Argentinoje, Santa Rosa de Liles mieste gyvenanti Florence Lobo, grįždama su savo broliu iš žvejybos, išgirdo keistą garsą, primenantį paukščių čiulbėjimą. Ji nusprendė, kad mažyliai  paukščiukai iškrito iš lizdo ir pasuko medžių link, – rašo leidinys „Eltucumano“.

 

Kačiukas taip prisirišo prie merginos, kad jie net miegojo šalia vienas kito

Iš tikrųjų 18-metės merginos ir jos brolio laukė staigmena. Tarp medžių jie pamatė nedidelį urvą, iš kurio ir sklido garsai. Jame rado du kačiukus, kurie buvo ne vyresni kaip savaitės amžiaus. Šalia jų gulėjo negyva katė motina, suplėšyta kažkokio plėšrūno. Kačiukai buvo išsigandę ir rėkė iš bado, todėl Florence pasiėmė juos į glėbį ir parsivežė namo. Mergina pavadino juos Daniu ir Tito.

Tiesa, po savaitės Danis nugaišo, bet Tito išgyveno. Kačiukas taip prisirišo prie merginos, kad jie net miegojo šalia vienas kito. Florence mėgo žaisti su Tito – nupirko jam žaislų ir net drabužėlių. Savo augintinio nuotraukas  mergina dažnai skelbdavo socialiniuose tinkluose. Kačiukas augo labai judrus ir greitas. „Jis visur sekė paskui mane. Jam niekada netrūko mėsos, pieno ar dar ko nors. Tai mano mėgstamiausias gyvūnėlis, kokį tik esu turėjusi. Kai išeidavau iš namų, jis manęs visada laukdavo. Grįžusi, sušvilpdavau švelniai, kaip paukštis ir jis visada bėgdavo pasitikti. Jis labai mėgo žaisti su manimi ir lakstyti. Jam patiko laipioti ant stalo ir šokinėti nuo jo“, – parašė mergina savo feisbuko paskyroje.

Po poros mėnesių Florence pastebėjo, kad kačiukas ėmė kiek šlubuoti, o jo letena tiesiog pamėlynavo. Ji įtarė, kad būtent šokinėdamas nuo stalo ir susižalojo pėdą.

 

Bus atlikta letenos operacija ir paleista į laisvę

Mergina nuvežė Tito pas veterinarą. Jis labai nustebo pamatęs gyvūną, nes pagal požymius tai aiškiai nebuvo naminė katė. Veterinaras paskambino į „Orco Molle“ gamtos rezervatą specialistui, kuris iš nuotraukų patvirtino, kad Tito yra puma jaguarundis. Florence pasimetė ir nežinojo, ką toliau daryti su tuo gyvūnėliu. Veterinaras pasiūlė jai paskambinti į Argentinos gyvūnų gelbėjimo fondą (FARA), kurio atstovai gana greitai sureagavo. Fondo darbuotojai nedelsdami atvyko paimti pumos ir išsivežė ją.  Atsisveikinimas su Tito buvo graudus – Florence  perdavė jį su ašaromis akyse.

„Jaučiu, kad be manęs jam bus liūdna. Bijau, kad perdavus jį, bus sunku priprasti prie naujo gyvenimo, kai jos nebebus namuose. Tikiuosi, kad puma nemirs laukinėje gamtoje ir galėsiu ją aplankyti, – sakė mergina savo interviu žiniasklaidai.

Fondo prezidentas Pedro Rodriguezas Salazaras patikino Florence, kad Tito buvo perkeltas į Horco Molle gamtos rezervatą, kur jam bus atlikta letenos operacija, praeis prisitaikymo prie gamtos kursą, o po to puma bus paleista į laisvę.

„Facebook“ nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą