimi aplink klubus ir kojas, o ne aplink juosmenį.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą