Kai kurie suaugusiųjų gyvenimo netikėtumai gali priversti jus apgailestauti, kad vaikystėje ar paauglystėje norite kuo greičiau užaugti.

 

 1. Prarasti draugus lengva, bet susirasti naujus draugus sunku

Pasakojimai apie dešimtis klasiokų, kurie draugavo kone iki senatvės, greičiausiai liks tik filmuose. Vieną nelabai puikią akimirką pastebėsite, kad praradote ryšį su daugeliu tų, su kuriais pasidalijote intymiausiais dalykais. O visi nauji draugai yra jūsų kolegos. Nes suaugęs žmogus neturi nei laiko, nei noro įsitraukti į nuotykius, nes paprastai būna pavargęs nuo žmonių.

 1. Turėsite susikurti savęs vertinimo sistemą

Vaikystėje įprantate, kad šalia jūsų visada yra jūsų elgesio moderatorius. Mokytojas skiria pažymius, tėvai – saldainius ar diržą. Jūs išmokstate balansuoti tarp asmeninių interesų ir bandymo įtikti suaugusiam žmogui, tačiau tuo pačiu pamatote rėmus, į kuriuos, jei kas atsitiks, galėsite grįžti.

Suaugus, orientyrų bus daug mažiau ir teks susikurti vidinę reitingų sistemą. Už kai kuriuos veiksmus niekas jūsų negirs ir nepriekaištaus, o jūs patys turite žinoti, kas priimtina, o kas ne, kad galėtumėte ir toliau save gerbti.

 1. Gydytojų baimė nepraeina su amžiumi

Anksčiau bijojote dantų gydytojo, nes jis suleido skausmingą injekciją, o po to ėmė gręžti. Bėgant metams baimė nepraeis, tiesiog bus daugiau panikos priežasčių.

 1. Kūnas išduos jūsų amžių

Žvelgiant socialinio gyvenimo požiūriu, sulaukus 25 metus – tai savotiškas antrasis 18 metų, o 30 metų – gyvenimas dar tik prasideda. Ir neapsiverčia liežuvis vadinti šešiasdešimtmečius senais žmonėmis. Bet jūsų kūnas galvos kitaip. Vieną dieną ir gana anksti pajusite, kad su juo kažkas negerai. Dar praėjus porai metų tikrai žinosite, kas jam negerai ir suprasite, kad bus tik blogiau. Visada po ranka turėsite pirmosios pagalbos vaistinėlę su vaistais ir tiksliai žinosite, kur ir kaip galima pasinaudoti privalomuoju sveikatos draudimu.

 1. Jūsų medžiagų apykaita pasikeis

Nesvarbu, kiek dabar galėtumėte suvalgyti ir nepriaugti svorio: saują ar kibirą. Senstant turėsite mažiau valgyti, kad išlaikytumėte svorį, nes medžiagų apykaita sulėtės.

 1. Neįmanoma jaustis pakankamai senu

Argumentas „kai tapsiu suaugęs“ niekada nepraras savo aktualumo, tik vieną dieną bus gėda tai pasakyti garsiai. Joks stebuklas neįvyks tą dieną, kai jums sueis 18, 21, 30 metų. Tiesiog vieną dieną atsidursite keblioje situacijoje, nuspręsite paprašyti suaugusiųjų pagalbos ir suprasite, kad seniausias esate jūs.

 1. Net svajonių darbas visų pirma yra darbas

Mėgstami dalykai kartais jus erzins, o tai apima ir darbą. Svajonių darbas bus daug darbo reikalaujantis ir daug laiko reikalaujantis. Puikus darbas skiriasi nuo tiesiog darbo tuo, kad bent kartais jausiesi laimingas, galvodamas apie tai, ką darai.

 1. Žmonės nepradės kištis į jūsų gyvenimą mažiau

Viltys, kad su amžiumi tėvai ar kiti pagaliau nustos jus mokyti, neišsipildys. Visi aplinkiniai ir toliau manys, kad jie geriau žino, kaip jums gyventi. Tik jei anksčiau pakako gerai mokytis, norint įstoti į aukštąją mokyklą, ir nedažyti plaukų žaliai, dabar visuomenės lūkesčių sąrašas netilps į 48 lapų sąsiuvinį. Mažiausiai žmonės manys, kad jus turėtų dominti jų nuomonė.

 1. Rasite techninio raštingumo spragų

Galite kiek norite stebėtis, kad tėvai ar seneliai neišmoko rašyti SMS, kol pamatysite, kad patys atsiliekate nuo paauglių keletu žingsnių. Juk kam įvaldyti naują technologiją, jei senoji veikia puikiai…

 1. Svajosite apie vienatvę

Pajutus suaugusių gyvenimo skonį, smagios atostogos Ibisoje nebebus prioritetinės jūsų atostogų planuose. Jūsų pasirinkimas gali būti atokus kaimas kur nors Lietuvos pakraštyje. O dar geriau – mėnulyje, kur nebus mobiliojo ryšio.

 1. Jūs suprasite, kad visi yra mirtingi

Nė vienas iš jūsų artimųjų neturi Macleodo pavardės, todėl suprantate, kad ne tik jūsų tėvai anksčiau ar vėliau mirs, bet ir jūsų gyvenimas vieną dieną baigsis. Tačiau su amžiumi šis faktas iš žinių lauko pereina į aiškiai pripažintą neišvengiamybę. Gailėsite prarastų draugų, gausite žinutes apie klasiokų mirtį, skaitysite naujienas ir žinosite, kad bet kuri jūsų gyvenimo akimirka gali būti paskutinė.

 1. Sėkmingos pop ir futbolo žvaigždės bus jaunesnės už jus

Daugelyje profesijų 13 metų yra tas amžius, kai jau per vėlu pradėti. Bet jūs slapta tikėjotės, kad modelių agentūros atstovas pastebės jus gatvėje ir neteks žado dėl grožio. Arba kad  jūsų pomėgis kiemo futbolui išaugs į ką nors daugiau. Ir tada staiga pastebėsite, kad net prieštaringai vertinami televizijos pramogų šou dalyviai yra jaunesni už jus, jau nekalbant apie tikrąsias kylančias žvaigždes.

 1. Geri pažymiai mokykloje ir universitete neužtikrina sėkmingos karjeros

Gerais pažymiais įvertintas diplomas, dar nereiškia, kad jums bus pasiūlytas toks pat geras darbas.  Tik vyriausybinių institucijų atstovai žiūrės į jūsų diplomą, nes jose yra griežtai reglamentuota įdarbinimo tvarka. Komercinėse įmonėse svarbiau turėti naujausią įgūdžių rinkinį ir žinias. Ir visai tikėtina, kad  vakarykščiai dvejetukininkai vadovaus puikiai besimokiusiems studentams. Ir ne pagal „blatą“, o todėl, kad jie tikrai geriau žino, ką daryti.

 1. Negalėsite visko nusipirkti

Vaikystėje atrodo, kad jei jūsų tėvų pinigai būtų  jūsų kišenėje, nusipirktumėte sau pliušinį šuniuką, tanko modelį, madingus džinsus, naujausio modelio kompiuterį ir apskritai viską, ko tik norite. Bet  su amžiumi suprasite, kad jums viskam paprasčiausiai neužtenka. Kita vertus, jums nebereikės pliušinio meškiuko ir tanko modelio.

 1. Galėsite valgyti saldumynus per pusryčius, pietus ir vakarienę, bet nenorėsite

Saldumynai yra nebrangus malonumas. Jie yra lengviau prieinami nei daržovės ar kokybiška mėsa. Bet suaugus jūs dažniau valgysite vištieną su grikiais, o ne šokoladą, nes dabar jūs žinote viską apie kalorijas ir antsvorio poveikį sveikatai.

 1. Neužteks tik ledų

Net jūsų mėgstamiausi skanėstai bus suskirstyti į jums skanius ir neskanius. o norint pasiekti visiškos laimės, jums neužteks tik ledų.

 1. Meilė nebūtinai yra viena ir visą gyvenimą

Išsiskirti su pirmąja meile jums bus labai sunku. Greičiausiai net nuspręskite, kad tokių stiprių jausmų daugiau nebepatirsite. Tačiau jūs vėl įsimylėsite ir jausitės labai laimingi.

 1. Gimtadienis nėra tokia linksma šventė

Net jei nepatiriate jokių kompleksų dėl neišvengiamo augimo ir atvirai įvardysite savo amžių, aplink bus dešimtys žmonių, kurie gali užtemdyti bet kurį jūsų gimtadienį. Jie pasakys, kas buvo galima daryti, kai buvo tiek pat metų, kaip ir jums, o kas dabar draudžiama. Be to, juokaus apie senas raukšles ir žilus plaukus, užsimins apie greitą pasivaikščiojimą kapinių link. O jei pasakysite, kad  patys geriau žinote, ar dėvėti trumputį sijoną, sulaukus daugiau kaip 25 metus,  ar važiuoti paspirtuku, sulaukus 50 metų, išvadins storžieviais. Todėl gimtadienis visų pirma bus nemalonaus bendravimo šventė.

 1. Galite ilgai neturėti šeimos ir dėl to nesikankinti

Vaikystėje atrodo, kad 25 metai yra gili senatvė, o iki to laiko reikia sukurti šeimą ir susilaukti vaikų. Tuo pačiu metu beveik bet kuriame amžiuje galite pastebėti, kad to nepadarėte ir nesikankinate.

 1. Tėvų blogos prognozės nepasitvirtins

Jūsų gyvenimas bus bent jau normalus: turėsite namus, rasite normalų darbą ir  jausitės gerai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą