Nenuostabu, kad dauguma žino, jog neturėtumėte nešioti savyje nuoskaudų. Tuo tarpu žinomas amerikiečių psichoterapeutas Aleksandras Lowenas pataria kuo greičiau išlaisvinti praeitį ir atleisti žmonėms. Apie tai kalbama  retame 91 minutės trukmės filme „Bioenergetikos energija“ , kur A. Lowenas, jo paties žodžiais tariant, ir pristato bei parodo pagrindinius bioenergetikos principus. Kodėl tai taip svarbu?

 

Svarbu paleisti praeitį

Mat neigiama energija, kurią sukelia blogos mintys, gali išprovokuoti įvairias ligas, nesėkmes, sugadinti žmogaus ir visų jo artimųjų nuotaikas. Pagal bioenergetikos dėsnius, mūsų sąmonė tiesiogiai veikia mūsų dabartį ir ateitį.

Taigi, neigiamos emocijos ne tik lemia energijos nuosmukį, bet ir parandama žvalumas, gera  nuotaika, darbingumas. Vadinasi, reikia kuo greičiau pašalinti neigiamus dalykus. Todėl atleidus jus įskaudinusiam žmogui ir bent pasistengus pamiršti viską, kas buvo blogo, tada jūsų biolaukas neturės galimybės pritraukti neigiamus dalykus. Bet jei ir toliau eisite šiuo destruktyviu, griaunamu keliu, problemų gali kilti visose gyvenimo srityse. Be to, jei ilgą laiką laikote savyje nuoskaudas, jums neduoda ramybės blogos mintys, puoselėjate savyje norą atkeršyti ar kaip nors kitaip pakenkti, galite išprovokuoti juodojo periodo atsiradimą. Todėl bioenergetikos specialistas primygtinai pataria atleisti žmonėms ir nesikapstyti po tuo, kas blogai buvo, kas ką pasakė ar padarė.

Kodėl reikia paleisti praeitį? Nesvarbu, jums tai patinka ar ne, jūs nieko negalite pakeisti, užtat galite pakeisti savo požiūrį. O jei tai nebus padaryta, praeitis jus visur persekios. Jei gyvenime nutiko kas nors blogo, turite pabandyti išspręsti šiuos slogius prisiminimus. Ir tegul jie neišnyksta iš karto, bet atleidus ar susitaikius, blogi dalykai pamirštami ir galiausiai nustoja daryti neigimą įtaką jūsų pasąmonei ir energijai.

 

Naudinga iš bet kurios situacijos ištraukti kuo daugiau žinių

Tiesa, ilgai svarstant, ar verta grįžti į praeitį ir kažką mėginti ištaisyti, prarandamas brangus laikas, nes paskui jį tarsi šleifas velkasi pasekmių ir neigiamų įvykių vilkstinė. Pažanga visada susijusi tik su ateitimi, o ne su praeitimi, todėl laiku perverskite kalendoriaus lapą, neužstrigdami praeityje.

Ką daryti, jei pasipiktinimą sunku pamiršti? Pirmiausia patartina nesutelkti dėmesio į blogus ir piktinančius dalykus. Laikui bėgant viskas praeina. Skirkite ir sutelkite didesnį dėmesį  naudingiems dalykams: sportuokite, atlikite dvasines praktikas, susiraskite naują pomėgį. Pasinerkite į darbą, kad negalvotumėte apie nemalonius dalykus.

Pasak žinomo psichoterapeuto, labai pravartu užsiimti joga ar medituoti, norint susikurti sėkmingą ateitį ir apsivalyti nuo neigiamų programų. Antras svarbus punktas – naudinga iš bet kurios situacijos ištraukti kuo daugiau žinių. Nes bet kokia neigiama patirtis yra pati vertingiausia patirtis gyvenime. Todėl ne mažiau svarbu pasidaryti ir išvadas iš bet kurios situacijos.

Dar vienas patarimas, norint atsikratyti blogų minčių ir apsivalyti – nueikite  į bažnyčią, sinagogą, mečetę. Maldos ir bendravimas su Dievu padės išstumti neigiamas pojūčius bei išvalyti protą nuo blogų minčių. O tai reiškia, kad bus nesunku atleisti skriaudėjams ir galvoti apie daug svarbesnius dalykus. Šiuo atžvilgiu gali pasitarnauti ir mantros, padedančios išsivalyti nuo neigiamos energijos ir apsisaugoti nuo kitų žmonių daromos neigiamos įtakos.

 

Parengta pagal lowenfoundation.org

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą