Kai dialogas tampa susirašinėjimu iš įprastų frazių, kaip antai: „Kaip laikaisi?“, „Ką tu darai?", „Kokie tavo planai šiandien?“ ir nieko daugiau, tada greičiausiai partneris nenori su mergina artimiau bendrauti. Archyvo nuotrauka

Energetiniai vampyrai yra tarp mūsų, bet ne tik namuose, darbe ar universitete. Bene didžiausias nuodingų žmonių židinys yra internetas ir socialiniai tinklai. Energetiniai vampyrai gyvena komentaruose, forumų ir svetainių puslapiuose.

Žmonių energija internete gali būti siurbiama. Forumai ir socialinė žiniasklaida gali sunaikinti jų energinę apsaugą, bet tokios neigiamos įtakos galima išvengti. Norėdami tai padaryti, turite atkreipti dėmesį į keturis svarbiausius požymius ir aprašytus patarimus.

 

  1. „Aš esu protingiausias“

Tai tokie žmonės, kurie stengiasi pasirodyti protingesni už visus kitus. Jie žino viską apie skyrybos ženklus, teisingą žodžių rašybą ir jų išdėstymą sakiniuose. Jie mėgsta mokyti kitus ir nurodo jiems klaidas. Tai lengviausias vampyrizmo tipas, nes daugeliu atvejų nereikia jiems skirti laiko. Jie nori pasirodyti pranašesni už kitus, tačiau nereikalauja iš jūsų atsakymo ir nepalieka pernelyg stiprių neigiamų emocijų.

  1. Agresoriai

Tarp agresorių yra tie, kurie be jokios ypatingos priežasties bando kitiems sukelti neigiamų emocijų. Šie žmonės gali tiesiogiai būti grubūs, įžeidinėti, menkinti. Jų tikslas – privesti jus  iki neigiamų emocijų. Gali parašyti kokį nors įžeidžiantį komentarą, įkelti kokią nors provokuojančią nuotrauką. Ir toks energetinis vampyras tikrai ras, kaip jus įskaudinti. Labai lengva apsisaugoti nuo tokio žmogaus, nors ne visi tai sugeba padaryti. Paprasčiausiai nereikia į tai atsakyti. Kai kurie žmonės sako sau: „Aš jam dabar atsakysiu, o po to nebereaguosiu“. Bet pradėję svaidytis įžeidžiančiais žodžiais, sunku būna sustoti.  Tai sukelia įtampą, nerimą, susierzinimą, atsiranda keršto jausmas. Tai reiškia, kad vampyras pataikė į dešimtuką.

Be to, jis gali išprovokuoti kaltės, gėdos, gailesčio jausmų atsiradimą. Dauguma provokatorių ir agresorių yra tie, kurie nori pamatyti jūsų reakciją.

  1. Kritikai

Tai yra tie, kuriems kažkas nepatinka, ką parašėte arba tinklaraštininko paskelbtame vaizdo įraše. Kritikai nuolat randa būdą, kaip rasti kieno nors kaltę, kad galėtų iššaukti žmogų diskusijai, „protų“ mūšiui.

Tokiems reikia pripažinimo, jiems reikia pasakyti, kad yra teisūs. Todėl geriausiai su jais neprasidėti, nesivelti į diskusijas. Tai yra vienintelė išeitis: neatsakyti, nereaguoti ir nebendrauti. Tai padaryti būna nepaprastai sunku, bet jei atsakysite tuo pačiu – kritikas stengsis sumalti jus į miltus. Ir bus garantuota pora bemiegių naktų.

  1. „Patinka“ medžiotojai

Toks vampyras nori dėmesio, ir ne tik jūsų, bet visų. Nors kartais  jis elgiasi nekenksmingai. Tačiau kartais jis gali rašyti sarkastiškus komentarus apie bet ką, tik tam, kad įtiktų kitiems. Kuo daugiau „patinka“, tuo geriau. Siekdamas dėmesio, toks vampyras sulaukia pagyrimų, palaikymo ir emocijų iš vartotojų, nieko neduodamas mainais.

Psichologai tokius vampyrus vadina, palyginti, nekenksmingais, nes jie kartais net nesileidžia į diskusijas. Bet internete viskas yra daug paprasčiau nei realiame gyvenime. Todėl nekreipkite į juos jokio dėmesio, neduokite jiems to, ko jie nori ir stenkitės kontroliuoti savo emocijas.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą