Pirštų storis gali skirtis bent kartą per visą dieną. Todėl geriau atlikti kelis matavimus skirtingu paros metu. Archyvo nuotrauka

Jei jūs norite padovanoti žiedą merginai, bet nežinote jos pirštų dydžio, nenusiminkite. Jums padės popierius, siūlai ir liniuotė.

 

Pirmas metodas

Žiedo dydis atitinka jo vidinį skersmenį. Todėl jei turite žiedą ir paprasčiausiai nežinote jo dydžio, pakanka matuoti skersmenį liniuote.

Antras metodas

Kitas variantas yra sužinoti dydį naudojant esamą žiedą. Išsaugokite ir atspausdinkite paveikslėlį ir pritvirtinkite dekoraciją prie apskritimų. Tas, kuris atitinka vidinį skersmenį ir nurodo dydį.

Trečias metodas

Paimkite ploną popieriaus juostelę arba įprastą siūlą ir juo apvyniokite pirštą, arčiau sąnario. Apjuoskite lengvai, nespausdami, kad popierius ar siūlas galėtų slinkti per pirštą.

Jei naudojate popierių,  galite pažymėti jungtį ir rašikliu. Popieriaus ilgis turi atitikti pažymėtos juostelės ilgį.

Ketvirtas metodas

Tai tas atvejis, kai matematikos žinios jums yra naudingos. Kaip prisimenate, norint rasti skersmenį (žiedo dydį), reikia padalyti perimetrą iš π.

Kaip šias žinias pritaikyti gyvenime?

Pasinaudokite  ankstesnio metodo patarimu, tada liniuote išmatuokite popieriaus juostos ilgį milimetrais. Padalinkite gautą skaičių iš 3,14. Gautas rezultatas ir bus norimas žiedo dydis.

Jei sunku padalyti, tiesiog patikrinkite žemiau pateiktoje lentelėje. Kairėje yra juostelės  ar siūlo ilgis, dešinėje – atitinkamas dydis. Nepamirškite suapvalinti rezultato iki artimiausio dydžio.

Ilgis mm     Žiedo dydis

47,12             15

48,69             15,5

50,27             16

51,84             16,5

53,41             17

54,98             17,5

56,55             18

58,12             18,5

59,69             19

61,26             19,5

62,83             20

64,4               20,5

65,97             21

 

Penktas metodas

Iškirpkite ruošinį, padarykite ant jo pjūvį ir įkiškite liniuotės galą. Turėtumėte gauti popierinį žiedą. Sureguliavę jį ant piršto, galite sužinoti dydį.

Rekomendacijos

Jei nustatysite siauro žiedo dydį (iki 5 mm pločio), matavimo metu gautą rezultatą galima suapvalinti iki artimiausio dydžio. Platus žiedas (nuo 6 mm) suapvalinamas arba pridedama pusė dydžio.

Žinia, pirštų storis gali skirtis  bent kartą per visą dieną. Todėl geriau atlikti kelis matavimus skirtingu paros metu. Arba vieną kartą dienos viduryje: paprastai tuo metu žmogus yra didžiausio aktyvumo taške, o skysčių pusiausvyra organizme būna optimali.

Nematuokite išgėrę daug skysčių, pasportavę ar suprakaitavus. Taip pat nedarykite to, jei kambaryje labai karšta ar šalta.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą