Ši istorija – ne tik apie nemalonių aplinkybių derinį, bet ir apie moters, kuri nepasidavė po patirtų išbandymų, atsparumą ir meilę gyvenimui. Šios istorijos herojė sugebėjo tiesiogine ir perkeltine prasme atsistoti ant kojų, išsivaduoti iš mirtinos ligos ir toliau gyventi visavertį gyvenimą. "Instagram" nuotrauka

Gal teko girdėti istoriją, kai mergina prarado kojas dėl tampono. Taip susiklostė jos gyvenimas. Sunku net patikėti, kad įprasti daiktai, kuriuos žmonės naudoja kasdien, gali kelti rimtų pavojų.

 

Gydytojai buvo šokiruoti, pamatę merginos būklę

Šiandienos pasakojimas kaip tik apie tokį neįprastą ir bauginantį atvejį. Amerikietė Larina Vasser gyveno visavertį, turtingą gyvenimą. Jauna, graži mergina dirbo modeliu, mėgo krepšinį. Kai Larinai suėjo 24-eri, jai nutiko liūdna istorija, kuri padalino jos gyvenimą į prieš ir po. Tikrosios bėdos priežastis buvo įprasta higienos priemonė – tamponas.

Tai  įvyko 2012 metų spalį. Merginai buvo mėnesinės, ji naudojo tamponus, kuriuos reguliariai keitė. Larina pasijuto blogai, bet vis tiek išvyko atostogauti su draugais. Merginai darėsi vis sunkiau bendrauti su draugais,  norėjosi miegoti, išgerti šiltos arbatos, todėl netrukus paliko stovyklavietę  ir išvyko namo. Vos tik Larina peržengė buto slenkstį, ji iškart griuvo į lovą ir akimirksniu užmigo. Merginą vidury nakties pažadino kažkokie keisti garsai. Pabudusi ji suprato, kad į duris beldžiasi policija. Paaiškėjo, kad mergina taip kietai įmigo, jog negirdėjo, kaip jai  daug kartų mėgino prisiskambinti mama. Tačiau duktė susirūpinusios mamos skambučių negirdėjo.

Viskas baigėsi tuo, kad mergina nuramino policiją, o po to ji toliau miegojo.

Ryte pas merginą vėl atvyko policija, nes mama  ir vėl negalėjo prisiskambinti dukrai, tačiau šį kartą Larina durų neatidarė. Išlaužę duris policija pamatė, kad mergina guli be sąmonės. Policijos pareigūnai  tučtuojau iškvietė medikus, kurie ir nugabeno merginą į ligoninę.

Gydytojai buvo šokiruoti, pamatę merginos būklę. Larinai sutriko kai kurių vidaus organų funkcijos. Buvo akivaizdu, kad ją ištiko infarktas. Gydytojai bandė normalizuoti jos būklę, tačiau negalėjo suprasti, kas atsitiko pacientei. Per trumpiausią įmanomą laiką buvo iškviestas infekcinių ligų specialistas, kad išsiaiškintų problemos priežastį. Specialistas iš karto suprato, kas yra.

Paaiškėjo, kad mergina išgyveno toksinio šoko sindromą. Reikalas tas, kad tamponas buvo užkrėstas auksiniu stafilokoku, o mergina naktį, giliai įmigusi, jo nepasikeitė.

Be to, paaiškėjo, kad gamintojai savo produkcijos gamybai naudoja dioksinus ir kitus sintetinius priedus, kurie gali sukelti gyvybei pavojingų pasekmių ir kai kuriems žmonėms išprovokuoti įvairių ligų vystymąsi. Gydytojai mamai pasakė, kad dukrą gali išgelbėti tik stebuklas, tačiau, deja, jis neįvyko.

Tačiau merginos išbandymai tuo nesibaigė. Jos kojas paveikė gangrena, todėl teko amputuoti vienos kojos pirštų galūnes, o kitos – kulną. Norėdama išgelbėti savo gyvybę, Larina sutiko būti operuojama.

Nuostabiausia šioje istorijoje tai, kad mergina tęsė modelio karjerą. Baisūs išbandymai tik dar labiau užgrūdino Larinos charakterį, kuri niekada negyveno nuobodaus gyvenimo.

 

Tapo žinoma kaip modelis „auksinėmis kojomis“

Tačiau po kelerių metų merginai vėl teko susidurti su blogomis naujienomis. Gydytojai pasakė, kad jai reikia amputuoti ir kitą koją. Merginai teko metus praleisti neįgaliojo vežimėlyje, ilgai gulėti ligoninėje. Gydytojai sakė, kad ji niekada nevaikščios. Tačiau niekada nenukabinanti nosies Larina vėl visus nustebino. Merginai buvo pagaminti neįprasti protezai, dėl kurių ji tapo žinoma kaip modelis „auksinėmis kojomis“. Ji sukūrė „Instagram‘o“ paskyrą, kurioje rašo apie savo gyvenimą, taip pat pasakoja apie tamponų keliamus pavojus. Mergina nori, kad gamintojai ant pakuotės užrašytų teisingą informaciją, kuri leistų moterims apsispręsti.

„Niekada nenaudočiau šių higienos priemonių, jei būčiau žinojusi apie jų keliamą pavojų“, – parašė mergina savo socialinio tinklo paskyroje.

Vieną dieną mergina su drauge atliko apklausą, kuri parodė, kad apie tokią pavojingą tamponų naudojimo pasekmę moterys nieko negirdėjo. Toksinio šoko sindromas – tai infekcija, kuri gali būti net mirtina. Pirmieji  šios ligos simptomai yra panašūs į gripo, todėl anksti diagnozuoti sunku.

Mergina „auksinėmis pėdomis“ vėl grįžo į modelio darbą, iš pradžių su baime, bet netrukus įgavo didesnį pasitikėjimą savimi.

2019 metais Wasser pradėjo treniruotis Niujorko maratonui ir skelbti savo treniruočių vaizdo įrašus. Dabar ji aktyviai užsiima modelio darbu, pozuoja reklamose. Larina sako, kad dabar ji gražesnė nei bet kada  ne tik savo vidumi, bet ir išore.

Ši istorija – ne tik apie nemalonių aplinkybių derinį, bet ir apie moters, kuri nepasidavė po patirtų išbandymų, atsparumą ir meilę gyvenimui. Šios istorijos herojė sugebėjo tiesiogine ir perkeltine prasme atsistoti ant kojų, išsivaduoti iš mirtinos ligos ir toliau gyventi visavertį gyvenimą.

 

“Instagram” nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą