Mokslininkai kol kas nežino, kodėl senelio mirtis paaugliams berniukams neturi tokios stiprios įtakos kaip močiutės mirtis. Socialinių tinklų nuotrauka

JAV mokslininkai nustatė, kad paaugliams berniukams šios netekties pasekmės gali būti jaučiamos iki septynerių metų. Šį atradimą atskleidė Pietų Kalifornijos universiteto ir Pensilvanijos valstijos universiteto (JAV) sociologai, kurių straipsnis buvo publikuotas žurnale „Mental Health“.

 

Mokslininkai išanalizavo beveik penkių tūkstančių vaikų ir paauglių duomenis, gyvenančius  miestų rajonuose ir regionuose, bei jų tėvus. Informacija buvo renkama per šešerius-septynerius metus: tyrimo pradžioje vaikams buvo apie devynerius, o pabaigoje – apie 15 metų. Kai kurie iš jų per tą laiką neteko senelių ir (arba) močiučių.

Tyrimas parodė, kad močiutės mirtis ypač sunki paaugliams berniukams – po šios netekties jų depresijos simptomai padidėja 50 proc., lyginant su bendraamžiais, kurie nėra susidūrę su tokia situacija. O pasekmes galima pastebėti per artimiausius septynerius metus.

Mokslininkai kol kas nežino, kodėl senelio mirtis paaugliams berniukams neturi tokios stiprios įtakos kaip močiutės mirtis. Be to, neaišku, kodėl paauglės mergaitės vidutiniškai lengviau išgyvena močiutės netektį nei berniukai, nepaisant to, kad jos apskritai būna labiau prislėgtos.

Tyrėjų manymu, mergaitės gali turėti daugiau socialinio palaikymo ir vidutiniškai atviriau  reiškia savo emocijas nei berniukai, kurių  stereotipiškai reikalaujama slėpti savo jausmus, kad neatrodytų silpni.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą